Ухвала від 04.04.2024 по справі 636/1842/23

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа №636/1842/23 Головуючий 1 інстанції: ОСОБА_1

Провадження №11кп/818/573/24 Доповідач: ОСОБА_2

Категорія: ч.3 ст.111-1 КК України

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Харківського апеляційного суду у складі:

головуючого ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

при секретарі ОСОБА_5 ,

за участю прокурора ОСОБА_6 ,

обвинуваченого ОСОБА_7 ,

захисника ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду м.Харкова кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні на вирок Чугуївського міського суду Харківської області від 22 листопада 2023 року, -

УСТАНОВИЛА:

Цим вироком

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Котівка Чугуївського (кол. Вовчанського) району Харківської області, громадянина України, з вищою освітою, маючого на утриманні малолітню доньку ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

засуджено за ч.3 ст.111-1 КК України на 2 роки позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років.

Відповідно до ст.75 КК України ОСОБА_7 звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік і покладенням на нього ряду обов'язків, передбачених ст.76 КК України.

Кримінальне провадження було розглянуто в порядку, передбаченому ч.3 ст.349 КПК України.

Зміст оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції

Як зазначено у вироку, 22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації (далі - РФ), реалізуючи злочинний план, направив до Ради Федерації звернення про використання Збройних Сил РФ за межами РФ, яке було задоволено.

24 лютого 2022 року о 05:00 годині Президент Російської Федерації оголосив про рішення розпочати військову операцію в Україні.

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною та незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевськими конвенціями 1949 року, а також усупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Діючи в порушення норм міжнародного гуманітарного права, президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_11 , а також інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням представники влади РФ, всупереч вимогам п. п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципів Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимог ч. 4 ст. 2 Статуту ООН та Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), підготували та розв'язали агресивну війну та військовий конфлікт підрозділів ЗС РФ на території України.

У подальшому Збройними Силами РФ, які діяли за наказом керівництва РФ і ЗС РФ, здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромам, військовим штабам і складам ЗС України, а також підрозділами ЗС та інших військових формувань РФ здійснено вторгнення на територію суверенної держави Україна.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24 лютого 2022 року о 05:00 годині, за наказом Президента Російської Федерації ОСОБА_11 , Російська Федерація незаконно вторглась на територію України та здійснила збройний напад, застосовуючи Збройні Сили РФ та Федеральну службу військ національної гвардії РФ.

Одним із першочергових етапів реалізації злочинного умислу щодо збройного нападу на державу Україна передбачалося здійснення вторгнення найбільш підготовлених та мобільних підрозділів ЗС РФ, у тому числі спеціального призначення, на територію держави Україна для організації силових захоплень та взяття під контроль будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади України з метою перешкоджання їх нормальній роботі та здійснення силового впливу на їх діяльність; блокування та взяття під контроль військових частин Збройних Сил України (далі - ЗС України), ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ДПС України), підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - НГ України) для перешкоджання їх законній діяльності щодо відсічі збройної агресії РФ, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості; перекриття та блокування авіаційного, транспортного та морського сполучення по території держави Україна з метою недопущення пересування військових підрозділів ЗС України та представників правоохоронних органів для протидії збройній агресії ЗС РФ; пошкодження військових об'єктів ЗС України, які мають важливе оборонне значення та об'єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення.

У зв'язку з цим, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 на території України введено воєнний стан.

Законом України від 24.02.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» затверджено зазначений Указ.

Законом України від 22.05.2022 № 2265-ІХ «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» Російська Федерація визнана державою-терористом (державою-агресором).

З початку військової агресії РФ, на територіях, які опинилися в окупації, серед яких було АДРЕСА_1 , представники держави-агресора, створили незаконні органи влади, які розпочали впроваджувати політичні та освітні стандарти РФ.

З цією метою головою «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області» ОСОБА_14 видано указ №УГ-65/22 від 27 серпня 2022 року «Об утверждении Временного порядка организации и осуществления образовательной деятельности по основным общеобразовательным программам», яким затверджено «Временный порядок организации и осуществления образовательной деятельности по основным общеобразовательным программам - образовательным программам дошкольного, начального общего, основного общего и среднего общего образования в Харьковской области» (Далі - Порядок), який є додатком до вказаного указу.

Так, зокрема, відповідно до п.1.3 Порядку, реалізація освітньої політики на території Харківської області ґрунтується, зокрема, на принципах забезпечення єдності, гармонізації та інтеграції з освітнім простором російської федерації, (мовою оригіналу: Реализация образовательной политики на территории Харьковской области основывается на следующих принципах: обеспечения единства, гармонизации и интеграции с образовательным пространством Российской Федерации)

Крім того, відповідно до п.2.1 Порядку визначено, що мовою навчання є російська мова.(мовою оригіналу: Язык обучения - русский. Выбор родного языка как языка обучения осуществляется по заявлениям родителей (законних представителей) несовершеннолетних обучающихся при приеме (переводе) на обучение по образовательным программам дошкольного начального, общего и основного общего образования, а также при наличии соответствующих условий у образовательного учреждения)

Також, відповідно до п.3.1 Порядку форми отримання освіти та форми навчання по загальноосвітнім програмам визначаються відповідними федеральними державними освітніми стандартами російської федерації, (мовою оригіналу: формы получения образования и формы обучения по общеобразовательным программам определяются соответствующими федеральними государственними образовательными стандартами Российской Федерации).

03.06.2024 на території м. Куп'янськ Харківської області групою осіб з числа громадян України, було здійснено підписання протоколу засідання щодо створення окупаційної адміністрації держави-агресора на території Харківської області під назвою «тимчасова цивільна адміністрація Харківської області», що створена та функціонує в інтересах Російської Федерації, та обрання іі керівника - громадянина України ОСОБА_14 . Надалі вказаний незаконний орган був перейменований в «тимчасову військово-цивільну адміністрацію Харківської області».

03.06.2025 головою так званої «временной гражданской администрацией Харьковской области» ОСОБА_14 видано наказ №9/22 від 10.06.2022, згідно якого затверджено утворення районних окупаційних адміністрацій держави-агресора на тимчасово окупованій території Харківської області, а саме: так званої «временной гражданской администрацией Волчанского района Харьковской области» (адміністративний центр у м. Вовчанськ), так званої «временной гражданской администрацией Ізюмского района Харьковской области» (адміністративний центр у м. Ізюм), так звано! « временной гражданской администрацией Купянського района Харьковской области » (адміністративний центр у м. Куп'янськ), так званої «временной гражданской администрацией Харьковського района Харьковской области» (адміністративний центр у сел. Козача Лопань).

10.06.2024 головою так званої «временной гражданской администрацией Харьковской области» ОСОБА_14 видано наказ №УГ- 55/22 від 18.07.2022 щодо перейменування назви вказаного незаконного органу в «военно-гражданскую администрацию Харьковской области», згідно п. 2 якого також перейменовано районні підрозділи вказаної окупаційної адміністрації держави-агресора на так звані «военно-гражданские администрации». Зміна назви органів здійснено з врахуванням повного правонаступництва із збереженням прийнятих ними реквізитів та організаційно- штатної структури відповідно до п. З вказаного наказу.

У період тимчасової окупації м. Вовчанськ, Чугуївського району, Харківської області окупаційною адміністрацією російської федерації всупереч законам України прийнято рішення про впровадження стандартів освіти російської федерації.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений в ході досудового розслідування час, однак не пізніше 09 серпня 2022 року у невстановленому в ході досудового розслідуванні місці та за невстановлених обставин, у громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , виник злочинний умисел, спрямований на здійснення заходів спрямованих на впровадження стандартів-освіти держави-агресора у закладі освіти КЗ «Юрченківський ліцей Вовчанської міської ради» (далі Ліцей) розташованого у с. Юрченково, Вовчанської об'єднаної територіальної громади (далі - ОТГ), Чугуївського району Харківської області та реалізуючи свій злочинний умисел, вступив у злочинну змову з представниками окупаційної адміністрації російської федерації.

Надалі, відповідно до наказу, номер та дата підписання якого на даний момент не встановлена, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який попередньо надав добровільну згоду, зайняв посаду директора КЗ «Юрченківський ліцей Вовчанської міської ради».

Після чого, у невстановлений в ході досудового розслідування час, однак не пізніше серпня 2022 року представниками окупаційної адміністрації держави-агресора було створено заклад освіти під назвою « Государственная бюджетная организация «Юрченковская общеобразовательная школа ГИ степеней »» на базі приміщень та матеріальних цінностей КЗ «Юрченківськогс ліцею Вовчанської міської ради».

Крім того, 10 серпня 2022 року, більш точний час в ході проведення досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно - небезпечні наслідки та бажаючи іх настання, маючи прямий умисел на вчинення дій, спрямованих на колабораційну діяльність з країною-агресором Російською Федерацією, в порушення вимог ст. ст. 1, 2, 65, 68 Конституції України, з метою ослаблення національних інтересів України, сприяння Російській Федерації та її представникам у порушенні суверенітету України та тимчасовій окупації України, створення в суспільстві думки про виправданість та легітимність дій представників влади і службових осіб Збройних Сил Російської Федерації щодо вторгнення та окупації території суверенної держави України, діючи умисно та протиправно, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на впровадження стандартів-освіти держави- агресора, перебуваючи на посаді директора Ліцею, переслідуючи на меті впровадження стандартів освіти держави-агресора, здійснюючи всі можливі дії задля їх впровадження, зібрав увесь персонал навчального закладу та на зборах повідомив, про встановлення та впровадження стандартів освіти Російської Федерації з впровадженням освітнього процесу на російській мові у КЗ «Юрченківський ліцей Вовчанської міської ради», зібрав списки вчителів, які згодні працювати під керівництвом окупаційної влади держави-агресора з подальшим виїздом на проходження курсів підвищення кваліфікації до міста Бєлгород російської федерації, з метою отримання відповідних знань методики та стандартів освіти російської федерації, за якими вони повинні викладати у навчальному закладі КЗ «Юрченківський ліцей Вовчанської міської ради», при окупаційній владі, надавав вказівки щодо підготовки приміщень школи до нового навчального року за стандартами освіти російської федерації.

Крім цього, встановлено, що ОСОБА_7 , з метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на впровадження стандартів освіти держави- агресора, у невстановлені в ході досудового розслідування час та за невстановлених обставин, отримав від представника відділу освіти окупаційної адміністрації держави-агресора «временной гражданской администрацией Волчанского района Харьковской области» методичні рекомендації у електронному вигляді щодо організації навчального процесу початкової та середньої освіти відповідно до вимог ФГОС РФ шляхом впровадження відповідних предметів, зразки навчальних планів та календарно-тематичного планування закладів освіти РФ, а також електронні файли з текстовим відображенням змісту ФГОС № 286 та ФГОС № 287.

Відповідно до ч.2 ст. 14 «Федерального закона "Об образовании в Российской Федерации"» від 29.12.2012 № 273-ФЗ (далі - закон № 273-ФЗ) в освітніх організаціях освітня діяльність здійснюється на державній мові Російської Федерації, якщо цією статтею не встановлено інше. Викладання та вивчення державної мови Російської Федерації в рамках освітніх програм, що мають державну акредитацію, здійснюються відповідно до федеральних державних освітніх стандартів, освітніх стандартів (мовою оригіналу, в образовательных организациях образовательная деятельность осуществляется на государственном языке Российской Федерации, если настоящей статьей не установлено инное. Преподавание и изучение государственного языка Российской Федерации в рамках имеющих государственную аккредитацию образовательных программ осуществляются в соответствии с федеральными государственными образовательными стандартами, образовательными стандартами).

Відповідно до п.6 ст. 2 закону № 273-ФЗ федеральний державний освітній стандарт - сукупність обов'язкових вимог до освіти певного рівня та (або) до професії, спеціальності та напряму підготовки, затверджених залежно від рівня освіти федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері загальної освіти, або федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері вищої освіти (мовою оригіналу: федеральный государственный образовательный стандарт - совокупность обязательных требований к образованию определенного уровня и (или) к профессии, специальности и направлению подготовки, утвержденных в зависимости от уровня образования федеральным органом исполнительной власти, осуществляющим функции по выработке и реализации государственной политики и нормативно-правовому регулированию в сфере общего образования, или федеральным органом исполнительной власти, осуществляющим функции по выработке и реализации государственной политики и нормативно-правовому регулированию в сфере высшего образования).

Відповідно до ч.5 ст. 11 закону № 273-ФЗ федеральні державні освітні стандарти загальної освіти розробляються за рівнем освіти (мовою оригіналу: федеральные государственные образовательные стандарты общего образования разрабатываются по уровням образования).

Стандарти початкової загальної освіти (1-4 класи) у системі освіти Російської Федерації затверджено Наказом Міністерства освіти Російської Федерації (Министерства просвещения Российской Федерации ) від 31.05.2021 № 286 «Об утверждении федерального государственного образовательного стандарта начального общего образования» (далі - ФГОС № 286). Згідно з п. 32.1 цього стандарту, до навчального плану входять наступні обов'язкові для вивчення учбові предмети (учбові модулі): Російська мова, Літературне читання, Рідна мова та (або) державна мова республіки Російської Федерації, Літературне читання рідною мовою, Іноземна мова, Математика , Навколишній світ, Основи релігійних культур та світської етики: навчальний модуль: "Основи православної культури"; навчальний модуль: "Основи іудейської культури"; навчальний модуль: "Основи буддійської культури"; навчальний модуль: "Основи ісламської культури"; навчальний модуль: "Основи релігійних культур народів Росії'; навчальний модуль: "Основи світської етики",

Образотворче мистецтво, Музика, Технологія, Фізична культура (мовою оригіналу - Русский язык, Литературное чтение, Родной язык и (или) государственный язык республики Российской Федерации, Литературное чтение на родном языке, Иностранный язык, Математика, Окружающий мир, Основы религиозных культур и светской этики: учебный модуль: "Основы православной культуры"; учебный модуль: "Основы иудейской культуры , учебный модуль: "Основы буддийской культуры"; учебный модуль: Основы исламской культуры учебный модуль: "Основы религиозных культур народов России"; учебный модуль: "Основы светской этики", Изобразительное искусство, Музыка , Технология, Физическая культура.

Відповідно до п. 15 цього стандарту програма початкової загальної освіти реалізується державною мовою Російської Федерації.

Стандарти основної загальної освіти (5-9 класи) у системі освіти Російської Федерації затверджено Наказом Міністерства освіти Російської Федерації (Министерства просвещения Российской Федерации ) від 31.05.2021 № 287 "Об утверждении федерального государственного образовательного стандарта основного общего образования" (зареєстрований в Міністерстві юстиції РФ 05.07.2021 № 64101) (далі - ФГОС № 287). Згідно з п. 32.1 цього стандарту, до навчального плану входять наступні обов'язкові для вивчення учбові предмети: Російська мова, Література, Рідна мова та (або) державна мова республіки Російської Федерації, Рідна література, Іноземна мова, Друга іноземна мова, Математика, Інформатика, Історія, Суспільствознавство, Географія, Фізика, Хімія, Біологія, Образотворче мистецтво, Музика, Технологія, Фізична культура Основи безпеки життєдіяльності. Навчальний предмет « Математика » предметної галузі «Математика та інформатика» включає навчальні курси «Алгебра», «Геометрія», «Вірогідність і статистика» (мовою оригіналу: Русский язык, Литература, Родной язык и (или) государственный язык республики Российской Федерации, Родная литература, Иностранный язык, Второй иностранный язык, Математика, Информатика, История, Обществознание, География, Физика, Химия, Биология,

Изобразительное искусство, Музыка, Технология, Физическая культура, Основы безопасности жизнедеятельности. Учебный предмет «Математика» предметной области «Математика и информатика» включает в себя учебные курсы «Алгебра», «Геометрия», «Вероятность и статистика»).

Отже, ОСОБА_7 з метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладі освіти, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно - небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно та протиправно, упродовж серпня - початку вересня 2022 року, керуючись положеннями ст. 14 Федерального закону «Об образовании в Российской Федерации» від 29.12.2012 № 273-ФЗ та на порушення вимог ст. 7 Закону України № 2145-УІІІ «Про освіту» від 05.09.2017, на проведених колективних нарадах, а також на загальних зборах вчителів, неодноразово повідомляв та наголошував щодо здійснення навчального процесу на російській мові, за освітніми стандартами держави агресора та з використанням навчальних підручників російською мовою за освітньою програмою РФ, видавав накази про прийняття вчителів та іншого персоналу на роботу, на проведених колективних нарадах повідомляв про можливість та в подальшому організовував їх направлення до м. Бєлгород російської федерації для проходження перепідготовки за стандартами та програмами російської федерації з метою подальшого впровадження стандартів освіти російської федерації у навчальному закладі КЗ «Юрченківський ліцей Вовчанськоі міської ради».

Вимоги апеляційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

В апеляційній скарзі, в редакції внесених змін та доповнень, прокурор у кримінальному провадженні ставить питання про скасування вироку, у зв'язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, а саме застосуванням ст.75 КК України, яка не підлягає застосуванню, що потягло за собою необґрунтоване та неправильне звільнення обвинуваченого від відбування покарання, невідповідність призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення внаслідок м'якості та істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а саме ч.1 ст.91, ст.337, ст.374, ч.3 ст.349 КК України. Указав, що при призначенні ОСОБА_7 покарання суд не в повній мірі врахував дані про характер вчинених дій останнім, а також те, що вони вчинені в умовах воєнного стану. Вважає призначене обвинуваченому покарання надмірно м'яким та недостатнім для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів. Крім того указав, що у порушення вимог ст.374 КПК України у мотивувальній частині вироку не викладено обвинувачення, визнаного судом доведеним, а лише зазначене обвинувачення, в якому ОСОБА_7 обвинувачується органом досудового розслідування. Просить призначити новий судовий розгляд в суді першої інстанції.

Позиції учасників апеляційного провадження

В судовому засіданні апеляційного суду прокурор підтримав свою апеляційну скаргу та просив її задовольнити. На апеляційну скаргу прокурора захисник ОСОБА_8 подав заперечення.

Обвинувачений ОСОБА_7 та його захисник ОСОБА_8 заперечували проти задоволення апеляційної скарги прокурора та просили залишити вирок суду без змін.

Мотиви суду апеляційної інстанції

Заслухавши суддю доповідача, доводи прокурора, думку обвинуваченого та його захисника, перевіривши матеріали провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

Відповідно до положень ч.1 ст.91 КПК України у кримінальному провадженні, до якого належить і судове, підлягають доказуванню ряд обставин, що мають для нього значення, зокрема: час, місце, спосіб, форма вини та мотив вчинення кримінального правопорушення і ці обставини, згідно п.2 ч.3 ст.374 КПК України, повинні бути наведені у сформульованому у мотивувальній частині вироку обвинувачені, визнаному судом доведеним.

Цих вимог закону не виконано.

Як слідує із матеріалів провадження, у мотивувальній частині вироку не наведено формулювання обвинувачення за ч.3 ст.111-1 КК України, визнаного судом доведеним, а лише зазначені обставини злочину, у вчиненні якого ОСОБА_7 було пред'явлено обвинувачення, а також у вчиненні якого ОСОБА_7 обвинувачується органами досудового розслідування.

Тобто, суд у вироку послався на обставини, які були встановлені під час досудового розслідування, а визнане доведеним судом обвинувачення за ч.3 ст.111-1 КК України у судовому рішенні не сформулював.

Ці порушення вимог кримінального процесуального закону, згідно ч.1 ст.412 КПК України, є істотними, оскільки перешкодили ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення і відповідно до п.3 ч.1 ст.409 того ж КПК - є підставами для скасування вироку.

Відповідно до положень ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції позбавлений можливості усунути зазначені порушення процесуального закону шляхом повторного дослідження вищевказаних обставин кримінального провадження, оскільки ці обставини не були встановлені судом і клопотань про їх повторне дослідження учасниками судового провадження не заявлено.

З огляду на наведене, колегія суддів керується приписами ч.6 ст.9 КПК України, які визначають, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, тоді застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.

Тому, виходячи із передбаченої п.13 ч.1 ст.7 КПК України загальної засади кримінального провадження щодо забезпечення обвинуваченим права на захист, ухвалений вирок підлягає скасуванню з призначенням нового розгляду в суді першої інстанції.

При новому судовому розгляді суду першої інстанції належить усунути вищевказані порушення вимог кримінального процесуального закону, перевірити доводи апеляційної скарги прокурора і постановити рішення, яке б відповідало вимогам закону.

Якщо при новому розгляді винуватість ОСОБА_7 у вчинені злочину за інкримінованих обставин буде доведена, а кваліфікація його дій підтверджена, то з урахуванням обставин злочину, призначене обвинуваченому покарання із застосуванням ст.75 КК України слід вважати неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, що спричинило неправильне звільнення обвинуваченого від відбування покарання.

Керуючись ст.ст. 405, 407, 409, 412, 419 КПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні задовольнити.

Вирок Чугуївського міського суду Харківської області від 22 листопада 2023 року щодо ОСОБА_7 скасувати і призначити новий розгляд в суді першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Судді: