Постанова від 04.04.2024 по справі 200/16323/21

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2024 року справа №200/16323/21

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Гаврищук Т.Г. суддів Блохіна А.А., Сіваченка І.В., розглянув в порядку письмового провадження апеляційні скарги Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2023 р. у справі №200/16323/21 (головуючий І інстанції Логойда Т.В.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач), в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 02.04.2021 року №056650005404, про яке повідомлено в листі від 20.05.2021 року №0581-13-8/16036;

- визнати протиправними дії відповідача щодо здійснення розрахунку суми боргу, що підлягає виплаті позивачці за період з 07.10.2009 року по 03.04.2021 року, без обов'язкового врахування автоматичного перерахунку боргу пенсії на момент її виплати (на 02.04.2021 року), та утриматися від вчинення цих протиправних дій;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення ним розрахунку суми боргу щомісячної пенсії, що підлягає виплаті позивачці за період з 07.10.2009 року по 03.04.2021 року, з урахуванням її автоматичного перерахунку на момент виплати, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язати відповідача здійснити розрахунок пенсії позивачки за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року, з урахуванням автоматичного перерахунку на момент нарахування її до виплати, а саме на 02.04.2021 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язати відповідача сплатити позивачці протягом 10 днів суму її пенсії за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року, з урахуванням автоматичного перерахунку, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на момент нарахування її до виплати, а саме на 02.04.2021 року, з компенсацією втрати частини доходів, за винятком сплачених сум;

- зобов'язати відповідача сплатити їй кошти в сумі 100 000 грн. у відшкодування моральної шкоди, заподіяної його дискримінаційними протиправними рішеннями, дією та бездіяльністю.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2023 року позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо незастосування до пенсії ОСОБА_1 за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року положень абз. 2 ч. 1 ст. 28 та п. 4-1 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Визнано протиправною бездіяльність Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації пенсії за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року із застосуванням положень абз. 2 ч. 1 ст. 28 та п. 4-1 розд. XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року із застосуванням Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, що застережений постановою Кабінет Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (тобто на підставі ч. 1 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, яка підлягала застосуванню щодо цього періоду).

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив скасувати рішення місцевого суду, прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В обґрунтування доводів зазначає, що на виконання рішення суду управлінням було проведено нарахування пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 по 03.04.2017 року відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з нарахуванням компенсації втрати частини доходу у зв'язку з порушенням строків їх виплати. Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області звертало увагу суду першої інстанції, що рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі №200/12911/19-а не містило зобов'язань щодо проведення поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 по 03.04.2017 року з урахуванням всіх масових перерахунків.

Отже, при виконанні рішення суду управлінням не було порушено вимог чинного пенсійного законодавства.

Представник позивача також не погодився з таким судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив скасувати рішення місцевого суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог, прийняти нове, яким їх задовольнити.

В обґрунтування доводів зазначає, що підвищення пенсій відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється на підставі ч. 2 або ч.3 ст. 42 Закону №1058-IV. Враховуючи, що пенсія позивачці обчислена на підставі статті 28, пенсія позивачки підвищується на підставі ч.3 ст. 42 Закону №1058-IV.

Саме на підставі ч.3 ст. 42 Закону №1058-IV та на підставі норм закону вказаних вище, відповідач нарахував позивачці пенсію на 02.04.2021 року в розмірі - 2900 гривень. Враховуючи, що пенсія, за кожний місяць вказаного вище періода, разом з автоматичним перерахунком на момент виплати - 02.04.2021 року становить суму 2900 гривень, зовсім безпідставно та протиправно в розрахунку суми боргу відповідачем вказана сума пенсії за всі попередні місяці до моменту виплати боргу - на 02.04.2021 року боргу в розмірі що не відповідає встановленому у чинному законодавстві вказаному в п. 24 вище.

Сума пенсій за період з 07.10.2009 року до 03.04.2017 рік разом з автоматичним перерахунком на момент виплати складає 261000,00 гривень.

В рахунок боргу по пенсії, відповідачем нарахована сума 82155,71 гривень. Таким чином, недоотримана сума пенсії разом з автоматичним перерахунком на момент виплати на 02.04.2021 року становить: 261000,00 - 82155,71 = 178 844,29 гривень.

Також, суд виніс частково помилкове рішення, а саме в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року і застосуванням Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, що застережений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (тобто на підставі ч. 1 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, яка підлягала застосуванню щодо цього періоду). Звертає увагу, що частину першу статті 42 виключено на підставі Закону № 2148-VIII від 03.10.2017 року.

Крім того, індексація пенсії проводиться не на момент призначення пенсії, а на момент виплати пенсії - слід визнати, що умови, які визначені і ч.2 і ч. 3 ст. 42 Закону №1058-IV на сьогоднішній день вже виконані та здійснені. Чи буде це мінімальна пенсія, чи буде це пенсія вище мінімуму - однаково, вона повинна виплачуватись з індексацією на момент виплати пенсії.

Справа розглянута у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, розглядаючи апеляційну скаргу в межах викладених доводів, встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 ; ІПН НОМЕР_2 ; зареєстрована та проживає в Ізраїлі.

Позивач перебувала на обліку в Покровському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як отримувач пенсії за віком. Натепер позивач як отримувач пенсії за віком перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Так, по досягненні пенсійного віку та наявності необхідного страхового стажу (38 років 11 місяців 14 днів), їй була призначена пенсія за віком, яка виплачувалась до виїзду за кордон до Ізраїлю на постійне місце проживання, що відбулося 20.10.1994 року.

Пенсійні права позивача неодноразово порушувалися, і були відновлені відповідними судовими рішеннями.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03.08.2020 року в справі № 200/12911/19-а, яке набрало законної сили 07.10.2020 року, позов ОСОБА_1 до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправною бездіяльності, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково: зобов'язано Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області провести поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з нарахуванням компенсації втрати частини доходу; в іншій частині позову - відмовлено. Також здійснено розподіл судових витрат.

На виконання вказаного судового рішення Покровським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області проведено поновлення пенсії ОСОБА_1 шляхом її призначення з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та нарахована компенсація втрати частини доходів (пенсії) за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року.

Про вказані обставини представника позивача повідомлено листом від 20.05.2021 року № 0581-13-8/16036. До листа додані:

- рішення Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 02.04.2021 року №056650005404 про перерахунок пенсії (шляхом її призначення).

Згідно з вказаним рішенням (а також рішенням від 05.04.2021 року №056650005404 про перерахунок пенсії, в яких містяться посилання на те, що позивач має страховий стаж 38 років 11 місяців 14 днів) пенсію позивача за віком обчислено на підставі ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та встановлено в мінімальному розмірі відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 цього Закону (в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом), який змінювався, тобто перерахунок пенсії проводився щоразу з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму;

- розпорядження вказаного органу Пенсійного фонду України від 12.04.2021 року про виплату позивачу компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 03.08.2020 року у справі № 200/12911/19-а за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року) в розмірі 1373,30 грн.;

- розрахунок пенсійних нарахувань станом на 26.05.2021 року, згідно з яким позивачу за період з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року всього до виплати належить сума 82155,71 грн.

Отже, позивачу поновлено виплату пенсії за віком на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

При вирішенні справи суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та на 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону № 1058 перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Відповідно до ст. 27 закону № 1058 розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де П - розмір пенсії у гривнях, Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до ст. 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях, Кс - страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до ст. 25 цього Закону.

Згідно із частиною 1 ст. 28 Закону № 1058 мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток мінімального розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 цього Закону, але не більше як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини.

Згідно рішення від 02.04.2021 року №056650005404 позивачу відповідно до приписів ч. 1 ст. 28 Закону 1058, враховано доплату до прожиткового мінімуму.

Згідно із частиною 1 статті 42 Закону 1058 (яка діяла до 11.10.2017 року) пенсії, призначені за цим Законом, індексувалися відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (Закон від 03.07.1991 року № 1282-XII) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; поріг індексації - це величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Статтею 2 вказаного Закону визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.

У частині 5 ст. 2 вказаного Закону вказано, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Згідно зі ст. 4 цього Закону індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (до 01 січня 2016 року - 101 відсоток).

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

З метою реалізації цих положень Закону Кабінет Міністрів України постановою від 17 липня 2003 року № 1078 затвердив Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

Питання індексації та перерахунку пенсій врегульовано ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Частиною 1 ст. 42 вказаного Закону в редакції, яка була чинною до 11.10.2017 року, було визначено, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; поріг індексації - це величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Статтею 2 вказаного Закону визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

З метою реалізації цих положень Закону Кабінет Міністрів України постановою від 17 липня 2003 року № 1078 затвердив Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

З 11.10.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (від 03.10.2017 року № 2148-VIII), яким, зокрема:

- ч. 1 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключено;

- внесені зміни до ст. 42 вказаного Закону - частину другу викладено в іншій редакції. Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Абзацом 1 ч. 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Абзацом 1 ч. 3 ст. 42 Закону (в редакції Закону України від 03.10.2017 року № 2148-VIII) з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати.

Отже, індексація пенсій стосується всіх громадян України, незалежно від місця їх проживання. Застосування іншого підходу (відповідач вважав, що індексації підлягають лише пенсії тих громадян, що проживають на території України) мало би дискримінаційний характер, що є недопустимим.

З матеріалів пенсійної справи позивача та з пояснень відповідача вбачається, що положення ч. 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо пенсії позивача органом Пенсійного фонду України застосовувалися - перерахунок пенсії позивача проводився з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Проте, Покровським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області протиправно не було проведено індексацію пенсії щодо періоду з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року із застосуванням Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, що застережений постановою Кабінет Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 (тобто на підставі ч. 1 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції, яка підлягала застосуванню щодо цього періоду), оскільки, як помилково вважав відповідач, індексації підлягають лише пенсії тих громадян, що проживають на території України (а позивач проживала в Ізраїлі).

Враховуючи заявлені позовні вимоги, є вірними висновки суду першої інстанції, що в цій частині пенсійні права позивача порушені та підлягають захисту та відновленню.

Доводи апелянта, що пенсія, за кожний місяць вказаного періода, разом з автоматичним перерахунком на момент виплати - 02.04.2021 року становить суму 2900 гривень, зовсім безпідставно та протиправно в розрахунку суми боргу відповідачем вказана сума пенсії за всі попередні місяці до моменту виплати боргу - на 02.04.2021 року в розмірі що не відповідає встановленому у чинному законодавстві, колегія суддів не приймає, оскільки розмір пенсійних виплат змінюється залежно від зміни (збільшення) розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що визначається законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Інше застосування положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» призвело би до різних підходів до порядку обчислення пенсій, порушення принципу рівності пенсійних прав громадян і необґрунтованого завишення розміру пенсії позивача по відношенню до розміру пенсії інших пенсіонерів, що є недопустимим.

Пенсію позивачу за вказаний спірний період нараховано та виплачено із запізненням (у квіті 2021 року), - що є підставою для застосування інституту компенсації втрати частини доходу (пенсії) у зв'язку з порушенням строків його виплати (що і було зроблено Покровським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області на виконання відповідного судового рішення).

Разом з тим, це не може бути підставою для обчислення пенсії за кожний місяць періоду з 07.10.2009 року по 03.04.2017 року із застосуванням мінімальної заробітної плати станом на з 01.01.2021 року.

Доводи апеляційних скарг не спростовують висновків місцевого суду.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Отже, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційних скарг та скасування рішення суду не вбачається.

Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2023 р. у справі №200/16323/21 - залишити без задоволення.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 28 листопада 2023 р. у справі №200/16323/21 - залишити без змін.

Повне судове рішення складено 04 квітня 2024 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Т.Г. Гаврищук

Судді А.А. Блохін

І.В. Сіваченко