Постанова від 09.04.2024 по справі 569/5076/24

Справа № 569/5076/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2024 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Яковлєв Д.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, 06 лютого 2024 року о 10 год. 30 хв. ОСОБА_1 здійснював на центральному ринку м. Рівне продаж свіжої риби карася сріблястого загальною вагою 9 кг. без документа, який підтверджує законність її придбання або набуття у приватну власність, чим порушив ст.ст. 7, 63 Закону України «Про тваринний світ», ст. 37 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" відповідальність за що передбачено ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину не визнав, суду пояснив, що 06 лютого 2024 року він дійсно здійснював продаж вказаної риби. Вказав, що всі документи на підтвердження законності придбання товару були в автомобілі, який поїхав за новою партією риби. Надав суду у підтвердження відсутності своєї вини докази, а саме накладну № 25 від 06.02.2024 р., договір поставки № 24 від 01.12.2023р.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно, суд приходить до наступних висновків.

Так, у відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Положеннями ч. 1 ст. 88-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу.

Стаття 251 КУпАП вказує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Частина 1 ст. 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оскільки ОСОБА_1 надав накладну № 25 від 06.02.2024 р. та договір поставки № 24 від 01.12.2023, які підтверджують факт здійснення торгівлі рибою згідно закону, суд дійшов висновку, про відсутність всіх обов'язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, що свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 , складу зазначеного правопорушення, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду Д.В. Яковлєв