Справа № 352/650/24
Провадження № 3/352/377/24
"04" квітня 2024 р.м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Хоминець М. М., розглянувши матеріали, що надійшли від відділення поліції № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Від відділення поліції № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області надійшов протокол серії ААД № 586235 від 02.02.2024 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , де вказано, що останній 02.02.2024 о 17 год 30 хв на вул. Незалежності в с. Ганнусівка Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керуючи транспортним засобом - мотоциклом марки «Geon» н.з. НОМЕР_1 , у порушення вимог п. 2.3б, 12.1 ПДР України, не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не вибрав безпечної швидкості руху, в результаті чого втратив можливість безпечно керувати транспортним засобом та здійснив падіння, внаслідок чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження.
Статтею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Таким чином, диспозиція ст. 124 КУпАП передбачає, що внаслідок порушення вимог ПДР України учасниками дорожнього руху мають бути пошкоджені два і більше транспортних засобів або дорожнє обладнання чи інше майно.
Як видно зі змісту протоколу та матеріалів справи, пошкодження отримав лише мотоцикл ОСОБА_1 .
За таких обставин вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП. Тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у даній справі у зв'язку з відсутністю складу правопорушення підлягає до закриття.
На підставі наведеного, керуючись ст. 247 ч. 1 п. 1, 283-285, 287 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд.
Суддя Марія ХОМИНЕЦЬ