Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Вознесенський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/2/24
Іменем України
02.04.2024смт. Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області області в складі:
головуючого судді Кривенко О.В.,
при секретарі Маташнюк О.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання незаконною і скасування постанови №582 за справою про адміністративне правпорушення від 26.12.2023 за ч.2 ст.210-1 КУпАП про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови №582 від 26.12.2023 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 210-1 КУпАП та накладення штрафу у розмірі 3 400 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 12.12.2023 р. позивачеві працівниками військомату було вручено повістку для прибуття 13.12.2023 р. до ТЦК та СП .
13.12.2023 р. позивач з поважної причини не з'явився до ТЦК та СП , так як проживає в АДРЕСА_1 та в даний день автобуси до ходять, а йти 15 км. Пішки позивач не змозі з тих причин, що позивач має травму стопи ноги та ходити без ортопедичного взуття на великі відстані і довгий час невзмозі.
28.12.2023 р. позивач з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 де його було ознайомлено з постановою №582 від 26.12.2023 р. винесеною начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковником ОСОБА_2 про притягнення позивача за ч.2 ст. 210-1 КУпАП до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн. за те, що перебуваючи на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_3 з 01.06.2007 р., 12.12.2023 р. позивач був особисто повідомлений працівниками військомату про необхідність явки 13.12.2023 р. до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення облікових даних та проходження медичного огляду.
У вказаній постанові зазначено, що ОСОБА_1 не дотримався вимог частин 1, 2, 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» та абзац 2 ч.1 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а саме, не з'явився за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_3 у визначений у повістці строк без поважних причин для визначення призначення на воєнний, чим скоїв правопорушення в особливий період, передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
З даною постановою позивач не згоден, про що зроблено запис в постанові №582.
Позивач зазначає, що вказана постанова є незаконною та прийнята з порушенням вимог чинного законодавства з наступних підстав.
Так, позивач ОСОБА_1 являється інвалідом з дитинства по зору, інвалідність встановлена безтерміново, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК.
Про наявність у позивача інвалідності військкомат було відомо з березня 2023 року, так як позивачеві було вручено повістку та дали направлення на медичну комісію, яку позивач пройшов в лікарні смт Доманівка та отримав направлення про проходження офтальмологічної комісії в м. Миколаєві.
Проте пройти дану комісію позивачеві не виявилося можливим через велику зайнятість лікарів та позивачеві зазначили, що повідомлять його про дату проходження комісії. На час складення даної постанови позивача не повідомлено про дату проходження комісії.
Також позивач зазначає, що постанова про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП була винесена за його відсутності, постанову він не підписував, вказавши що не згоден з даною постановою.
Копію оскаржуваної постанови ОСОБА_1 отримав 28.12.2023 року.
Тому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_2 №582 від 26 грудня 2023 року про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 3400,00 грн за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, а справу про притягнення його до адміністративної відповідальності закрити.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засідання свої вимоги підтримав повністю, просив їх задовільнити в повному обсязі. Суду пояснив, що не з'явився на виклик з поважних прчин, відсутнє транспортне сполучення.
Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 в судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити з підстав зазначених у відзиві. Пояснив, що 12 грудня 2023 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 було вручено позивачу повістку про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 13 грудня 2023 року з метою уточнення облікових даних, проходження медичного огляду. Відповідно до положень законодавства про військову службу, оборону та мобілізацію, ОСОБА_1 мав прибути у строки вказані у повістці, а у разі неможливості прибуття, повідомити РТЦК та СП про поважність причин не прибуття за повісткою. Однак, ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 13 грудня 2023 року не прибув, про причини своєї неявки не повідомив.
На підставі викладеного відповідач вважає, що діяв виключно в рамках своїх повноважень відповідно до вимог чинного законодавства, а тому підстав для задоволення позову немає.
Заслухавши позивача, представника відповідача, дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан.
Указом Президента України № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" від 24.02.2022 було оголошено про загальну мобілізацію.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки). Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
Відповідно до абз. 2 ст. 17 ЗУ «Про оборону України», громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Згідно ч. 3, ч. 10 ст. 1 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку; громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово- облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;
Статтями 15, 22 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ встановлено, що вік призовників до 27 років, від 27 років до 60 років - військовозобов'язані. За рішенням ВЛК при визнанні військовозобов'язаного не придатним до військової служби, громадянин може бути списаним з військового обліку за віком ще до досягнення 60 років.
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю мають право на звільнення від призову на військову службу під час мобілізації. Отримання звільнення від призову на військову службу за мобілізацією застосовується за умови подання підтверджуючих документів до РТЦК та СП .
Відповідно до статті 235 КУпАП, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до положень законодавства про військову службу, оборону та мобілізацію, громадянин мав прибути у строки вказані у повістці, а у разі неможливості прибуття, повідомити РТЦК та СП про поважність причин не прибуття за повісткою, дане підтверджується копією повістки на ім'я ОСОБА_1 , яку він отримав 11:30 год. 12.12.2023 р. та викликався на 13.12.2023 р., що підтверджується його підписом про отримання.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 13 грудня 2023 року за викликом не прибув, про причини своєї неявки не повідомив.
Відповідно справу про адміністративне правопорушення було розглянуто 26 грудня 2023 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 у відсутність належним чином повідомленого ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів та винесено постанову №582, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн..
У своїй позовній заяві ОСОБА_1 вказав, що протокол відносно нього складався за його відсутністю, йому не було роз'яснено зміст ст. 63 Конституції, а також права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП. Крім того, в графі підпис особи, ОСОБА_1 зазначив, що з постановою незгоден, так являється інвалідом з дитинства 3 групи та проставлена дата 28.12.2023 р..
У відповідності до положень ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно Указу Президента України № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану"постановлено ввести в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває і по теперішній час.
Отже, 26.12.2023 (дата вчинення правопорушення) діяв особливий період.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 210-1 КУпАП повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого статтею 210 КУпАП є порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин в особливий період.
Згідно вимог ст. ст.1,3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України. Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закони України «Про оборону України», «;Про Збройні Сили України», «;Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки). Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.
Відповідно до абз. 2 ст. 17 ЗУ «Про оборону України», громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.
Згідно ч. 3, ч. 10 ст.1 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку; громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово- облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів;
Статтями 15, 22 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ встановлено, що вік призовників до 27 років, від 27 років до 60 років - військовозобов'язані. За рішенням ВЛК при визнанні військовозобов'язаного не придатним до військової служби, громадянин може бути списаним з військового обліку за віком ще до досягнення 60 років.
Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю мають право на звільнення від призову на військову службу під час мобілізації. Отримання звільнення від призову на військову службу за мобілізацією застосовується за умови подання підтверджуючих документів до РТЦК та СП .
Відповідно до статті 235 КУпАП, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Згідно абз. 3 ч.9 ст. 29 Закону України Про військовий обов'язок і військову службу поважними причинами неприбуття чи несвоєчасного прибуття військово- зобов'язаного чи резервіста до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призову на збори в пункт і в строк, установлені його керівником, які підтверджені відповідними документами, визнаються перешкоди стихійного характеру, сімейні обставини та інші поважні причини, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно постанови КМУ від 28.07.2010 № 673 «Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного до військового комісаріату для призову на збори» поважною причиною неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного чи резервіста для призову на збори в пункт і в строк, установлені керівником відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки визнається, зокрема, хвороба, підтверджена відповідними документами (довідками).
Вказаним вище положеннями законодавства про військову службу спростовуються доводи апелянта щодо не зазначення в оскаржуваній постанові спеціального суб'єкта адміністративного правопорушення.
Оцінюючи обставини, суд зазначає, що відповідно до положень законодавства про військову службу, оборону та мобілізацію, громадянин мав прибути у строки вказані у повістці, а у разі неможливості прибуття, повідомити РТЦК та СП про поважність причин не прибуття за повісткою.
12 грудня 2023 року працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 було вручено повістку про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою уточнення облікових даних, проходження медичного огляду. Однак, ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 13 грудня 2023 року за викликом не прибув, про причини своєї неявки не повідомив.
В позовній заяві позивач ОСОБА_1 зазначає, що прибути до ТЦК та СП не було можливості, так як в село не ходить автобус.
Згідно наданих умов здійснення ФОП ОСОБА_3 нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території Мостівської селищної ради встановлено, що маршрут Доманівка - Козубівка курсує 1 раз на тиждень - вівторок, час відправлення з Козубівк о 7:00 год.
Після дослідження матеріалів справи та надання їм оцінки, суд дійшов висновку про відсутність поважних причин неприбуття позивача 13.12.2023 р. до ІНФОРМАЦІЯ_3 наявність в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
Разом з тим, на переконання суду, докази на які посилається позивач, не свідчать про поважність причин його не прибуття за викликом до до ІНФОРМАЦІЯ_3 13.12.2023 р..
Щодо посилання позивача на наявність у нього інвалідності ІІІ групи, суд зазначає, що наявність інвалідності у військовозобов'язаного береться до уваги військово-лікарською комісією при винесенні висновку про придатність до військової служби.
Відповідно до довідки №51 військово - лікарської комісії від 06.03.2024 р. солдат ОСОБА_1 , 1989 р.народження, після проведеного медичного огляду ВЛК 28 лютого 2024 року поставлено діагноз вроджена катаракта, атрофія здорового нерву. На підставі ст. 265, 62 Г ІІ обмежено придатний до військової служби.
Доводи позивача про те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно нього складався в його відсутність, йому не було роз'яснено зміст ст. 63 Конституції, а також права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, спростовуються матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення №582 від 26 грудня 2023 року за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
За таких обставин, суду зазначає, що оспорювана постанова про накладення адміністративного стягнення є правомірною, а підстав для її скасування не вбачається. В свою чергу, обставини вчинення позивачем адміністративного правопорушення підтверджені наявними матеріалами справи. Отже, підстав для задоволення позовних вимог не вбачається.
Разом з тим, суд враховує, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Отже, Постанова начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 №582 від 26.12..2023 р. по справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.210-1 КУпАП, згідно якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн., видано в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення та законами України.
А тому, жодних правових підстав для визнання постанови № 984 від 26 грудня 2023 року по справі про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, протиправною та скасування її немає, свободи та інтереси позивача по даному адміністративному позову відповідачем порушено не було.
Таким чином, оскільки вимоги позивача не знайшли свого підтвердження в ході дослідження наявних у справі письмових доказів, при цьому, вони повністю спростовані наданими відповідачем та дослідженими у судовому засіданні доказами, з огляду на викладене, в контексті наведених правових норм, суд вважає, що у задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.7,210,247,279, ч. 1 ст.251, 288, 289, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 2, 77, 205, 241-246, 255, 268, 286, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання незаконною і скасування постанови №582 за справою про адміністративне правпорушення від 26.12.2023 за ч.2 ст.210-1 КУпАП про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення буде складено 08.04.2024 року
Суддя : О. В. Кривенко