Справа № 727/2721/24
Провадження № 1-кс/727/843/24
19 березня 2024 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці клопотання слідчого 2-го відділення слідчого відділу Управління СБ України в Чернівецькій області ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по матеріалам кримінального провадження №22022260000000066 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.08.2022 року відносно підозрюваного
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України, -
за участю:
прокурора - ОСОБА_5
захисника - ОСОБА_6
Слідчий звернулася до слідчого судді з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4 , яке погоджено прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_5 .
В клопотанні посилається на те, що упродовж 2013 року, у зв'язку з демократичними процесами, які відбувалися на території України, у представників влади та Збройних Сил Російської Федерації (далі - ЗС РФ) виник злочинний умисел на вчинення протиправних дій, направлених на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Своїх злочинних цілей представники влади і ЗС РФ вирішили досягти, зокрема, шляхом створення і фінансування терористичної організації на території України.
Так, 07.04.2014 у м. Донецьку Донецької області під безпосереднім керівництвом та контролем представників влади РФ та ЗС РФ створено терористичну організацію «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»). Координація діяльності цієї терористичної організації, як і її фінансове, матеріальне забезпечення, у тому числі зброєю, боєприпасами, військовою технікою, здійснюється представниками влади та ЗС РФ, окремими іноземними громадянами, а також окремими суб'єктами господарської діяльності та громадянами України, лояльно налаштованими до ідей та діяльності «ДНР». Указана терористична організація має: конкретних лідерів, які підтримують між собою тісні взаємозв'язки; чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, керівники та учасники яких підпорядковуються лідерам організацій; а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов'язки згідно з єдиним планом спільних злочинних дій. Одним із основних завдань учасників вказаної терористичної організацій є зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вплив на прийняття рішень, вчинення та не вчинення дій органами державної влади України, шляхом застосування зброї, вчинення вибухів, підпалів та інших дій, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людини, заподіяння значної майнової шкоди та настання інших тяжких наслідків.
Враховуючи викладене, так звана «Донецька народна республіка» є стійким об'єднанням невизначеної кількості осіб (більше трьох), яка створена з метою здійснення терористичної діяльності, у межах яких здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, а тому у відповідності до абз. 19 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичною організацією. При цьому, терористична діяльність охоплює, зокрема, організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у них (ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом»).
За поданням керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженим із Головою Служби безпеки України, на території Донецької і Луганської областей 07.04.2014 розпочато проведення антитерористичної операції (далі - АТО) із залученням Збройних Сил України та інших військових формувань, яка тривала до 30.04.2018 та надалі отримала формат «операції Об'єднаних сил».
З квітня 2014 року, точної дати слідством не встановлено, учасники терористичної організації «ДНР», реалізуючи злочинний умисел представників влади РФ і ЗС РФ щодо досягнення зазначених завдань, з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади і місцевого самоврядування, зокрема щодо визнання легітимності діяльності «ДНР» та влади її керівників, здійснюють захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів інфраструктури на території Донецької області, вчиняють акти застосування збройної сили проти держави України, чинять збройний опір військовослужбовцям Збройних Сил України та правоохоронним органам України, задіяним у відновленні територіальної цілісності України та забезпеченні правопорядку, вчиняються інші злочини.
Як наслідок, частина території Донецької області опинилась під контролем представників терористичної організації «ДНР» та відповідно до постанови Верховної Ради України № 254-VIII від 17.03.2015 «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», постановою Верховної Ради України № 252-VIII від 17.03.2015 «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування», Закону України від 18.01.2018 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» набула статусу тимчасово окупованої території.
Факт створення «ДНР» за підтримки та під контролем Російської Федерації визнано Резолюцією ПАРЕ від 12.10.2016. При цьому, в Резолюції зазначено, що «ДНР» та всі її «установи» не мають будь-якої легітимності у відповідності з українським або міжнародним правом.Так, на учасників політичного блоку терористичної організації, відповідно до плану спільних злочинних дій покладаються наступні обов'язки: створення так званих органів державної влади «ДНР» та організація їх діяльності; видання так званих нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР»; організація та проведення незаконного референдуму на території Донецької області про визнання суверенітету незаконного державного утворення «ДНР»; проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності терористичної організації «ДНР» з метою схиляння їх до участі у вказаній терористичній організації та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України; організація збору, отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичної організації та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також її розподілу; налагодження взаємодії з терористичною організацією «Луганська народна республіка» та її керівниками з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України; налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності терористичної організації «ДНР», що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам України та Збройним Силам України; налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітації, висвітлення діяльності «ДНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за їх допомогою закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України; надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам силового блоку «ДНР» (не передбачених законом збройних формувань) для забезпечення їх протиправної діяльності; забезпечення учасників «ДНР» транспортом, символікою та агітаційними матеріалами.
Достовірно усвідомлюючи всі наведені вище обставини, громадянин України ОСОБА_4 у жовтні 2021 року (більш точну дату не встановлено), діючи умисно, підтримуючи ідеологічні погляди ДНР, вступив до лав збройних сил терористичної організації «ДНР», поділяючи мету створення та функціонування даної терористичної організації, а саме зміну меж території та державного кордону України у спосіб, що суперечить порядку встановленому Конституцією України, маючи терористичні наміри щодо посягання на територіальну цілісність України, підтримуючи військову агресію та політичне керівництво Російської Федерації у збройному нападі на територію України.
Вчиняючи ряд умисних дій, якими надає допомогу учасникам терористичної організації «ДНР», що вчиняють терористичні акти, вербують фізичних осіб для заняття терористичною діяльністю, використовують територію України з метою підготовки чи вчинення терористичних актів або злочинів терористичної спрямованості, ОСОБА_4 , у період з жовтня 2021 року по даний час, своїми умисними діями забезпечував стійкість, професійність, керованість і тривалість злочинних дій, плануючи злочинну діяльність псевдодержавних органів «ДНР».
При здійсненні вказаної діяльності ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді «навідника оператора БМП-2» 2-го взводу 3-ї роти «2-го мотострілецького батальйону «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-го Донецького армійського корпусу», усвідомлював, що своїми умисними діями - участю та сприянням діяльності вказаної терористичної організації, яке виявилось у здійсненні організаційно-розпорядчих, нормотворчих діях, він забезпечує її існування, стійкість, а також те, що терористична організація, учасником якої він є, діє на території України незаконно та що її учасники застосовують зброю, вчиняють терористичні акти, захоплення будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, вбивства людей, вибухи, підпали та інші дії, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людей, завдають значної майнової шкоди та призводять до настання інших тяжких наслідків, з метою порушення громадської безпеки; залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення та впливу на прийняття рішень органами державної влади, місцевого самоврядування, а також чинять збройний опір, незаконну протидію та перешкоджають виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України й військовослужбовцями Збройних Сил України.
В результаті діяльності терористичної організації «ДНР» на території Донецької області було спричинено масову загибель людей, а також зруйновано та пошкоджено велику кількість адміністративних та приватних будівель і споруд, викрадено майно фізичних та юридичних осіб в особливо великому розмірі, таким чином умисні дії членів терористичної організації призвели до тяжких фізичних та моральних страждань значної частини населення України.
Так, громадянин України ОСОБА_4 в жовтні 2021 року (точну дату та час не встановлено), будучи радикально налаштованою особою, що не сприймає державну владу в Україні, діючи умисно, керуючись власними переконаннями, з метою нанесення шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, державній безпеці України, добровільно увійшов до складу незаконного збройного формування «2-го мотострілецького батальйону «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР «Беркут» 1-го Донецького армійського корпусу», яке утворено в жовтні 2014 року у м. Горлівка Російською Федерацією, одним із основних завдань якої є зміна меж території та державного кордону України в спосіб, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України.
ОСОБА_4 було достовірно відомо, що незаконне збройне формування «2-й мотострілецький батальйон «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР «Беркут» 1-го Донецького армійського корпусу» здійснювало бойові дії та інші дії воєнного характеру проти ЗСУ, добровольчих військових формувань та правоохоронних органів України в інтересах та за сприяння Російської Федерації і таким чином він умисно, добровільно приймав участь на стороні Російської Федерації у збройному конфлікті між Україною та незаконними збройними формуваннями, які створені та підтримуються Російською Федерацією.
В складі даного незаконного збройного формування «ДНР» ОСОБА_4 з жовтня 2021 року по 24 лютого 2022 року, реалізуючи свій умисел, направлений на вчинення дій на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, перебуваючи на території Донецької області під російською окупацією, несучи військову службу в лавах збройних сил терористичної організації «ДНР» та РФ, обіймаючи посаду «навідника-оператора БМП» здійснював охорону об'єктів, на яких зберігалися боєприпаси, які використовувалися підконтрольним РФ збройним формуванням, сприяючи при цьому окупації населених пунктів.
Разом з тим, в середині лютого 2022 року, готуючись до повномасштабного військового вторгнення на територію України, російські війська влаштували провокації, під приводом яких оголосили на території окупованої частини Донецької області незаконну примусову "мобілізацію" до лав діючих в регіоні незаконних терористичних збройних формувань та ЗС РФ.
24.02.2022 Російською Федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території. На початок повномасштабного вторгнення місто Єнакієве Донецької області перебувало під російською окупацією.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який продовжено до теперішнього часу відповідними Указами Президента України, затвердженими відповідними Законами Верховної Ради України.
У зв'язку із неспроможністю Російської Федерації військовим шляхом зайняти всю територію Донецької області, у вересні 2022 року, її політичним керівництвом були прийняті політичні рішення (укладено договір між РФ та квазіутвореням ДНР) та закони, внаслідок яких анексовано всю її територію шляхом незаконного приєднання до РФ.
В цей час, ОСОБА_4 , будучи громадянином України, перебуваючи на території Донецької області під російською окупацією, несучи військову службу на посаді «навідника оператора БМП-2» 2-го взводу 3-ї роти «2-го мотострілецького батальйону «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-го Донецького армійського корпусу», усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24 лютого 2022 року, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, здійснював охорону об'єктів, на яких зберігалися боєприпаси, які використовувалися підконтрольним РФ збройним формуванням, сприяючи при цьому окупації населених пунктів.
Вказаними умисними діями ОСОБА_4 , у порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов'язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, забезпечив становлення та зміцнення окупаційної влади РФ шляхом безпосередньої участі в діяльності незаконних органів так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, на окупованій території України, виконання функцій представника окупаційної влади РФ з метою недопущення контролю української влади на території Донецької області, надавши тим самим допомогу РФ в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності України, недоторканості, державній безпеці України.
24.02.2022, ОСОБА_4 будучи громадянином України, перебуваючи на території Донецької області, окупованої РФ у складі незаконного збройного формування «2-го мотострілецького батальйону «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-го Донецького армійського корпусу», підконтрольного та підпорядкованого РФ, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, метою якої є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, приєднався до збройних сил РФ у війні проти України, здійснивши, таким чином, перехід на бік ворога в умовах воєнного часу.
У зв'язку із неспроможністю Російської Федерації військовим шляхом зайняти всю територію Донецької області, у вересні 2022 року, її політичним керівництвом були прийняті політичні рішення (укладено договір між РФ та квазіутворенням ДНР) та закони, внаслідок яких анексовано всю її територію шляхом незаконного приєднання до РФ.
Після незаконного приєднання керівництвом РФ всієї території Донецької області до РФ, незаконні збройні формування «ДНР» були переведені в підпорядкування Міністерства оборони РФ і таким чином «2-й мотострілецький батальйон «Єнакіївський» 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » включений до складу ЗС РФ та став підпорядковуватися 12-му командуванню резерву Південного військового округу ЗС РФ.
Достовірно усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України та бажаючи їх настання, з метою переслідування своїх особистих інтересів, маючи умисел на участь у збройному формуванні держави-агресора, перебуваючи на посаді «навідника оператора БМП-2» 2-го взводу 3-ї роти «2-го мотострілецького батальйону « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 3-ї окремої мотострілецької бригади ДНР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-го Донецького армійського корпусу», ОСОБА_4 , перебуваючи на території міста Єнакієве Донецької області увійшов до даного збройного формування РФ, у складі якого приймає участь у бойових діях із силами оборони України до теперішнього часу.
З огляду на встановлення вищеописаних обставин, а також беручи до уваги наявність здобутих доказів, які в сукупності є достатніми для прийняття відповідного рішення, 28.02.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України, а саме: у участі у терористичній організації та сприянні її діяльності, у державній зраді, а саме діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, у державній зраді, а саме діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, державній безпеці України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, наданні іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану та у добровільній участі громадянина України у збройних формуваннях держави-агресора.
Повідомлення про підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України, вручено останньому у спосіб, передбачений для вручення повідомлення.
28.02.2024 в офіційному друкованому виданні загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр», офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора України розміщено повідомлення про підозру та повістки про виклик ОСОБА_4 до слідчого відділу Управління СБ України в Чернівецькій області на 04.03.2024, 05.03.2024 та 06.03.2024 відповідно, однак ОСОБА_4 у визначений час не з'явився та не повідомив причин не явки.
07.03.2024 підозрюваного ОСОБА_4 оголошено у розшук, виконання якого доручено співробітникам Чернівецького РВ Управління СБ України в Чернівецькій області.
На даний час, підозрюваний ОСОБА_4 переховується від органів досудового розслідування та суду і знаходиться на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Беручи до уваги те, що підозрюваний ОСОБА_4 умисно переховується від слідства та суду на тимчасово окупованій території України з метою уникнення кримінальної відповідальності, підозрюється у вчиненні тяжкого та особливо тяжких злочинів, може знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у яких підозрюється, тому просить обрати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав викладених в ньому.
Захисник в судовому засіданні вирішення клопотання залишила на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що 10.08.2022 року до ЄРДР за №22022260000000066 внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України.
28.02.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.
В рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук та Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 року термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Вказана позиція відображена, зокрема й в рішенні Суду від 30 серпня 1990 року у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства».
Так, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що зазначені у клопотанні обставини підозри ОСОБА_4 можуть мати місце і підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних та доказів.
Оскільки на даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду по суті, а саме питань, пов'язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, тому слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів лише визначає, що причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінальних правопорушень, підозра у яких йому повідомлена, є вірогідною та достатньою для обрання щодо нього обмежувального заходу.
Частиною 6 ст. 193 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
З матеріалів доданих до клопотання також встановлено, що ОСОБА_4 переховується від органів досудового розслідування та суду і знаходиться на тимчасово окупованій території України.
Постановою старшого слідчого 2 відділення слідчого відділу Управління СБ України в Чернівецькій області ОСОБА_3 від 07.03.2024 року ОСОБА_4 оголошено в державний та міжнародний розшук.
Також суд бере до уваги те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого та особливо тяжких злочинів, за які передбачено безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі, продовжує переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оголошений в розшук, що в свою чергу свідчить про існування ризиків того, що ОСОБА_4 намагатиметься у будь-який спосіб уникнути відповідальності та може знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів, вчинити інші кримінальні правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Вважаю, що прокурором в судовому засіданні доведено, що жоден з більш м'яких запобіжних заходів передбачених ч.1 ст.176 КПК України не може запобігти встановленим в судовому засіданні ризикам передбаченим ст. 177 КПК України, а тому з урахуванням всіх з'ясованих судом обставин, підозрюваному ОСОБА_4 слід обрати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Метою і підставою обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є запобігання спробам знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, вчинити інші кримінальні правопорушення, а також подальшому переховуванню від органів досудового розслідування та суду.
Відповідно до абз. 6 ч. 4 ст. 183 КПК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Згідно ч. 4 ст. 197 КПК України у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.176, 177, 178, 183, 193, 205, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Обрати відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Роз'яснити, що у відповідності до вимог ч.6 ст.193 КПК України, після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 5 днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1