Ухвала від 09.04.2024 по справі 357/3666/24

Справа № 357/3666/24

1-в/357/180/24

УХВАЛА

про встановлення адміністративного нагляду

09 квітня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

у режимі відеоконференції з Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)»:

представника установив виконання покарань - ОСОБА_3 ,

засудженого - ОСОБА_4 ,

розглянувши в м. Біла Церква, у відкритому судовому засіданні, подання Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)», про встановлення адміністративного нагляду стосовно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бобриця, Київська область, громадянина України, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , до взяття під варту проживав за адресою: АДРЕСА_2 , раніше засуджувався:

(1) вироком Святошинського районного суду м. Києва від 21 квітня 2010 року, за ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, до позбавлення волі на строк 2 (два) роки, від відбування якого звільнений, на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки;

(2) вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 12 грудня 2013 року, за ч. 1 ст. 186 КК України, до позбавлення волі на строк 1 (один) рік;

(3) вироком Солом'янського районного суду м. Києва від 07 квітня 2014 року за ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК України, до позбавлення волі на строк 1 (один) рік 6 (шість) місяців, звільнений 21 липня 2014 року, відповідно до Закону України «Про амністію» від 08 квітня 2014 року;

(4) вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 23 липня 2014 року за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185 КК України, до позбавлення волі на строк 2 (два) роки, від відбування якого звільнений, на підставі ст. 75 КК України, з випробуванням з іспитовим строком на 2 (два) роки;

(5) вироком Києво-Святошинського районного суду Київської області від 30 червня 2015 року, за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ст. 70, 71 КК України, до позбавлення волі на строк 3 (три) роки 6 (шість) місяців,

відбуває покарання Святошинського районного суду м. Київ від 23 червня 2020 року, за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 309, ст. 70 КК України, у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки,

УСТАНОВИВ:

подане подання мотивоване тим, що засуджений ОСОБА_4 підлягає звільненню з установи, до цього він неодноразово відбував покарання у виді позбавлення волі за вчинення умисних злочинів, за час відбування покарання характеризувався негативно, за допущені порушення 41 (сорок один) раз притягувався до дисциплінарної відповідальності, 20 (двадцять) разів поміщався до ДІЗО, заохочень не мав, що свідчить про те, що він не став на шлях виправлення, а тому підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року.

За таких обставин, Державна установа «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)» просила:

1) встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 строком на 2 (два) роки;

2) покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки: прибувати 4 (чотири) рази на місяць кожного місяця до співробітників територіального органу Національної поліції, який проводить реєстраційну відмітку (дні тижня і години визначаються органом Національної поліції); заборонити виїзд за межі населеного пункту де проживає, по службовим і особистим справам, без дозволу на те органів Національної поліції; заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити вихід з будинку (квартири) у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня.

У судовому засіданні, представник установи виконання покарань ОСОБА_3 , підтримав подане клопотання, за підстав та обставин зазначених у ньому.

Засуджений ОСОБА_4 заперечував проти строку адміністративного нагляду та кількості явок до поліції, посилаючись на воєнний стан у державі.

Суддя дослідивши додані до подання докази, дійшла таких висновків.

Вироком Святошинського районного суду м. Києва від 23 червня 2020 року, ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 309, ст. 70 КК України до позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.

Строк відбування покарання вирішено рахувати з 23 травня 2020 року.

Водночас, ОСОБА_4 зарахований у строк відбування покарання строк його попереднього ув'язнення з 03 березня 2020 року до 04 березня 2020 року.

Згідно з характеристикою на засудженого від 04 березня 2024 року, ОСОБА_4 мав 41 (сорок одне) стягнення, заохочень не мав.

За час відбування покарання, засуджений ОСОБА_4 характеризувався негативно, на підприємстві установи не працевлаштований, негативно ставиться до праці, з іншими засудженими конфліктний, підтримує стосунки із засудженими негативної спрямованості, не дотримується правомірних та ввічливих відносин з персоналом, спальне місце не утримує в чистості, зневажливо ставиться до майна установи і предметів якими користується, встановлені законодавством вимоги персоналу не виконує, роботи з самообслуговування виконує, допускає порушення вимог пожежної безпеки, не брав участь в організації виховних засобів, не бере особисту участь у реалізації програм диференційованого виховного впливу на засуджених, не брав участь у роботі самодіяльних організацій, має слабкі соціальні зв'язки, перебуває на обліку, як схильний до втечі, вживання та розповсюдження наркотичних речовин, вину в скоєному злочині визнав.

Рівень готовності до змін ОСОБА_4 - не зацікавлений у змінах.

Відповідно до ч. 1 ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Судом установлено, що ОСОБА_4 раніше засуджувався два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини.

За вироком, за яким він зараз відбуває покарання, він теж засуджений до позбавлення волі.

Отже, він, згідно з п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, є особою стосовно якої може бути встановлений адміністративний нагляд, у разі якщо під час відбування покарання його поведінка свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.

Судом установлено, що ОСОБА_4 своєю поведінкою не довів, що він бажає стати на шлях виправлення, а тому залишається небезпечними для суспільства.

На думку суду, про це свідчить його поведінка під час відбування покарання, а саме він характеризується негативно, не має жодного заохочення, має 41 (сорок одне) незняте та непогашене стягнення за різні види дисциплінарних проступків.

Отже, судом установлені підстави, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, для встановлення засудженому ОСОБА_4 адміністративного нагляду.

Суд зважаючи на введений в Україні воєнний стан, і обмеження пов'язані з цим, вважає за необхідне встановити меншу кількість явок до органу поліції.

Своєю чергою, у зв'язку з тим, що представником установи виконання покарань належним чином не обґрунтований термін адміністративного нагляду, який необхідно встановити засудженому, суд не вбачає підстав для встановлення максимального терміну, а тому обмежується мінімальним терміном адміністративного нагляду 1 (один) рік.

Отже, на підставі викладеного, керуючись ст. 158 КВК України, ст. 3, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, ст. 392-394, 532, 537, 539 КПК України суддя

ПОСТАНОВИВ:

подання Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)», про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , - задовольнити частково.

Установити ОСОБА_4 адміністративний нагляд тривалістю 1 (один) рік.

Установити ОСОБА_4 такі обмеження, передбачені ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року:

1) зобов'язати його прибувати 2 (два) рази на місяць кожного місяця до співробітників територіального органу Національної поліції, який проводить реєстраційну відмітку (дні тижня і години визначаються органом Національної поліції);

2) заборонити йому виїзд за межі населеного пункту де він проживає, по службовим і особистим справам, без дозволу на те органів Національної поліції;

3) заборонити йомувідвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;

4) заборонити йому вихід з будинку (квартири) у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ОСОБА_4 ухвали про встановлення адміністративного нагляду.

В іншій частині клопотання - відмовити.

Копію ухвали направити начальнику Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)» для організації виконання вимог ст. 159 КВК України.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на орган Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_4 .

Роз'яснити, що у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненим з місць позбавлення волі» № 264/94-ВР від 01 грудня 1994 року, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області, протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 532 КПК України.

Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_5