Справа № 703/1622/24
3/703/985/24
09 квітня 2024 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП,
Солдат ОСОБА_1 24 березня 2024 року о 17 годині 05 хвилин з'явився на території пункту тимчасової дислокації підрозділу в АДРЕСА_2 , у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується тестом на алкоголь №1531 приладу Алконт-М №00273 від 24 березня 2024 року.
Він же, 29 березня 2024 року о 13 годині 05 хвилин з'явився на території пункту тимчасової дислокації підрозділу в АДРЕСА_2 , у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується тестом на алкоголь №1544 приладу Алконт-М №00273 від 29 березня 2024 року.
Він же, 07 квітня 2024 року о 21 годині 45 хвилин з'явився на території пункту тимчасової дислокації підрозділу в АДРЕСА_2 , у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується тестом на алкоголь №1552 приладу Алконт-М №00273 від 07 квітня 2024 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі, щиро розкаявся та просив його суворо не карати.
Суддя, врахувавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення у числі інших визначених законом обставин зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення; чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні ведений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022 «Про загальну мобілізацію» оголошена та проводиться загальна мобілізація. Згідно з вимогами ч. 5 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацією» вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення.
Згідно Закону України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затверджений Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні". Закон негайно оголошується через засоби масової інформації та набирає чинності з дня його опублікування.
У такий спосіб, з моменту видання Указу Президента України № 64/202 від 24 лютого 2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України почав діяти воєнний стан, який триває до теперішнього часу.
Відповідно до положень нормативно-правових актів, які регламентують порядок проходження військової служби, військовослужбовці виконують обов'язки військової служби цілодобово, окрім випадків, відповідно до яких військовослужбовці тимчасово звільняються від виконання обов'язків військової служби (відпустка, тощо).
Згідно ст.11 Закону України «Про Збройні Сили України», Збройні Сили України провадять свою діяльність на засадах вірності конституційному обов'язку та військовій присязі; верховенства права, законності та гуманності, поваги до людини, її конституційних прав і свобод; виховання військовослужбовців на патріотичних, бойових традиціях Українського народу, додержання військової дисципліни.
Відповідно до ст.11, 241 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, кожен військовослужбовець зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; піклуватися про збереження свого здоров'я, не приховувати хвороб, суворо додержуватися правил особистої, громадської гігієни та утримуватися від шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю).
Згідно ст.1, 5 Дисциплінарного статуту ЗСУ, військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України. Військова дисципліна зокрема зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.
Відповідно до ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби: на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять); на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби; поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника); під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою; під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Суддею встановлено, що солдат ОСОБА_1 зазначені вимоги закону проігнорував та 24 березня 2024 року о 17 годині 05 хвилин, 29 березня 2024 року о 13 годині 05 хвилин та 07 квітня 2024 року о 21 годину 45 хвилин з'явився на території пункту тимчасової дислокації підрозділу в АДРЕСА_2 , у стані алкогольного сп'яніння.
Окрім визнання своєї провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме:
Щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення 24 березня 2024 року:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії НГУ №080224 від 25 березня 2024 року, який відповідає вимогам ст.256 КУпАП, та в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 24 березня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП;
- чеком тестування №1531 від 24 березня 2024 року приладу Алконт-М №00273, відповідно до якого, 24 березня 2024 року о 18 годині 08 хвилин у видихуваному ОСОБА_1 повітрі виявлено 2,31% проміле алкоголю;
- рапортом командира 2 стрілецького батальйону ОСОБА_2 від 25 березня 2024 року, відповідно до якого 24 березня 2024 року близько 17 години 05 хвилин заступником командира 2 стрілецького батальйону (з охорони та оборони об'єктів державного значення) з матеріально технічного забезпечення молодшим лейтенантом ОСОБА_3 було виявлено стрільця 2-го відділення стрілецького взводу (з охорони та оборони важливого державного об'єкту №227) 2-го стрілецького батальйону (з охорони та оборони важливих державних об'єктів) солдата призову по мобілізації ОСОБА_1 , який перебував в стані алкогольного сп'яніння на території пункту тимчасової дислокації НОМЕР_2 стрілецького батальйону АДРЕСА_2 ;
- копією тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, відповідно до якого, ОСОБА_1 є військовослужбовцем та проходить військову службу у військовій частині.
Щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення 29 березня 2024 року:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії НГУ №080824 від 29 березня 2024 року, який відповідає вимогам ст.256 КУпАП, та в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 29 березня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП;
- чеком тестування №1544 від 29 березня 2024 року приладу Алконт-М №00273, відповідно до якого, 29 березня 2024 року о 14 годині 10 хвилин у видихуваному ОСОБА_1 повітрі виявлено 0,75% проміле алкоголю;
- рапортом командира 2 стрілецького батальйону ОСОБА_2 від 29 березня 2024 року, відповідно до якого 29 березня 2024 року близько 13 години 05 хвилин заступником командира 2 стрілецького батальйону (з охорони та оборони об'єктів державного значення) з матеріально технічного забезпечення молодшим лейтенантом ОСОБА_3 було виявлено стрільця 2-го відділення стрілецького взводу (з охорони та оборони важливого державного об'єкту №227) 2-го стрілецького батальйону (з охорони та оборони важливих державних об'єктів) солдата призову по мобілізації ОСОБА_1 , який перебував в стані алкогольного сп'яніння на території пункту тимчасової дислокації НОМЕР_2 стрілецького батальйону АДРЕСА_2 ;
- копією тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, відповідно до якого, ОСОБА_1 є військовослужбовцем та проходить військову службу у військовій частині.
Щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення 07 квітня 2024 року:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії НГУ №081324 від 08 квітня 2024 року, який відповідає вимогам ст.256 КУпАП, та в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 07 квітня 2024 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП;
- чеком тестування №1552 від 07 квітня 2024 року приладу Алконт-М №00273, відповідно до якого, 07 квітня 2024 року о 21 годині 12 хвилин у видихуваному ОСОБА_1 повітрі виявлено 2,12% проміле алкоголю;
- рапортом командира 2 стрілецького батальйону ОСОБА_2 від 07 квітня 2024 року, відповідно до якого 07 квітня 2024 року близько 17 години 05 хвилин заступником командира 2 стрілецького батальйону (з охорони та оборони об'єктів державного значення) по роботі з особовим складом ОСОБА_4 було виявлено стрільця 2-го відділення стрілецького взводу (з охорони та оборони важливого державного об'єкту №227) 2-го стрілецького батальйону (з охорони та оборони важливих державних об'єктів) солдата призову по мобілізації ОСОБА_1 , який перебував в стані алкогольного сп'яніння на території пункту тимчасової дислокації НОМЕР_2 стрілецького батальйону АДРЕСА_2 ;
- копією тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, відповідно до якого, ОСОБА_1 є військовослужбовцем та проходить військову службу у військовій частині.
Зазначені вище докази сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Враховуючи наведене, суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП доведена повністю.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 вчинив три адміністративні правопорушення, передбачені ч.3 ст.172-20 КУпАП, суддя вважає за необхідне, з урахуванням положень ст.36 КУпАП, призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1200 (одна тисяча двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», ОСОБА_1 підлягає звільненню від сплати судового збору, як військовослужбовець під час виконання службових обов'язків.
Керуючись ч.3 ст.172-20, ст.283, 284 КУпАП України, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20 КУпАП, і з урахуванням положень ч.2 ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 1200 (одна тисяча двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень 00 копійок (Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг м.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA728999980313020106000023753, код класифікації: 21081100).
У разі несплати правопорушником штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі неможливості сплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, відповідно до положень ст.301 КУпАП, він має право на звернення до суду, яким винесено постанову, з заявою про розстрочку виконання постанови суду у частині накладеного адміністративного стягнення у виді штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.Я. Биченко