Справа № 161/1140/24
Провадження № 3/161/2328/24
м.Луцьк 05 квітня 2024 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст. 184 КУпАП, -
22 січня 2024 року на адресу суду надійшла вказана справа.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 130617 від 08.12.2023 року вбачається, що 08.12.2023 року о 17:30 год. по вул. Конякіна 11 в м. Луцьку гр. ОСОБА_1 порушила правила вигулювання тварин, що заборонено відповідними правилами утримання тварин у м. Луцьку № 36/13 від 22.12.2017 року, а саме: здійснювала вигул собаки бійцівської породи (підбуль) за межами помешкання без наявності короткого повідка, чим завдано шкоду здоров'ю гр. ОСОБА_2 (порвано куртку та подряпано праву ногу).
Дії особи кваліфіковані за ч.3 ст.154 КУпАП.
Постановою суду від 08 лютого 2024 року справу було направлено на доопрацювання.
Повторно справа надійшла до суду 25 березня 2024 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась. Захисник особи адвокат Поліщук В.А. подав заяву про закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності з диспозицією ч. 1 ст. 154 КУпАП адміністративна відповідальність за цією нормою закону настає в разі утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях).
Частина 3 цієї статті передбачає відповідальність за вказані дії, якщо вони спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну.
Разом з тим, згідно положень ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, з дня вчинення особою адміністративного правопорушення, яке не є триваючим, минуло більше трьох місяців, тобто строк накладення адміністративного стягнення, передбачений статтею 38 КУпАП, закінчився.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 38, п.7 ст. 247, ст. ст. 173, 283 - 285 КУпАП, суд,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3 ст. 154 КУпАП, закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк