09.04.2024 Справа №607/7322/24 Провадження №1-кс/607/2032/2024
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
Слідчий СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулась до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням в рамках кримінального провадження № 12024211040000742 від 22.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з'явилась, однак подала заяву про розгляд клопотання без її участі, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі. Також у заяві клопоче про його розгляд без участі представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , з підстав, передбачених ч. 2 ст. 163 КПК України. Однак, слідчий суддя вважає недоведеним, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких планується отримати, тому наявні підстави для виклику у судове засідання представника особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник особи, у володінні якої знаходяться інформація та документи - ІНФОРМАЦІЯ_1 , у судове засідання не з'явився, скерував заяву про розгляд вказаного клопотання за відсутності представника.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Слідчий суддя встановив, що у провадженні Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024211040000742 від 22.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України.
Вказане кримінальне провадження було розпочате за фактом того, що 21 березня 2024 року приблизно о 21.36 год. до ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшло повідомлення від поліцейського ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 про те, що на АДРЕСА_1 ОСОБА_6 керував транспортним засобом марки Фольксваген Кадік державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , чим умисно не виконав постанову ІНФОРМАЦІЯ_4 від 01.05.2023 року (що набрала законної сили) про його притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, в частині накладення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керувати транспортними засобами на строк один рік.
Слідчий зазначає, що з метою встановлення важливих обставин даного кримінального провадження, виникає необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, зокрема до адміністративної справи №607/7075/23, на підставі якої ОСОБА_6 був позбавлений права керування транспортними засобами.
Відповідно до п.п. 1,2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
З врахуванням того, що слідчим доданими до клопотання матеріалами доведено, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, -
Клопотання слідчого СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 на тимчасовий доступ до документів, які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_5 , що в АДРЕСА_2 , а саме до адміністративної справи №607/7075/23, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Строк дії ухвали встановити протягом двох місяців з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі суду. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1