Постанова від 08.04.2024 по справі 466/3326/24

Справа № 466/3326/24

Провадження № 3/466/1282/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2024 року суддя Шевченківського районного суду міста Львова Білінська Г.Б., за участю: особи, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора - Лозінський О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Львівській області про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого на посаді начальника зміни відділу "Комунікаційний центр "Служба 112" у м. Львові», який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Пустомитівським РВ УМВС України у Львівській області 20 квітня 1999 року,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади начальника відділу взаємодії з територіальною обороною управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради, являючись відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні зазначеного правопорушення визнав повністю, не оспорюючи докази, які є в матеріалах справи та підтвердив факти, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор О.Лозінський зазначив, що строк притягнення ОСОБА_1 до відповідальності не сплив, оскільки датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто 22 березня 2024 року. Надав суду письмовий висновок, в якому просив визнати ОСОБА_1 винуватим за частиною 1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу у розмірі 60 /шістдесят/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, розглянувши протокол та додані до нього матеріали, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , висновок прокурора, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 доводиться даними, встановленими за наслідками дослідження матеріалів, які додані до протоколу.

Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:

- даними протоколу №318 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 22.03.2024;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

- копіями розпоряджень Львівського міського голови на прийняття та звільнення ОСОБА_1 ;

- копіями наказів начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради про прийняття та звільнення ОСОБА_1 ;

- копією попередження про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби;

- копією посадової інструкцією ОСОБА_1 ;

- копією Списку працівників управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради про ознайомлення з відновленням декларування;

- скріншотом з офіційного сайту НАЗК;

- декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 ;

- копією положення про УСР у Львівській області.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядуванн, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави абомісцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно наказу начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради Миколи Ялового №78-н від 14.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу взаємодії з територіальною обороною управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради за угодою сторін 14 листопада 2023 року.

Згідно із Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави ао місцевого самоврядування, затвердженим Наказом НАЗК від 23.07.2021 за №449/21, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Оскільки 14.11.2023 ОСОБА_1 був звільнений з посади начальника відділу взаємодії з територіальною обороною управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради, зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 14.12.2023.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, довноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання ф ункцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 31.01.2024 о 23:46 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за періоді не охоплений раніше поданими деклараціями, у ОСОБА_1 - відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради, яке знаходилось за адресою: м. Львів, вул. Донецька, 7, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що останній був звільнений з посади начальника відділу взаємодії з територіальною обороною управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Львівської міської ради.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 22 березня 2024 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 31.01.2024 о 23:46 год., подав на фіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за що, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, ОСОБА_2 , ступінь його вини, майновий стан, щире каяття у вчиненому, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Аналіз досліджених доказів дає суду підстави дійти висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 172-6 КУпАП, за ознаками несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34-35 КУпАП, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції ч.1 ст. ст.172-6 КУпАП.

У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 23, 33-35, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 266, 276-280, 283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4ЗУ «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60/шістдесят/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.

Суддя Г. Б. Білінська