Ухвала від 03.04.2024 по справі 445/1971/23

Справа № 445/1971/23

Провадження № 2-аз/445/1/24

УХВАЛА

про забезпечення позову

03 квітня 2024 року Золочівський районний суд Львівської області в складі :

головуючого судді Сивака В. М.,

секретаря судового засідання Захарчук Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Золочеві Львівської області заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову №21 про накладення адміністративного стягнення від 17.07.2023 року.

02.04.2024 року позивач подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 72744528, що відкриті на підставі оскаржуваної постанови до набрання рішенням законної сили у даній справі.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 150 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Підставами забезпечення адміністративного позову є: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Пленум Вищого адміністративного суду України у п.17 постанови № 2 від 06.03.2008 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз'яснив, що згідно з частинами третьою та четвертою статті 150 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається лише у двох формах: 1) зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчиняти певні дії. Наведений перелік підстав забезпечення позову є вичерпним.

Слід зауважити, що ухвала суду про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якою відповідно до статті 150 КАС України зупинено дію оскаржуваного акту, не скасовує його чинність, не змінює обсягу прав та обов'язків сторін у спорі, а лише тимчасово забороняє застосування передбачених цим актом заходів до вирішення спору по суті.

Предметом оскарження у даній справі є постанова адміністративної комісії при виконавчому комітеті Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області №21 про накладення адміністративного стягнення від 17.07.2023 року, згідно якої позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 156 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800,00 грн.

З долучених до заяви про забезпечення позову матеріалів, судом встановлено, старшим державних виконавцем Золочівського відділу ДВС у Золочівському районі Львівської області ЗМУЮ Максимівим О.І. на підставі оскаржуваної постанови відкрито виконавче провадження № 72744528, а також видано постанову про звернення стягнення на заробітну плату ОСОБА_1 в розмірі 13600,00 грн.

Реалізація оскаржуваної постанови, на думку суду, унеможливить або значно утруднить виконання рішення суду в даній справі у разі задоволення адміністративного позову.

Тому, суд дійшов висновку про необхідність забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення виконавчого провадження щодо виконання оскаржуваної постанови.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співрозмірними заявленим позовним вимогам, мають бути безпосередньо пов'язаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

Зупинення дії оскаржуваного рішення та зупинення стягнення на підставі виконавчого документа відповідає меті застосування правового інституту забезпечення позову.

Звертаючись до суду, позивач належним чином вказав причини, у зв'язку із якими необхідно вжити заходи забезпечення позову, та обґрунтував існуванням реальної загрози утруднення виконання рішення суду у випадку задоволення позову.

Виходячи зі змісту та розміру позовних вимог, співрозмірності вимог заяви, обраного способу забезпечення позову та зазначених причин, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов, убачається прямий зв'язок між заявленими вимогами та способом забезпечення позову, а тому заява підлягає до задоволення.

Керуючись ст.150, 151 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову до Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - задовольнити.

Зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 72744528, що відкриті на підставі виконавчого документа - постанови №21, виданої 17.07.2023 року Адміністративною комісією при виконавчому комітеті Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області, до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі № 445/1971/23.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Копію ухвали про забезпечення позову направити сторонам по справі, а також державному (приватному) виконавцю - для негайного виконання та вжиття відповідних заходів.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Повний текст ухвали виготовлено 03.04.2024 року.

Суддя В. М.Сивак