Справа № 346/1531/24
Провадження № 1-в/346/106/24
05 квітня 2024 р.м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коломия подання начальника Державної установи "Коломийська виправна колонія № 41" про встановлення адміністративного нагляду засудженому
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Купчинці, Тернопільського району Тернопільської області, українцю, громадянину України, з середньою освітою, неодруженого, до арешту проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого.
Засудженого: 02.10.2023р. Козівським районним судом Тернопільської області за ст. 156 ч.2, ст. 69 ст.72 ч. 5 КК України до 1 року позбавлення волі, з позбавленням права займати посади пов'язані з навчанням, вихованням та дозвіллям дітей на 3 роки.
Початок строку: 10.04.2023 р.
Кінець строку: 10.04.2024р.
27.03.2024 року начальник Державної установи "Коломийська виправна колонія № 41" звернувся до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_3 .
Подання мотивовано тим, що засуджений ОСОБА_3 10.04.2024р. звільняється з місць позбавлення волі у зв'язку з закінченням строку відбування покарання. Оскільки засуджений відбуває покарання за злочин, проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, то наявні підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду відповідно до п. «ґ» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі.
У судове засідання представник ДУ "Коломийська виправна колонія № 41" не з'явився, подав письму заяву, у якій просив розглядати подання без його участі.
Засуджений ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, письмовою заявою просив розглянути подання без його участі. Проти його задоволення не заперечує.
З'ясувавши позицію представника колонії та засудженого, дослідивши матеріали особової справи, суд вважає, що подання слід задовольнити частково з таких підстав.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Відповідно до п. «ґ» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.
Згідно з п. а) статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду є вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пунктах "г" і "ґ" статті 3 цього Закону.
З матеріалів подання встановлено, що ОСОБА_3 відбуває покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КК України, яке відноситься до злочинів, проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, а тому суд погоджується з наявністю правових підстав для встановлення засудженому адміністративного нагляду.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає, що адміністративний нагляд засудженому необхідно встановити на строк один рік, який, на думку суду, буде достатнім для запобігання вчиненню ОСОБА_3 нових кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього.
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Що стосується обмежень, які просить застосувати до засудженого ініціатор подання, то в цій частині, суд приходить до висновку, що заборона ОСОБА_3 відвідувати ресторани, кафе та бари є надмірною, а тому задоволенню не підлягає. У решті запропонованих обмежень подання слід задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись: ст.ст. 1, 2, 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ст. 158 КВК України, суд, -
Подання - задовольнити частково.
Встановити відносно засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на один рік та застосувати відносно нього наступні обмеження:
- заборонити виходити з будинку з 22:00 год. до 06:00 год. ранку;
- заборонити виїзд за межі адміністративного району без дозволу органів Національної поліції;
- реєструватися в органах Національної поліції один раз на місяць.
Постанова може бути оскаржена засудженим до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом семи діб з дня отримання копії постанови.
Суддя: ОСОБА_1