543/227/24
3/543/164/24
10.04.2024 смт. Оржиця
Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Смілянський Є.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 2 Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за статтею 185 кодексу України про адміністративні правопорушення
Оржицькому районному суду Полтавської області від сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 2 Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за статтею 185 кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 245 кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Проте, суддя позбавлений можливості виконати зазначені вимоги закону.
Відповідно змісту статей 252, 254, 255, 256 кодексу України про адміністративні правопорушення положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст. 276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), таким чином, в разі неправильного складання такого протоколу, матеріали справи необхідно повернути органу, який його склав, для належного (додаткового) оформлення.
Так, встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час вчинення правопорушення та не повністю вказане місце вчинення правопорушення ( область, район ), також не вказано свідків та неповністю вказана адреса потерпілого ОСОБА_2 ( населений пункт ).
Таким чином, суддя позбавлений можливості повно, всебічно і об'єктивно з'ясувати обставини вказаної справи.
За таких обставин вважаю, що справу необхідно повернути для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути вищезазначені недоліки.
Керуючись ст. 7, 252, 254, 255, 256, 283 кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за статтею 185 кодексу України про адміністративні правопорушення до сектору поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 2 Лубенського районного відділу поліції ГУ НП в Полтавській області для належного оформлення та для виконання вимог статті 256 кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.А.Смілянський