Ухвала від 03.04.2024 по справі 440/4914/22

УХВАЛА

03 квітня 2024 р.Справа № 440/4914/22

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Мельнікової Л.В.,

Суддів: Курило Л.В. , Бегунца А.О. ,

розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Фесенко Юлії Олександрівни на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

31.05.2022 року представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Фесенко Ю.О. звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - ГУ ПФУ в Полтавській області, пенсійний орган), оформлену листом від 28.04.2022 року № 1600-0202-8/20692, у частині відмови у зарахуванні періоду проходження військової служби в Збройних силах з 31.07.1984 року по 25.12.1998 року до стажу державної служби, необхідного для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком державним службовцям відповідно до Закону України від 10.12.2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 889-VІІІ);

- зобов'язати ГУ ПФУ в Полтавській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди військової служби в Збройних силах з 31.07.1984 року по 25.12.1998 року;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Полтавській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону № 889-VІІІ, яку призначити та розрахувати відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-ХІІ) та пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII, починаючи з 26.01.2022 року, з урахуванням стажу державної служби - 34 роки 10 місяців 5 днів з урахуванням довідки про складові середньої заробітної плати за грудень 2021 року.

Заперечуючи проти вимог позивача, у відзиві на адміністративний позов ГУ ПФУ в Полтавській області зокрема, зазначив, що 31.01.2022 року ГУ ПФУ в Одеські області, за принципом екстериторіальності, прийнято рішення про переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII.

Заперечуючи проти вимог позивача, у відзиві на адміністративний позов ГУ ПФУ в Одеській області, зокрема, зазначив, що на підставі заяви ОСОБА_1 від 26.01.2022 року винесено рішення про переведення позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону № 1058-IV на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII з дати звернення 26.01.2022 року.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 23.12.2022 року частково задоволено вимоги адміністративного позову ОСОБА_1 .

Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 , оформленої листом № 3980-2195/Г-02/8-1600/22 від 30.03.2022 року, у зарахуванні до стажу державної служби позивачу періоди військової служби в Збройних силах з 31.07.1984 року по 25.12.1998 року та проведенні позивачу перерахунку та виплату пенсії відповідно до Закону № 889-VІІІ.

Зобов'язано ГУ ПФУ в Полтавській області повторно розглянути звернення ОСОБА_1 від 10.02.2022 року, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, в апеляційній скарзі представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Фесенко Ю.О., посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити вимоги адміністративного позову.

Колегія суддів зазначає, що відповідно за ст. 44 Закону України № 1058-VI, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Порядок надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).

Згідно пункту 4.2 розділу ІV Порядку 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає (перераховує) пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Пунктом 4.3. розділу ІV Порядку 22-1 визначено, що рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

За приписами пункту 4.10 розділу ІV Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Якщо під час письмового провадження за наявними у справі матеріалами суд апеляційної інстанції дійде висновку про те, що справу необхідно розглядати у судовому засіданні, то він призначає її до апеляційного розгляду в судовому засіданні.

За приписами ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Дослідивши письмові докази, що надані сторонами, колегія суддів дійшла висновку про необхідність призначення справи до розгляду у судовому засіданні, у зв'язку з необхідністю витребування додаткових письмових доказів, які не були витребувані та досліджені судом першої інстанції, а саме: у ГУ ПФУ в Полтавській області - рішення ГУ ПФУ в Одеські області про переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону № 1058-IV на пенсію за віком відповідно до Закону № 889-VIII.

Відповідно до ч. 9 ст. 79 КАС України копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Керуючись ч. 4 ст. 9, ст. 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за апеляційною скаргою представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Фесенко Юлії Олександрівни на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити певні дії, - призначити до апеляційного розгляду на 16.04.2024 року о 10:40 год. у відкритому судовому засіданні в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у залі судових засідань № 4.

Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області додаткові письмові докази:

- рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеські області про переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу».

Витребувані письмові докази надати до канцелярії Другого апеляційного адміністративного суду заздалегідь (до дати судового засідання), у тому числі і засобами електронного поштового зв'язку (inbox@2aa.court.gov.ua).

Копії витребуваних доказів надіслати позивачу.

Ухвала Другого апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її підписання, і на підставі ч. 3 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Мельнікова Л.В.

Судді Курило Л.В. Бегунц А.О.

Попередній документ
118144155
Наступний документ
118144157
Інформація про рішення:
№ рішення: 118144156
№ справи: 440/4914/22
Дата рішення: 03.04.2024
Дата публікації: 08.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (28.05.2024)
Дата надходження: 31.05.2022
Предмет позову: визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
16.04.2024 10:40 Другий апеляційний адміністративний суд
07.05.2024 12:20 Другий апеляційний адміністративний суд
28.05.2024 13:30 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕЛЬНІКОВА Л В
суддя-доповідач:
КАНИГІНА Т С
МЕЛЬНІКОВА Л В
відповідач (боржник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в особі начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Тараторіна Володимира Никандровича
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в особі начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Тараторіна Володимира Никандровича
позивач (заявник):
Ганженко Ірина Євгеніївна
представник позивача:
Адвокат Фесенко Юлія Олександрівна
суддя-учасник колегії:
БЕГУНЦ А О
КУРИЛО Л В