Миколаївської області
Справа №477/545/24
Провадження №2-а/477/9/24
28 березня 2024 року Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі:
головуючої - судді Семенової Л.М.,
при секретарі судового засідання - Пихтіні О.О.,
за участі представника позивача - Давиденко Є.С.,
представника відповідача - ОСОБА_4,
розглядаючи адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення,
11 березня 2024 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , направлений його представником Давиденко Євгенієм Сергійовичем поштою 04 лютого 2024 року, в якому позивач просить постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23 лютого 2024 року №170, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. - скасувати та закрити провадження у справі.
В обгрунтування позову позивач зазначив, що 23 лютого 2024 року його було затримано працівниками поліції без складання протоколу та доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 , де начальником зазначеного територіального центру розглянуто матеріали справи про адміністративне правопорушення та за результатами розгляду винесено постанову, якою позивача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 210 КУпАП з накладенням штрафу в сумі 1700 грн.
Відповідно до зазначеної постанови позивача було визнано винним у тому, що він проживає з 2005 року за адресою АДРЕСА_1 , однак не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 для постановки на облік, в зв'язку з чим порушив вимоги п.7 Правил військового обліку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року.
Вказану постанову позивач вважає протиправною та винесеною з порушенням норм процесуального та адміністративного права, з огляду на таке.
Обов'язок особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік був впроваджений з прийняттям «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а саме 05 січня 2023 року, тоді як ОСОБА_1 29 вересня 2022 року відвідував ІНФОРМАЦІЯ_1 та повідомляв про своє місцеперебування, що підтверджується копією перепустки на вихід, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відтак ОСОБА_1 не порушено вимоги пп.7 п.1 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Крім того, позивач зазначає, що оскаржувана постанова не підписана посадовою особою, яка її винесла, що свідчить про недодержання вимог щодо складання та оформлення постанови по справі про адміністративне правопорушення, що в свою чергу є підставою для її скасування та закриття провадження у справі за даним фактом.
Посилаючись на вищевказане, позивач звернувся з позовом до суду.
Ухвалою від 14 березня 2024 року позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
21 березня 2024 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник ІНФОРМАЦІЯ_1 просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на його необгрунтованість, оскільки начальник зазначеного територіального центру, який виносив оскаржувану постанову, діяв в порядку та спосіб, що передбачені законом за наявності законних підстав для її винесення, оскільки ОСОБА_1 порушив правила військового обліку у особливий період, а саме, змінивши місце проживання не прибув до територіального центру комплектування та соціальної підтримки в установлений законом строк для взяття на військовий облік.
Стосовно посилання позивача, що він 29 вересня 2022 року перебуваючи в ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомляв про своє нове місце проживання, зазначив, що вказане не відповідає дійсності.
Стосовно посилання позивача ОСОБА_1 , на ту обставину, що він 23 лютого 2024 року отримав постанову не підписану посадовою особою, що її винесла, зазначено, що позивач відмовився чекати підписання постанови, в зв'язку з чим йому був виданий проект зазначеної постанови.
26 березня 2024 року до суду надійшла відповідь на відзив на позовну заяву, подана представником позивача, у якій представник позивача вказує на те, що обов'язок доказування правомірності винесення постанови №170 від 23 лютого 2024 року покладено саме на ІНФОРМАЦІЯ_1 як відповідача у справі.
Також представник позивача вказує на те, що постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а складання та вручення проекту постанови нормами КУпАП не передбачено.
В судове засідання позивач не з'явився.
Представник позивача адміністративний позов підтримав та просив його задовільнити з підстав, зазначених у позовній заяві та відповіді на відзив, а саме в зв'язку з тим, що ОСОБА_1 29 вересня 2022 року відвідував ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить перепустка на вихід, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 , та повідомляв про своє місце проживання. Оскільки у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, саме ІНФОРМАЦІЯ_1 має довести правомірність оскаржуваної постанови. Також другою підставою для скасування постанови зазначив те, що позивачу було вручено постанову, не підписану посадовою особою, яка її винесла, що свідчить про недодержання вимог щодо складання та оформлення постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити у зв'язку з його необгрунтованістю, пояснивши, що позивач в зв'язку зі зміною місця проживання відповідно до пункту 7 статті 1 Правил військового обліку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року повинен був особисто у семиденний строк з документами, що підтверджують особу звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для постановки на облік. В зв'язку з тим, що позивач порушив правила військового обліку, відносно нього 23 лютого 2024 року була винесена постанова №170, копія якої була йому вручена у той же день, про що свідчить його підпис у вказаній постанові. Стосовно твердження позивача, що він 29 вересня 2022 року перебував у ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою повідомлення про зміну місця проживання, та його посилання на перепустку на вихід, датовану 29 вересня 2022 року, то зазначена перепустка не свідчить про вказану обставину. Наслідком повідомлення про зміну місця проживання є постановлення військовозобов'язаного на облік у територіальному відділі за новим місцем проживання. Для цього існує визначена процедура. Так, військовозобов'язаний має звернутись до територіального відділу з письмовою заявою, отримати направлення на проходження військово-лікарської комісії, отримати висновок зазначеної комісії і лише у разі визнання придатним до проходження військової служби може бути поставлений на облік у територіальному відділі за новим місцем проживання. При цьому, оскільки ОСОБА_1 знаходиться на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мав би повідомити ІНФОРМАЦІЯ_6 , що військовозобов'язаний став на облік у ІНФОРМАЦІЯ_1 , а ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно мав би переслати його облікову картку. ОСОБА_1 до цього часу з заявою про постановлення на облік до ІНФОРМАЦІЯ_1 в зв'язку зі зміною місця проживання не звертався, направлення на проходження військово-лікарської комісії отримав лише 23 лютого 2024 року, у день, коли був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_1 нарядом патрульної поліції, зазначену комісію до цього часу не пройшов, в зв'язку з чим на облік не поставлений.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм фактичні правовідносини.
Судом встановлено, що 23 лютого 2024 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 винесено постанову №170 по справі про адміністративне правопорушення, якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 210 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення - штраф у сумі 1700 грн. 00 коп.
Як вбачається з оскаржуваної постанови, 23 лютого 2024 року ОСОБА_1 був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_1 нарядом патрульної поліції . Під час проведення перевірки правильності військового обліку було встановлено, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та з 2005 року фактично проживає за адресою АДРЕСА_1 , однак до ІНФОРМАЦІЯ_1 для постановки на військовий облік не прибув.
Відповідно до вимог п.7 Правил військового обліку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року: особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік. Відповідно до вимог п.11 ст.38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовозобов'язані зобов'язані дотримуватись правил військового обліку. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 210 КУпАП, тобто порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене в особливий період, а саме не прибуття до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для постановки на військовий облік.
Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
З огляду на викладене, між сторонами склались правовідносини з приводу оскарження постанови суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Диспозицією частини 2 статті 210 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період.
Диспозицією частини 1 статті 210 КУпАП передбачена відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.
Тобто, необхідною умовою притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 210 КУпАП є встановлення факту порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене повторно протягом року або вчинення такого правопорушення в особливий період.
Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією рф проти України в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває і по теперішній час.
Згідно з Указом Президента України №65/2022 від 24.02.2022 року оголошено про проведення загальної мобілізації.
У відповідності до положень статті 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Таким чином, на дату винесення оскаржуваної постанови в Україні діяв особливий період.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Як слідує зі змісту статті 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною 1 статті 34 вказаного Закону персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 37 Закону взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання.
Відповідно до частини 11 статті 38 Закону призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Як слідує з облікової картки до військового квитка, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , адреса місця реєстрації (проживання): АДРЕСА_2 , має військове звання солдат, військову посаду: робітник підсобний будівельних робіт, всі види Збройних Сил України, родів військ і служб, для яких не визначені особливі вимоги щодо проходження військової служби, у графі «відомості про медичний огляд» зазначено дату 01.04.2010 р. Жовтневий РВК, визнаний придатним, перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 09.06.2010 року, переданий з обліку призовників.
Таким чином, ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 09.06.2010 року.
Адреса зареєстрованого місця проживання позивача ОСОБА_1 , зазначена у його обліковій картці, також відповідає його паспортним даним. Разом з тим, з оскаржуваної постанови слідує, що ОСОБА_1 з 2005 року проживає за адресою АДРЕСА_1 . Вказане позивачем та його представником не заперечувалось. Дана адреса також зазначена позивачем у позовній заяві як адреса його фактичного проживання.
З оскаржуваної постанови вбачається, що ОСОБА_1 , будучи військовозобов'язаним, порушив правила військового обліку, встановлені пунктом 7 Правил військового обліку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року, а саме не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 для постановки на військовий облік.
Порядок ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 79 «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема, організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; виявляють призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці, проте не перебувають на військовому обліку; організовують оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, приписки до призовної дільниці, взяття на військовий облік, призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям.
Підпунктом 7 пункту 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні: особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, закордонної дипломатичної установи України), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
Пунктом 15 Порядку №1487 визначено, що у разі звернення призовника, військовозобов'язаного або резервіста до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за новим задекларованим місцем проживання в його військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Відповідно до пункту 3 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , який є військовозобов'язаним та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 09.06.2010 року, фактично проживає за адресою АДРЕСА_1 з 2005 року. Таким чином, він мав прибути до ІНФОРМАЦІЯ_1 за новим місцем свого проживання відповідно до вимог підпункту 7 пункту 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 для взяття на військовий облік.
Як вбачається з досліджених в судовому засіданні матеріалів справи, а саме облікової картки військовозобов'язаного, ОСОБА_1 до дати винесення оскаржуваної постанови, тобто до 23 лютого 2024 року, на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 не перебував, порушивши тим самим правила військового обліку, передбачені підпунктом 7 пункту 1 Додатку 2 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487.
Суд повністю погоджується з твердженням позивача, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування саме правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Разом з тим, твердження позивача про те, що він 29 вересня 2022 року відвідував ІНФОРМАЦІЯ_1 з ціллю повідомити про своє місцеперебування, суд сприймає критично та розцінює як намагання уникнути адміністративної відповідальності, оскільки надана позивачем копія перепустки на вихід, видана ІНФОРМАЦІЯ_1 29 вересня 2022 року об'єктивно не підтверджує вищезазначене.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що відповідачем доведено належними, достатніми та допустимими доказами правомірність винесення постанови за справою про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 210 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 , який, будучи військовозобов'язаним, порушив правила військового обліку в особливий період.
Стосовно посилання позивача на ту обставину, що позивачу було вручено постанову, не підписану посадовою особою, яка її винесла, що на його думку свідчить про недодержання вимог щодо складання та оформлення постанови по справі про адміністративне правопорушення та є окремою підставою для її скасування, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Порядок оформлення територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки матеріалів про адміністративні правопорушення визначено відповідно до «Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства оборони України 01 січня 2024 року №3.
Відповідно до пункту 1 Розділу I Загальні положення ця Інструкція визначає процедуру складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про такі адміністративні правопорушення: порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Згідно пункту 10 Розділу II Інструкції, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Постанова заповнюється державною мовою друкованим способом або від руки розбірливим почерком.
Відповідно до пункту 14 Розділу II Інструкції постанова відповідно до статті 285 КУпАП оголошується негайно після закінчення розгляду адміністративної справи.
Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається особі, щодо якої цю постанову винесено. Копія постанови вручається особі, притягнутій до адміністративної відповідальності, особисто під підпис. У постанові зазначається дата її вручення і ставиться підпис правопорушника. У разі якщо копія постанови надсилається поштою, про це робиться відповідна відмітка у справі, до якої долучається повідомлення про вручення поштового відправлення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення міститься у Додатку 4 до Інструкції.
З викладеного слідує, що особі, притягнутій до адміністративної відповідальності, вручається саме копія постанови, а не «другий екземпляр постанови», як про це зазначає позивач у позовній заяві.
Відповідачем долучено до матеріалів справи копію постанови №170 від 23 лютого 2024 року, з якої вбачається, що оскаржувана постанова відповідає вищезазначеному Додатку 4 до Інструкції та містить підпис начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким дану постанову прийнято.
Таким чином, порушення вимог щодо складання та оформлення зазначеної постанови судом не вбачається.
Водночас, позивачу 23 лютого 2024 року було вручено неналежним чином засвідчену копію постанови №170 від 23 лютого 2024 року без підпису уповноваженої особи та печатки установи.
Разом з тим, суд вважає, що вручення позивачу неналежним чином засвідченої копії вказаної постанови не є підставою для її скасування, оскільки це не вплинуло на забезпечення передбаченого статтею 256 КУпАП права на оскарження зазначеної постанови та реалізацію позивачем цього права шляхом звернення до суду з позовною заявою про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, яка була прийнята судом до розгляду.
Таким чином, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши обгрунтованість прийнятої постанови, дослідивши обставини, на які посилається позивач, враховуючи положення статті 286 КАС України, суд приходить до висновку про залишення рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
Керуючись ст.ст. 72, 77, 118-119,122, 243-244,246, 262, 286 КАС України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення - відмовити.
Апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених статтею 286 КАС України, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Повне найменування учасників справи:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Суддя Л.М. Семенова