180/652/24
3/180/380/24
04 квітня 2024 р. м. Марганець
Суддя Марганецького міського суду Дніпропетровської області Янжула О.С., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого
та проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,-
09.01.2024 року, 16.01.2024 року та 23.01.2024 року з 09.00 години по 17.00 год. в м. Марганець, вул. В. Лобановського, буд. 1, ОСОБА_1 не з'явився для реєстрації до ВП №1 Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, чим порушив адміністративні обмеження ухвали №180/668/23 від 27.04.2023 року Марганецького міського суду про, що працівниками поліції було складено протокол за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП України.
Крім того, 16.01.2024 о 23 год. 47 хв. в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 був відсутній зав місцем свого мешкання, чим порушив адміністративні обмеження ухвали №180/668/23 від 27.04.2023 року Марганецького міського суду про, що працівниками поліції було складено протокол за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 до суду неодноразово не з'являвся, заяв чи клопотань від нього не надходило.
Згідно повідомлення ВП №1 Нікопольського РУП ГУНП В Дніпропетровській області від 26.03.2024 року № 461/4784, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затриманий на підставі вироку Марганецького міського суду від 08.05.2023 року, який набрав законної сили, про позбавлення волі строком на 3 роки та 1 день, за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч.3 ст. 185 КК України. На даний час ОСОБА_1 знаходиться в місцях позбавлення волі. До повідомлення додано копію вироку Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 08 травня 2023 року, яким ОСОБА_1 визнано винним та призначено покарання за ч. 2 ст.15-ч.3 ст.185 КК України у виді позбавлення волі та копію протоколу затримання особи, відносно якої набрав законної сили вирок, пов'язаний з позбавленням волі від 20.02.2024 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Як вбачається з положень п. 7 ч. 2 ст. 129 Конституції України, однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом.
Розгляд справи протягом розумного строку гарантовано ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 252 КУпАП орган, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція частини другої статті 187 КУпАП передбачає нормативне правило наступного змісту: «адміністративна відповідальність настає за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Отже, необхідною умовою для застосування до порушника відповідальності, передбаченої вищевказаною статтею, є, зокрема, наявність доказів, які б безпосередньо свідчили про порушення викладених вище вимог.
Санкція частини 2 статті 187 КУпАП передбачає накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
У своїх письмових поясненнях ОСОБА_1 підтвердив факт вчинення ним даного адміністративного правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення підтверджується зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №998407 від 23.01.2024 року; рапортом працівника поліції; роз'ясненнями обмежень ОСОБА_1 ; копією довідки про звільнення ОСОБА_1 Серія ДНП №114333; копією постанови Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, якою останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.; копією ухвали Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 один рік, а також письмовими поясненнями самого правопорушника, відповідно до яких, він дійсно вчинив зазначене правопорушення за вищевикладених обставин.
- протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №998405 від 23.01.2024 року; копією реєстраційного листа №27/23 на ОСОБА_1 ; копією ухвали Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 один рік; копією роз'ясненнями обмежень ОСОБА_1 ; копією довідки про звільнення ОСОБА_1 Серія ДНП №114333; копією постанови Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, якою останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн., а також письмовими поясненнями самого правопорушника, відповідно до яких, він дійсно вчинив зазначене правопорушення за вищевикладених обставин.
-протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №998406 від 23.01.2024 року; копією реєстраційного листа №27/23 на ОСОБА_1 ; копією ухвали Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 один рік; копією роз'ясненнями обмежень ОСОБА_1 ; копією довідки про звільнення ОСОБА_1 Серія ДНП №11433; копією постанови Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, якою останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн., а також письмовими поясненнями самого правопорушника, відповідно до яких, він дійсно вчинив зазначене правопорушення за вищевикладених обставин.
- протоколом про адміністративне правопорушення Серії ВАБ №998871 від 23.01.2024 року; копією реєстраційного листа №27/23 на ОСОБА_1 ; копією ухвали Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 27 квітня 2023 року, якою відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 один рік; копією роз'ясненнями обмежень ОСОБА_1 ; копією довідки про звільнення ОСОБА_1 Серія ДНП №114333; копією постанови Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 грудня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, якою останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн., а також письмовими поясненнями самого правопорушника, відповідно до яких, він дійсно вчинив зазначене правопорушення за вищевикладених обставин.
Аналізуючи докази по справі, дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 - у судовому засіданні не встановлено.
Обставинами, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - є вчинення правопорушення повторно протягом року.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, беру до уваги характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , всі обставини справи в їх сукупності, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, що буде необхідним для його виправлення та достатнім для виконання завдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
Згідно з Перехідними положеннями Податкового кодексу України (пункт 5 підрозділу 1 розділу ХХ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.
Таким чином, для розрахунку розміру штрафу по призначеному покаранню суд за один неоподатковуваний мінімум доходів громадян приймає суму в розмірі 17 гривень.
Такої ж позиції дотримався Верховний Суд України під час винесення постанови від 01 жовтня 2015 року по справі №5-154кс15, що перебувала на розгляді судової палати у кримінальних справах цього суду.
Відповідно до ч 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 24, 33, ст. 40-1 , ч. 2 ст. 187, ч.1 ст.284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 гривень 60 копійок.
Штраф повинен бути сплачений згідно зі ст.307 КУпАП протягом 15 днів від дня вручення (отримання) постанови за справою про адміністративне правопорушення в установу банку.
Копія платіжного документу подається до суду.
Своєчасно не сплачений штраф буде примусово стягнутий із заробітної плати чи іншого заробітку, пенсії або стипендії відповідно до чинного законодавства.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: О. С. Янжула