Справа № 636/4848/18 Провадження № 1-кп/636/133/24
Дата
"04" квітня 2024 р. м.Чугуїв
Чугуївський міський суд Харківської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
за участю: прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження N 12018220440000814 за обвинуваченням ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 народждення, уродженця ст.Шортанди Акмолінської області, Казахстан, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, неодружений, військовослужбовець військової частини за контрактом, водій-електрик військової частини НОМЕР_1 , у військовому званні «солдат», раніше не судимого, зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст.156 КК України,
В провадженні Чугуївського міського суду перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.156 КК України.
В судове засідання обвинувачений ОСОБА_4 повторно не з'явився, однак надав довідку №1200/148/9/66/189 від 16.02.2024року про те, що ОСОБА_4 дійсно перебуває на військовій службі в військовій частині НОМЕР_1 . Довідка видана начальником штабу військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_5 .
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про зупинення провадження у даному кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 до завершення воєнного стану в державі, оскільки обвинувачений, згідно Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" направлений для проходження військової служби.
Відповідно до ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження щодо цього обвинуваченого до звільнення з військової служби.
Указом ПрезидентаУкраїни від 24лютого 2022 року оголошено загальну мобілізацію, у зв'язку з введенням на території України з 24 лютого 2022 року воєнного стану, що в подальшому був неодноразово продовжений, та діє до теперішнього часу.
Заслухавши клопотання прокурора, суд вважає за необхідне зупинити кримінальне провадження відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , який підписав контракт і проходить військову службу до звільнення його з військової служби.
Керуючись ст. ст. 335 КПК України, суд,-
Клопотання прокурора задовольнити.
Матеріали справи по кримінальному провадженню N 12018220440000814 від 18 травня 2018року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.156 КК України - зупинити до закінчення військового стану в Україні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1