Постанова від 09.04.2024 по справі 146/437/24

Справа № 146/437/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" квітня 2024 р. селище Томашпіль

Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянув матеріали, що надійшли від ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає в АДРЕСА_1 , працюючої приватним підприємцем

за ч.1 ст. 164 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Гр. ОСОБА_1 згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 163918 від 07.03.2024 року притягується до адміністративної відповідальності за те, що 07 березня 2024 року о 10:30 год. в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований в с.Антопіль по вул. Молодіжна, 1, працюючи продавцем зберігала з метою продажу алкогольні напої, а саме пиво «Львівське світле» ємкістю 2,35 л та «Корабельне» ємкістю 1,96 л без відповідного на те дозволу та ліцензії.

Гр. ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, не визнала, пояснила, що ніяких алкогольних напоїв не продавала. В той день до неї зайшли працівники поліції та запитали чи є алкогольні напої. Вона відповіла, що алкогольними напоями не торгує, але в приміщенні магазину алкоголь є. Декілька пляшок пива стояло в приміщенні де зберігаються дрова. Вказане пиво вона придбала для людей, які різали дрова. Працівники поліції вказане пиво вилучили та склали відносно неї протокол.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол, та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Як зазначено в ч. 1 ст. 256 КУпАП, поряд з іншими обов'язковими даними, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме в ньому повинні міститися повні й точні відомості про вчинене правопорушення і його кваліфікацію, що має значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення правопорушника, суд дійшов висновку що в діях гр. ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення з наступних підстав.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину не визнала. Зі змісту протоколу серії ВАБ № 163918 видно, що гр. ОСОБА_1 інкриміновано правопорушення передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП.

Згідно ч.1 ст. 164 КУпАП відповідальність передбачається за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

В протоколі про адміністративне правопорушення, не вказано посилання на спеціальний закон, спеціальну норму, які порушені гр. ОСОБА_1 .

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у відношенні гр. ОСОБА_1 відсутні відомості про здійснення реалізації алкогольних напоїв, зазначено лише факт їх зберігання, відсутні відомості про продаж, дані кому, у якій кількості і за якою ціною вона продала алкогольні напої.

В матеріалах протоколу також вказано, що проводилась відеофіксація події, однак жодного відеозапису до протоколу не додано.

До матеріалів справи не додано доказів на підтвердження вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративного правопорушення інкримінованого в протоколі. Покази гр. ОСОБА_1 надані в судовому засіданні доданими до протоколу матеріалами не спростовано.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

За викладених вище обставин, оскільки із доданих до матеріалів справи доказів неможливо встановити здійснення гр. ОСОБА_1 реалізації спиртних напоїв, інших доказів до матеріалів справи не додано, суд приходить до висновку, що обставин викладених у протоколі матеріалами справи не підтверджено в зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 245, 247, 251, 256, 266, 278, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в її діях.

Алкогольні напої, а саме: три пляшки пива «Львівське» об'ємом 2,35 л., п'ять пляшок пива «Корабельне», об'ємом 1,96 л. - повернути ОСОБА_1 .

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду через Томашпільський районний суд.

Суддя: О. В. Пилипчук