05.04.2024
Справа № 744/339/24
Провадження № 3/744/379/2024
05 квітня 2024 року Семенівський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Гнипа О.І.,
при секретарі Висоцькій Т. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Семенівка Чернігівської області матеріали, які надійшли з третьої прикордонної застави першої прикордонної комендатури НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця міста Баку Республіки Азербайджан, такого, що проходить службу на відповідній посаді у військовій частині НОМЕР_2 , проживаючого по АДРЕСА_1 , такого, що протягом року притягався до адміністративної відповідальності, а саме: 05 березня 2024 року Семенівським районним судом Чернігівської області за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 гривень 00 копійок,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, начальником третьої прикордонної застави особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, військовослужбовцеві ОСОБА_1 , ставиться до вини те, що він29 березня 2024 року близько 16 години 30 хвилин в умовах дії особливого періоду в Україні, започаткованого Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і чинного згідно абз. 5 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», знаходився у місці дислокації підрозділу (військової частини НОМЕР_2 ) й виконував обов'язки військової служби з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння відмовився.
Суд, дослідивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, вважає за необхідне повернути справу на доопрацювання до третьої прикордонної застави першої прикордонної комендатури НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України за наступних обставин.
За змістом правил, закладених у норму ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.
Втім, на порушення згаданих норм закону, у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення не зазначено кваліфікуючу ознаку правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке ставиться до вини ОСОБА_1 , а саме те, що він вчинив правопорушення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, хоча до матеріалів справи додано копію постанови Семенівського районного суду Чернігівської області від 05 березня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення, із накладенням адміністративного стягнення у розміні 17000 гривень 00 копійок.Все це унеможливлює належний розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Зі змісту норми ст. 39 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв'язку із приписами щодо постанов судді, викладеними у ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випливає, що за загальним правилом під повторністю правопорушення слід розуміти повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили.
З огляду на викладене, враховуючи положення викладеного тексту вище вказаної норми закону стосовно змісту протоколу про адміністративне правопорушення, згаданий протокол разом зі справою про адміністративне правопорушення підлягає доопрацюванню.
На підставі викладеного, керуючись п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - повернути на доопрацювання до третьої прикордонної застави першої прикордонної комендатури НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. І. Гнип