Рішення від 09.04.2024 по справі 360/132/24

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

09 квітня 2024 рокум. ДніпроСправа № 360/132/24

Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Пляшкової К.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 01 лютого 2024 року надійшла позовна заява адвоката Дзіся Андрія Романовича (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач, ГУПФУ в Луганській області) з такими вимогами:

1) визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку та виплати пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2020, 2021, 2022 роки з урахуванням раніше виплачених сум;

2) зобов'язати відповідача здійснити позивачу з 06 грудня 2023 року перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням раніше виплачених сум, відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням (попереднього перерахунку) пенсії за віком, тобто за 2020, 2021, 2022 роки.

В обґрунтування вимог зазначено, що позивач перебуває на обліку у відповідача з 28 січня 2021 року та отримує пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позивач 06 грудня 2023 року звернувся до відповідача із заявою, в якій просив перерахувати йому пенсію, як особі, що продовжила працювати після призначення пенсії за віком, із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2020-2022 роки, а не з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки.

Відповідач листом від 03 січня 2024 року у перерахунку пенсії відмовив, зазначивши, що пенсію позивачу розраховано згідно з чинним законодавством та відсутні підстави для проведення її перерахунку.

Представник позивача вважає вищевказані дії відповідача протиправними та такими, що не відповідають вимогам закону, оскільки відмова ґрунтується на хибному тлумаченні статті 42 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) та Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1.

Ухвалою від 05 лютого 2024 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків.

Від представника позивача 06 лютого 2024 року до суду надійшла заява про усунення недоліків.

Ухвалою від 12 лютого 2024 року після усунення недоліків позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); запропоновано відповідачу подати відзив; витребувано від відповідача докази.

Від ГУПФУ в Луганській області 21 лютого 2024 року надійшов відзив, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав.

Позивач перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області та отримує пенсію за віком призначену з 19 січня 2021 року відповідно до норм статті 26 Закону № 1058-IV. Відповідно до пункту 2 статті 40 Закону № 1058-IV для обчислення заробітку застосована середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018, 2019, 2020 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме у розмірі 9118,81 грн. Пенсію позивачу обчислено із страхового стажу - 38 років 10 місяців 27 днів (стаж враховано по 31 грудня 2020 року). Заробітну плату обчислено за період з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2020 року.

Відповідно до матеріалів електронної пенсійної справи позивач 16 червня 2021 року, 08 липня 2021 року та 16 серпня 2021 року звертався із заявами про перерахунок пенсії, а саме у зв'язку з врахуванням стажу та заробітної плати за період до 01 липня 2000 року. З урахуванням проведених перерахунків страховий стаж позивача склав 41 рік 05 місяців 03 дні (стаж враховано по 31 грудня 2020 року). Заробітну плату обчислено за періоди з 01 серпня 1987 року по 31 липня 1992 року та з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2020 року.

З 01 квітня 2023 року в автоматичному режимі позивачу проведено перерахунок пенсії з додаванням страхового стажу за періоди з 01 січня 2021 року по 31 березня 2022 року, з 01 серпня 2022 року по 22 серпня 2022 року та з 01 грудня 2022 року по 28 лютого 2023 року (у загальній кількості 01 рік 06 місяців 22 дні). Загальна тривалість страхового стажу, починаючи з 01 квітня 2023 року склала 42 роки 11 місяців 25 днів. Перерахунок пенсії проведено із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено пенсію.

Позивач 07 грудня 2023 року звернувся через вебпортал Пенсійного фонду України із заявою довільної форми щодо перерахунку пенсії (заява від 06 грудня 2023 року). Звернення розглянуто за Законом України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» та надано обґрунтовану відповідь від 03 січня 2024 року за вих. № 28-8154/К-02/8-1200/24. Рішення про відмову в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі його заяви від 06 грудня 2023 року ГУПФУ в Луганській області не приймалось.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, представник відповідача зазначив, що аналіз частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV свідчить, що цією нормою встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу.

Під час здійснення такого перерахунку у формулі визначення заробітної плати для обчислення пенсії можуть змінюватися лише показники суми коефіцієнтів заробітної плати за кожний місяць (Ск) та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи (К). Тобто, перерахунок пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону №1058-ІV здійснюється із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, та розраховується за формулою, наведеною в частині другій статті 40 цього Закону. При такому перерахунку зазначений показник середньої заробітної плати залишається незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії.

Крім того, відповідач звертає увагу, що для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі його заяви від 06 грудня 2023 року з урахуванням частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV відсутні правові підстави взагалі, оскільки після попереднього перерахунку не минуло 24 місяці.

Інших заяв по суті справи від сторін не надходило.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив таке.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 19 січня 2021 року отримує пенсію за віком та перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області, що підтверджено наявними в матеріалах справи копіями: паспорта громадянина України, картки платника податків, матеріалів з пенсійної справи позивача.

Дослідженням рішення ГУПФУ в Луганській області від 19 лютого 2021 року № 122950001446 разом з розрахунком стажу для визначення права та розрахунком заробітку для обчислення встановлено, що позивачу з 19 січня 2021 року призначено пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону № 1058-IV; страховий стаж - 38 років 10 місяців 27 днів (стаж враховано по 31 грудня 2020 року); заробітну плату враховано за період з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2020 року; для обчислення розміру пенсії застосовано показник середньої заробітної плати (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2018, 2019, 2020 роки у розмірі 9118,81 грн. Розмір пенсії з надбавками з 19 січня 2021 року склав 6047,95 грн.

Згідно із рішенням ГУПФУ в Луганській області від 24 травня 2023 року № 122950001446 разом з розрахунком стажу для визначення права та розрахунком заробітку для обчислення встановлено, що позивачу з 01 квітня 2023 року в автоматичному режимі проведено перерахунок пенсії з додаванням страхового стажу за періоди з 01 січня 2021 року по 31 березня 2022 року, з 01 серпня 2022 року по 22 серпня 2022 року та з 01 грудня 2022 року по 28 лютого 2023 року (у загальній кількості 01 рік 06 місяців 22 дні); страховий стаж складає 42 роки 11 місяців 25 днів; заробітну плату враховано за період з 01 серпня 1987 року по 31 липня 1992 року, з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2020 року; для обчислення розміру пенсії застосовано показник середньої заробітної плати (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2018, 2019, 2020 роки у розмірі 9118,81 грн. Розмір пенсії з надбавками з 01 квітня 2023 року склав 8010,42 грн.

Позивач 07 грудня 2023 року звернувся через вебпортал Пенсійного фонду України із заявою від 06 грудня 2023 року довільної форми щодо перерахунку пенсії, в якій просив перерахувати та виплачувати пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2020-2022 роки, з урахуванням раніше виплачених сум.

У відповідь на заяву від 06 грудня 2023 року ГУПФУ в Луганській області листом від 03 січня 2024 року за вих. № 28-8154/К-02/8-1200/24 повідомило позивача, що оскільки після призначення пенсії за віком позивачем відпрацьовано менше ніж 24 місяці страхового стажу, то підстави для проведення перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди відпрацьованого після призначення пенсії страхового стажу відсутні. Також повідомило, що при проведенні перерахунків пенсій за нормами частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення пенсії.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) (тут і надалі норми наведені в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.

Частиною першою статті 27 Закону № 1058-IV визначено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою:

П = Зп * Кс, де:

П - розмір пенсії, у гривнях;

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;

Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Відповідно до частини другої статті 40 Закону № 1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn );

К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.

Згідно із пунктом 3 Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1, перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (перерахунку) пенсії:

1) продовжував працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058-IV, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.

Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Завданням адміністративного судочинства є перевірка правомірності дій суб'єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям правомірності, які пред'являються до рішень суб'єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 КАС України.

З вищеописаних доказів судом встановлено, що позивачу з 19 січня 2021 року призначено пенсію за віком відповідно до статті 26 Закон № 1058-IV, як особі, що продовжує працювати. Розмір пенсії позивачу визначено із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2018-2020 роки, тобто за три роки, що передували року призначення пенсії. Страховий стаж врахований по 31 грудня 2020 року.

Після призначення пенсії позивач продовжив працювати, то ж, керуючись положеннями частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV, ГУПФУ в Луганській області після спливу двох років з дня призначення пенсії без додаткового звернення ОСОБА_1 здійснило перерахунок його пенсії з 01 квітня 2023 року з додаванням страхового стажу за періоди з 01 січня 2021 року по 31 березня 2022 року, з 01 серпня 2022 року по 22 серпня 2022 року та з 01 грудня 2022 року по 28 лютого 2023 року (у загальній кількості 01 рік 06 місяців 22 дні). Перерахунок пенсії проведено із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено пенсію, та із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2018-2020 роки, тобто за три роки, що передували року призначення пенсії позивачу.

Позивач 07 грудня 2023 року звернувся до ГУПФУ в Луганській області із заявою від 06 грудня 2023 року в довільній формі за перерахунком пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2020-2022 роки, тобто за три роки, що передували року звернення із заявою про перерахунок пенсії.

У свою чергу відповідач листом від 03 січня 2024 року за вих. № 28-8154/К-02/8-1200/24 повідомив позивача про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії за цією заявою.

Аналіз положень частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV свідчить, що пенсіонер, який продовжив працювати, має право звернутися за перерахунком його пенсії у разі:

- набуття 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;

- якщо минуло не менше ніж два роки після призначення (попереднього перерахунку);

- незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, у разі набуття стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону.

Зважаючи, що з дня попереднього перерахунку (01 квітня 2023 року) ОСОБА_1 не набув 24 місяців страхового стажу, а також, що з цього дня не минуло двох років, суд погоджується з твердженнями представника відповідача, що у ГУПФУ в Луганській області були відсутні визначені частиною четвертою статті 42 Закону № 1058-IV підстави для перерахунку пенсії позивача за заявою від 06 грудня 2023 року.

Щодо неврахування відповідачем показника середньої заробітної плати по Україні за 2020-2022 роки, тобто за три роки, що передували року проведення перерахунку, суд зазначає таке.

Аналіз частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV свідчить, що цією нормою встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу. Такий перерахунок, на вибір пенсіонера, може здійснюватись або лише з урахуванням додатково набутого страхового стажу за умови перерахунку пенсії із заробітної плати (доходу), з якої ця пенсія була обчислена, або з урахуванням як зазначеного стажу, так і заробітної плати, яку пенсіонер отримував уже після призначення пенсії.

З огляду на положення частини другої статті 40 Закону № 1058-IV під час здійснення перерахунку пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону № 1058-ІV у формулі визначення заробітної плати для обчислення пенсії можуть змінюватися лише показники суми коефіцієнтів заробітної плати за кожний місяць (Ск) та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи (К).

Тобто, перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058-ІV здійснюється із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, та розраховується за формулою, наведеною в частині другій статті 40 цього Закону. При такому перерахунку зазначений показник середньої заробітної плати залишається незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії.

Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Верховного Суду від 13 червня 2019 року у справі №265/84/16-а, від 02 квітня 2024 року у справі № 420/19398/23.

Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Оскільки призначення пенсії позивачу здійснено у 2021 році із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2018-2020 роки, тобто за три роки, що передували року призначення пенсії, застосовуючи до спірних правовідносин наведений правовий висновок Верховного Суду, суд дійшов висновку про відсутність у позивача права на перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року в якому здійснено перерахунок такої пенсії, а саме за 2020-2022 роки.

Твердження представника позивача, що призначення пенсії позивачу здійснено із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки не знайшли свого підтвердження при розгляді справи та спростовані наявними в матеріалах справи розрахунками заробітку для обчислення пенсії до рішень ГУПФУ в Луганській області про призначення пенсії з 19 січня 2021 року та про перерахунок пенсії з 01 квітня 2023 року.

Суд відхиляє вказані у позовній заяві посилання представника позивача на правову оцінку, надану адміністративними судами першої та апеляційної інстанції при розгляді інших справ, як таку, що відповідно до положень частини сьомої статті 78 КАС України не є обов'язковою для суду, а також суперечить правовим висновкам Верховного Суду.

Що стосується інших обставин, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, суд вважає за необхідне зауважити, що у пункті 25 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» зазначено, що суд зобов'язаний надавати відповідь на кожен із специфічних, доречних та важливих доводів заявника. Виходячи з позиції цього суду, що висловлена в пункті 42 рішення «Бендерський проти України», судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються.

Вказані вимоги зобов'язують суди при вирішенні справи у кожному конкретному випадку вживати передбачені законом заходи з метою з'ясування всіх обставин у справі, що мають значення для вирішення спору, встановити та надати вичерпну оцінку фактичним обставинам у межах спірних правовідносин з метою з'ясування об'єктивних причин та факторів, що зумовили настання для платника негативних наслідків у вигляді порушеного права, що підлягає захисту, та в достатній мірі висвітлити мотиви прийняття конкретних рішень.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, за встановлених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними, тому відмовляє в їх задоволенні.

Оскільки суд відмовляє в задоволенні позовних вимог, за правилами, визначеними статтею 139 КАС України, судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9, код за ЄДРПОУ 21782461) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.О. Пляшкова