Справа № 638/5860/24
Провадження № 1-в/638/257/24
Іменем України
08 квітня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
У березні 2024 року начальник Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 на підставі ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вніс на розгляд суду подання щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 місяців із застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В судове засідання ОСОБА_4 не з'явився, до подання долучено його заяву, в якій останній просить подання розглянути за його відсутністю.
Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов до висновку про повернення подання для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно з п. в) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є зокрема матеріали органів внутрішніх справ.
Відповідно до ст. 5 ч. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Однак, всупереч зазначеним вимогам начальником Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області до подання не долучено копію вироку, яким засуджено ОСОБА_4 .
Відповідно до роз'яснень, даних в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що зазначений недолік подання унеможливлює встановлення всіх обставин, необхідних для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду, перешкоджає повному, всебічному та об'єктивному розгляду справи і прийняття законного рішення, тому суд вважає за необхідне повернути подання начальника Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 369-372, 537, 539 КПК України та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - повернути до Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області на доопрацювання для усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили негайно після підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1