Справа № 567/688/24
10.04.2024 м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі :
головуючий суддя ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2
з участю представника ВП №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області
ОСОБА_3
особи відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Відділення поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 31.01.1997 року за ст.206 ч.1 КК України, засудженого до покарання у вигляді виправних робіт строком 6 місяців;
- 05.11.1997 року за ст.215-3 ч.2 КК України, постановою суду визнаний неосудний та направлений на примусове лікування у психіатричну лікарню з посиленим наглядом;
- 17.05.2005 року за ст.289 ч.1 КК України, направлений на примусове лікування у психіатричну лікарню з посиленим наглядом;
- 30.12.2008 року за ст.307 ч.2 КК України, засуджений до 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки;
- 12.06.2012 року за ст.263 ч.2 КК України, засуджений до громадських робіт строком 150 год.;
- 06.12.2012 року за ст.185 ч.1, ст.185 ч.2, ст.70 КК України, засуджений до 2 років позбавлення волі;
- 28.07.2016 року за ст.185 ч.1 КК України, засуджений до 2 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік;
- 21.05.2018 року за ст.185 ч.2, ст.125 ч.1, ст.70 КК України, засуджений до 1 року 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст.71 ч.1 КК України частково приєднано не відбуту частину покарання за вироком Острозького районного суду Рівненської області від 28.07.2016 року і до відбуття покарання рахувати 2 роки 1 місяць позбавлення волі;
- 12.03.2021 за ст.125 ч.1 КК України засуджений до штрафу в розмірі 680 грн.;
- 10.09.2021 року за ст.289 ч.2 КК України засуджений до 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки;
- 07.12.2021 року за ст.185 ч.2, ст.70 ч.4 КК України засуджений до 5 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки , -
встановив :
Начальник Відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області звернувся в Острозький районний суд Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи його тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення та попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Зазначає, що 04.02.2024 року ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.183 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., 05.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
04.02.2024 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1, 2 ст.126 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. 05.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
04.02.2024 року ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, та 05.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
17.02.2024 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. 19.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
21.02.2024 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.126 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. 22.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
21.02.2024 року відносно ОСОБА_4 складено адміністративні протоколи за ч.1 ст.130 КУпАП, ч.5 ст.126 КУпАП та постановою Острозького районного суду Рівненської області №567/400/24 від 14.03.2024 року накладено стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб. 22.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
22.02.2024 року відносно ОСОБА_4 складено адміністративний протокол за ч.3 ст.178 КУпАП та постановою Острозького районного суду Рівненської області № 567/400/24 від 14.03.2024 року накладено стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб. 22.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
27.02.2024 року відносно ОСОБА_4 складено адміністративний протокол за ч.3 ст.178 КУпАП та постановою Острозького районного суду Рівненської області № 567/400/24 від 14.03.2024 року накладено стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб. 22.02.2024 року для ОСОБА_4 винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
02.04.2024 року ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.178 КУпАП, ст.173 КУпАП з накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 грн., та 20.03.2024 року винесено попередження про припинення антигромадського способу життя і про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.
Вказує, що проведена із ОСОБА_4 профілактична робота щодо його виправлення очікуваного результату не дала, не зважаючи на винесені письмові попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, останній продовжив вчиняти адміністративні правопорушення, проявляє схильність до вчинення нових правопорушень, тобто може становити суспільну небезпеку для оточуючих громадян, та вважає за доцільне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 рік зі встановленням наступних обмежень : зобов'язати ОСОБА_4 реєструватись у відділенні поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чотири рази на місяць, згідно графіка реєстрації; заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де є продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області, без погодження з поліцією; заборонити ОСОБА_4 залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступного дня.
В судовому засіданні представник Відділення поліції № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області подання підтримав, посилаючись на обставини, викладені в поданні. Вказує, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, і надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, ОСОБА_4 продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, а отже становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, не навів будь-яких доводів чи заперечень на спростування обґрунтованості доводів, викладених у поданні про встановлення адміністративного нагляду.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає задоволеню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1, 2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень у виді штрафу та адміністративного арешту, та надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень, за місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 будучи раніше судимим до позбавлення волі за умисний злочин, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки танезважаючи на винесені йому попередження продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і надалі проявляє схильність до вчинення нових правопорушень і може становити суспільну небезпеку.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 є особою, визначеною ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за вчинення умисного злочину, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд з урахуванням майнового стану ОСОБА_4 дійшов висновку про наявність фактичних та правових підстав для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 4, ч.2 ст.6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», -
постановив :
Подання начальника ВП № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень :
- зобов'язати ОСОБА_4 реєструватись у Відділенні поліції №3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чотири рази на місяць, згідно графіка реєстрації;
- заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі Острозької МТГ Рівненського району Рівненської області без погодження з ВП № 3 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області;
- заборонити ОСОБА_4 залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. ранку наступної доби.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.
СуддяОСОБА_1