Справа 682/949/24
Провадження № 3/682/460/2024
04 квітня 2024 року м. Славута
Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Матвєєва Н.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, паспорт громадянина україни НОМЕР_1 виданий 05.09.2024 року Славутським РС УДМС України в Хмельницькій області, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності притягувався за ч. 1 ст. 130 КУпАП -
- за ч. 2 ст. 130 КУпАП,
ОСОБА_1 28 березня 2024 року о 16:30 год в с. Клепачі по вул. Шкільній керував транспортним засобом мотоцикл LIFAN без номерних знаків, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки із застосуванням приладу «AlkotestDrager», результат - 0,78‰ проміле, правопорушення вчинене повторно протягом року. Таким чином ОСОБА_1 порушив п. 2.9 а ПДР України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому правопорушенні визнав повністю.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до диспозиції ч. 2 ст.130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння, повторно протягом року, після вчинення та притягнення до відповідальності за будь-яке із правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, статтею 53 цього Закону передбачено, що юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно законодавства України.
Згідно п.2.9 а) Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши докази, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення приходжу до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, оскільки його вина підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №476701 від 28.03.2024 року, в якому зафіксовані місце, дата та час вчинення ним адміністративного правопорушення;
- розпискою ОСОБА_1 про роз'яснення йому порядку проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Драгер 6820 та направленням на проходження огляду в медичному закладі;
- результатом тестування на алкоголь від 28.03.2024 року, здійсненого за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alkotest 6820», відповідно до якого рівень алкоголю у видихуваному ОСОБА_1 повітрі становить 0,78‰;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння, з якого вбачається, що ОСОБА_1 добровільно пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння з допомогою Алкотест Драгер 6280 на місці зупинки, результат - 0,78‰, з результатом огляду ОСОБА_1 згоден, що підтверджується його підписом на акті;
- відеозаписом з боді-камери працівників поліції, з якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом та був зупинений за порушення ПДР України, йому було запропоновано працівниками поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, ОСОБА_1 пройшов огляд, результат - 0,78‰, на проходженні огляду у медичному закладі не наполягав;
- направленням на огляд для перевірки стану алкогольного сп'яніння в КП "Славутська МЛ", з якого слідує що від огляду ОСОБА_1 відмовився;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.03.2024 року;
- постановою Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 11.12.2023 року по справі № 682/3035/23, відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
- постановою серії ЕНА № 1768156 від 28.03.2024 року, відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч.4 КУпАП - керування транспортним засобом особою, будучи позбавленою права керування транспортним засобом на підставі постанови Славутського міськрайонного суду від 11.12.2023 року та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 20 400 грн.
Враховуючи обставини справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, яке було зафіксоване в протоколі про адміністративне правопорушення, та наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 130 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника є вчинення повторного протягом року однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Обставин, що пом'якшують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Тому вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу в межах санкції ч. 2 ст. 130 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З цих підстав із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ч. 2 ст.130, 34, 40-1, 283, 284 КУпАП, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2 000 (двох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривен, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки, без оплатного вилучення транспортного засобу. (отримувач коштів: ГУК у Хмельницькій області/Хмел.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): - 37971775, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 748999980313060149000022001)
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 грн 60 коп. (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Протягом десяти днів з дня постановлення постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником.
Суддя Н.В.Матвєєва