Постанова від 08.04.2024 по справі 444/1173/24

Справа № 444/1173/24

Провадження № 3/444/736/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ВСТУПНА ЧАСТИНА

м. Жовква Львівської області, Україна

08 квітня 2024 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ААД № 757947 від 16 березня 2024 року у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження та реєстрації: АДРЕСА_1 , фактично проживає в АДРЕСА_2 , громадянина України, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зі слів одружений та має на утриманні 4 неповнолітніх літей, не інвалід, не хворіє, працює вантажником в Західній регіональній компанії, за частиною 1 статті 130 КУпАП.

Сторони справи про адміністративне правопорушення, які приймали участь у судовому розгляді: особа, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1

МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА

Формулювання обставин, які визнані суддею доведеними.

ОСОБА_1 , 16.03.2024 о 00 год. 02 хв., в с. Туринка по вул. Шевченка, Львівського району Львівської області, в порушення пункту 2. 5 «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року № 1306, керував мотоциклом ИЖ, номерний знак б/н, з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів та мови. Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності свідка.

Вказаними діями водій ОСОБА_1 порушив п. 2. 5 «Правил дорожнього руху», затверджених Постановою КМУ від 10.10.2001 року №1306. Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Дії ОСОБА_1 суддя кваліфікує за ч. 1 ст. 130 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Позиції сторін у справі.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Підтвердив наведене в протоколі та пояснив, що 15.03.2024 р. вдома мав майстрів з якими під час ввечері випив біля 100 грам горілки. Пізніше до нього зателефонувала мама та повідомила, що дуже погано почувається та попросила допомоги, а тому він все залишивши поїхав до мами та по дорозі був зупинений працівниками поліції. Дійсно відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння, оскільки вживав алкоголь. У вчиненому розкаюється.

Докази на підтвердження встановлених суддею обставин.

Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суддя вважає, що останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, з наступних підстав.

Обставини правопорушення й вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджуються зібраними в порядку статті 251 КпАП України доказами, а саме:

протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 751947 від 16.03.2024, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , 16.03.2024 о 00 год. 02 хв., в с. Туринка по вул. Шевченка, Львівського району Львівської області, керував мотоциклом ИЖ, номерний знак б/н, з явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів та мови та від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився; особистими поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні, якими підтвердив наведене у протоколі; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 від проходження огляду відмовився; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; відеозаписом з місця подіїх.

Суд враховує, що відмова водія ОСОБА_1 від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння зафіксована нагрудними відеореєстратором.

Працівниками поліції було дотримано вимоги закону під час складання процесуальних документів.

Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, приходжу до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП доведена повністю.

Обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність.

Під час судового розгляду справи обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність є щире розкаяння у вчиненому, так як ОСОБА_1 в ході розгляду справи дав правдиві пояснення та не намагався суд вводити в оману, чим сприяв розгляду справи.

Мотиви призначення стягнення.

Відповідно до санкції частини 1 статті 130 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Адміністративне стягнення відповідно до санкції частини 1 статті 130 КУпАП є безальтернативним.

Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останнього буде накладення штрафу в межах санкції статті ч. 1 ст. 130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн.

При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 130, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА

Висновки судді.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Рішення щодо судового збору.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови,

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Ясиновський Р. Б.