Ухвала від 01.04.2024 по справі 160/24217/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 квітня 2024 року м. Дніпросправа № 160/24217/23

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Ясенової Т.І. (доповідач),

суддів: Головко О.В., Суховарова А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження питання щодо зупинення провадження у адміністративній справі за апеляційною скаргою Управління каналу Дніпро-Донбас на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2023 року в адміністративній справі №160/24217/23 за позовом Лозівської окружної прокуратури до Управління каналу Дніпро-Донбас, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Лозівська окружна прокуратура звернулася до суду з позовом до Управління каналу Дніпро-Донбас, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, в якому просила:

- визнати протиправною бездіяльність Управління каналу Дніпро-Донбас;

- зобов'язати Управління каналу Дніпро-Донбас привести у стан готовності захисну споруду цивільного захисту № 78632, яка знаходиться за адресою: Харківська область, Лозівський район, с.Шугаївка, вул. Шляхова, б. 1Б, з метою використання її за призначенням у відповідності до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018 р., а саме:

- приміщення ПРУ забезпечити резервним штучним освітленням (переносні електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);

- приміщення ПРУ забезпечити шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими ломами, сокирами, пилками ножівками по дереву, по металу тощо);

- провести перевірку придатності до використання засобів індивідуального захисту органів дихання;

- приміщення ПРУ насосної станції обладнати системами протипожежного захисту (оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей);

- привести технічний стан захисної споруди цивільного захисту згідно до вимог з утримання;

- приміщення споруд фонду захисних споруд забезпечити штучними освітленням;

- забезпечити ПРУ документацією, у якій відображаються відомості про терміни і результати проведених оглядів, обстежень та випробувань, проведених технічних обслуговувань, поточних та капітальних ремонтів тощо;

- визначити формування цивільного захисту з обслуговування захисних споруд (призначення осіб, відповідальних за обслуговування та експлуатацію фонду захисних споруд);

- визначити особовий склад формування (відповідальні особи) їх посадові обов'язки та підготовленість;

- формування забезпечити спеціальним інвентарем та майном, у тому числі засобами індивідуального захисту, радіаційної і хімічної розвідки, спеціальної обробки та зв'язку.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2023 року позовну заяву Лозівської окружної прокуратури до Управління каналу Дніпро-Донбас, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Управління каналу Дніпро-Донбас.

Зобов'язано Управління каналу Дніпро-Донбас привести у стан готовності захисну споруду цивільного захисту № 78632, яка знаходиться за адресою: Харківська область, Лозівський район, с.Шугаївка, вул. Шляхова, б. 1Б, з метою використання її за призначенням у відповідності до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018р., а саме:

- приміщення ПРУ забезпечити резервним штучним освітленням (переносні електричні ліхтарі, свічки, гасові лампи тощо);

- приміщення ПРУ забезпечити шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками ножівками по дереву, по металу тощо);

- провести перевірку придатності до використання засобів індивідуального захисту органів дихання;

- приміщення ПРУ насосної станції обладнати системами протипожежного захисту (оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей);

- привести технічний стан захисної споруди цивільного захисту згідно до вимог з утримання;

- приміщення споруд фонду захисних споруд забезпечити штучними освітленням;

- забезпечити ПРУ документацією, у якій відображаються відомості про терміни і результати проведених оглядів, обстежень та випробувань, проведених технічних обслуговувань, поточних та капітальних ремонтів тощо;

- визначити формування цивільного захисту з обслуговування захисних споруд (призначення осіб, відповідальних за обслуговування та експлуатацію фонду захисних споруд);

- визначити особовий склад формування (відповідальні особи) їх посадові обов'язки та підготовленість;

- формування забезпечити спеціальним інвентарем та майном, у тому числі засобами індивідуального захисту, радіаційної і хімічної розвідки, спеціальної обробки та зв'язку.

Управління каналу Дніпро-Донбас подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нове судове рішення, відмовивши в задоволенні позовних вимог.

Ухвалами Третього апеляційного адміністративного суду відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Управління каналу Дніпро-Донбас на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2023 року та призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Ухвалою Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 25.01.2024 адміністративна справа №260/4199/22 за позовом керівника Хустської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області до Комунального некомерційне підприємство «Лікувально-профілактична установа Міжгірська районна лікарня» Міжгірської селищної ради Закарпатської області, третя особа Міжгірська селищна рада про зобов'язання приведення у стан готовності захисної споруди передана на розгляд об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Підставою для передачі справи №260/4199/22 на розгляд об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду є саме питання відсутності єдиного підходу до застосування частини третьої статті 23 Закону України «Про прокуратуру» та частин четвертої та п'ятої статті 53 КАС України у контексті наявності повноважень у прокурора щодо захисту інтересів держави шляхом реалізації права на звернення до суду із позовами в особі суб'єктів владних повноважень, зокрема, в інтересах органів державної служби України з надзвичайних ситуацій з вищезазначеними позовними вимогами.

Таким чином, на цей час об'єднаною палатою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду переглядаються судові рішення у справі № 260/4199/22 у подібних правовідносинах.

Предметом спору у вказаній справі є правовідносини, подібні із правовідносинами, які є предметом спору у справі, яка розглядається.

Пунктом 5 частини 2 статті 236 КАС України визначено, що суд має право зупинити провадження у справи у разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Відповідно до частини 10 статті 120 КАС України зупинення провадження в адміністративній справі зупиняє перебіг усіх процесуальних строків у цій адміністративній справі. Перебіг процесуальних строків продовжується з дня поновлення провадження.

Враховуючи приписи пункту 5 частини 2 статті 236 КАС України, а також те, що формування Верховним Судом правової позиції під час розгляду справи №260/4199/22 може безпосередньо впливати на результати розгляду цієї справи, суд дійшов до висновку про наявні підстави зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №260/4199/22.

Керуючись ст. 236, 241-245 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

УХВАЛИВ:

Зупинити апеляційне провадження у справі №160/24217/23 до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №260/4199/22.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий - суддя Т.І. Ясенова

суддя О.В. Головко

суддя А.В. Суховаров