№2-а-725
2009 р.
П О С Т А Н О В А-копія
14 жовтня 2009 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого-судді Кабанячого В.А.,
при секретарі Литвишко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяслав-Хмельницький справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС батальйону супроводження УДАІ м. Києва Дроботун Радіона Володимировича про притягнення до адміністративної відповідальності ,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з названим адміністративним позовом та просить скасувати постанову від 20 вересня 2009 року інспектора ДПС батальйону супроводження УДАІ м. Києва Дроботун Р.В. про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.00 коп.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав, просить його задовольнити, посилаючись на те, що вказану постанову він вважає такою, що підлягає скасуванню, так як в діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст.122 КпАП України, оскільки позивач був вимушений здійснити аварійну зупинку автомобіля в зоні дії знаку «Зупинку заборонено».
Відповідач належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи судом було встановлено наступне.
Інспектором ДПС батальйону супроводження УДАІ м. Києва Дроботун Р.В. 20.09.2009 року було винесено постанову відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.00 коп., в зв'язку з тим, що він 20.09.2009 року о 19 год.30 хв. керуючи автомобілем в м. Києві по проспекту Бажана не виконав вимогу дорожнього знаку «Зупинку заборонено» і здійснив зупинку в зоні дії цього знаку, чим порушив вимоги знаку 3.34 додатку 1 до Правил дорожнього руху України.
Дана постанова підлягає скасуванню, провадження по справі про адміністративне правопорушення закриттю із слідуючих підстав.
Відповідно до вимог знаку 3.34 «Зупинку заборонено» додатку 1 Правил дорожнього руху України забороняються зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів(розвантаження чи завантаження вантажу).
Відповідно до ст. 18 КпАП України, не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і передбачена цим кодексом або іншими законами, що встановлюють відповідальність за адміністративні правопорушення, але вчинена в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, установленому порядку управління, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода.
Як вбачається із матеріалів справи та пояснень представника позивача, ОСОБА_1 20.09.2009 року керуючи автомобілем здійснив аварійну зупинку автомобіля в зоні дії вимоги знаку 3.34 «Зупинку заборонено» додатку 1 до Правил дорожнього руху України, тобто діяв в умовах крайньої необхідності, тому суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КпАП України.
Окрім того, дана постанова винесена з порушенням ст.283 КпАП України, оскільки в постанові відсутній повний опис обставин справи, а саме не вказано яким транспортним засобом керував ОСОБА_1
На підставі ст. ст.18, 283, 287,288 КпАП України, керуючись ст.ст. 10, 11,17,18,70,71, 158, 160-163 КАС України ,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС батальйону супроводження УДАІ м. Києва Дроботун Радіона Володимировича про притягнення до адміністративної відповідальності - задовольнити.
Постанову інспектора ДПС батальйону супроводження УДАІ м. Києва Дроботун Р.В. від 20 вересня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.122 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.00 коп. - скасувати, провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Київської області через суд першої інстанції з одночасним надісланням апелянтом копії скарги до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання вказаної заяви. Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня проголошення, якщо заяву про її апеляційне оскарження не було подано.
В разі подання заяви про апеляційне оскарження постанови, але неподання апеляційної скарги в двадцятиденний строк з часу подання заяви вона набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя : підпис.
З оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили.