ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"03" квітня 2024 р. справа № 300/3067/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківськийокружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), 29.05.2023 звернулася в суд з адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області) в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо розрахунку ОСОБА_1 пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 , починаючи з 29.10.2021 пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018-2020 роки, з урахуванням раніше проведених виплат.
Позивач заявлені позовні вимоги, обґрунтувала тим, що їй з 10.03.2006 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Після призначення пенсії вона продовжувала працювати. З 01.05.2008 відповідачем призначено їй пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу», а з 29.10.2021 за її заявою, призначено їй пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-IV). Однак при переході з пенсії призначеної по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» на пенсію за віком відповідачем не застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії 2018-2020 роки. Листом №3972-3678/Л-02/8-0900/23 від 09.05.2023 відповідач, серед іншого, повідомив про те, що відповідно до поданої заяви від 29.10.2021, її переведено на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058 з урахуванням страхового стажу 34 роки 07 місяців10 днів (коефіцієнт страхового стажу - 0,34583) та заробітної плати за період роботи з 01.07.1995 по 30.06.2000 (згідно з поданою довідкою), індивідуальний коефіцієнт заробіткустановить 1,07685. Позивач уважає такі дії відповідача протиправними, оскільки, переведення з одного виду пенсії на інший може здійснюватися лише в межах одного закону. У тому ж випадку, коли особа отримує пенсію, призначену за нормами іншого закону, то призначення пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV, здійснене після настання віку, що дає їй на це право, не може розглядатися як переведення з одного виду пенсії на інший. Таким чином, вважає, що при обчисленні її пенсії за віком, відповідач повинен був призначити пенсію за віком, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018, 2019 та 2020 роки, відповідно до положення частини 2 статті 40 Закон № 1058-IV.
Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 05.06.2023 позовну заяву залишив без руху, встановив позивачу строк для усунення її недоліків шляхом надання обґрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з цим адміністративним позовом та доказів поважності причин його пропуску (а.с.24-27).
На виконання вимог ували суду від 28.06.2023 позивачем подано заяву про усунення недоліків. У вказаній заяві позивач просить визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду та поновити такий строк (а.с.30-31).
Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 21.07.2023 визнав причини пропуску строку звернення до суду з цим адміністративним позовом поважними тавідкрив провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с. 41-42).
Відповідач направив суду відзив на позовну заяву із запереченнями щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погодився, із посиланням на відповідні норми права та твердження (а.с46-50). Просив в задоволенні позову відмовити, вказавши на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» (далі - Постанова № 251) у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії в розмірі 1,11, а саме, 4404,35 грн х 1,11 =4888,83 грн.Відповідно до відомостей трудової книжки позивач звільнена з роботи 30.04.2008.З 01.05.2008 переведена на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу.З 29.10.2021 переведена на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".Після призначення пенсії позивачка не працювала, тобто, її страховий стаж та заробітна плата, з якої були сплачені страхові внески, не зазнали змін, а відповідні документи були подані при зверненні за призначенням пенсії та містяться в матеріалах пенсійної справи.Разом з тим представник зазначив про те, що пункт 4-7 розділу XV Закону №1058-1V встановлює, що для порівняння розміру пенсії, визначеної за Законом України, зокрема, "Про державну службу", та цим Законом, здійснюється перерахунок пенсії відповідно до пункту 4-3 цього розділу. Згідно з положеннями пункту 4-3 розділу XV Закону №1058-1V з 01 жовтня 2017 року пенсії перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середині показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. Відтак на думку представника відповідача, приписами розділу XV Закону №1058-1V (зі змінами, внесеними Законом №2148-VIII) прямо передбачена можливість переведення на пенсію на умовах цього Закону для осіб, яким призначені пенсії відповідно до інших законів (в тому числі Закону №3723-ХІІ), а при перерахунку раніше призначеної пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки.
Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.
З 10.03.2006 ОСОБА_1 призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З 01.05.2008 відповідачем призначено пенсію ОСОБА_1 по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу».
29.10.2021 за заявою позивача, ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-IV).
Позивач звернулася до відповідача із заявою від 10.04.2023 про перегляд рішення щодо переводу її з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058, застосувавши новий показник середнього заробітної плати (а.с.19) .
Відповідач листом за що №3972-3678/Л-02/8-0900/23 від 09.05.2023 відмовив у задоволенні заяви позивача, та серед іншого, повідомив позивача про те, що відповідно до поданої заяви від 29.10.2021, її переведено на пенсію за віком відповідно до Закону № 1058 з урахуванням страхового стажу 34 роки 07 місяців 10 днів (коефіцієнт страхового стажу - 0,34583) та заробітної плати за період роботи з 01.07.1995 по 30.06.2000 (згідно з поданою довідкою), індивідуальний коефіцієнт заробітку становить 1,07685. Також зазначив, що показник середньої заробітної плати за три попередні роки застосовують лише під час переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком (і то, якщо переведення проводиться вперше) і за наявності в особи 24 місяців страхового стажу, який вона набула після призначення (попереднього перерахунку) пенсії по інвалідності незалежно від перерв у роботі.Оскільки, після проведеного перерахунку пенсії ОСОБА_1 не працювала, то застосувати середню заробітну плату, визначену частиною другою статті 40 Закону №1058 немає законних підстав (а.с.20-21).
Позивач, уважаючи таку відмову протиправною, звернулася до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд керується приписами Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства України, а також бере до уваги положення законів та підзаконних нормативно-правових актів у відповідних редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-ІV).
Частиною 1 статті 9 Закону №1058-ІV встановлено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором, що передбачено ч.1 ст.10 ст.9 Закону №1058-ІV.
Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (за чинності якого позивачу призначено пенсію вперше) (далі - Закон №3723-ХІІ) регулює суспільні відносини, які охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу, також регулює питання пенсійного забезпечення державних службовців.
Так, статтею 37 Закону №3723-ХІІ (в редакції, чинній станом на дату призначення позивачу пенсії державного службовця 01.05.2008) зокрема визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частинами другою і п'ятою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I та II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I та II групи незалежно від часу встановлення їмінвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.
На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Пенсія державним службовцям у частині, що не перевищуєрозміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Зазначений механізм обчислення пенсії застосовувався при визначенні розміру пенсії по інвалідності державного службовця та її виплаті ОСОБА_1 період з 01.05.2008 по 29.10.2021.
Виходячи з аналізу норм Закону №1058-ІV, виплата пенсії по інвалідності згідно із Законом №3723-ХІІ, не входить до правового регулювання Закону№1058-ІV, а регулюється виключно Законом України "Про державну службу", оскільки є спеціальною пенсією для конкретно визначеного кола осіб. Більше того, для вказаних осіб статтею 37 Закону України "Про державну службу" передбачений особливий порядок обчислення розміру пенсії виходячи виключно від заробітної плати цього державного службовця.
Частиною 3 статті 45 цього Закону встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.
Статтею 10 Закону №1058-IV передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Разом з тим, порядок обчислення розміру пенсійної виплати за віком на умовах Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» врегульований ч. 1 ст. 27 Закону №1058-IV та передбачає, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Таким чином, розмір пенсії за віком, що обчислюється відповідно до Закону №1058-IV залежить як від загального страхового стажу особи, так і від її заробітної плати.
Аналіз зазначених положень Закону №3723-ХІІ та Закону №1058-IV дає суду підстави для висновку, що для обчислення пенсії державного службовця не застосовується така розрахункова величина як "середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески".
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058-IV, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.
Таким чином, суд вважає, що ч.3 ст.45 Закону №1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058-ІV.
Однак, у випадку із заявою позивача мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом.
Так, позивачу з 01.05.2008 призначено пенсію поінвалідності відповідно до Закону №3723-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії без врахування при обчислення розміру пенсії такої величини як "середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески".
За призначенням пенсії за віком відповідно до Закону №1058-ІV позивач звернулася 29.10.2021 вперше.
Відповідно до ч.2 ст.40 Закону №1058-ІV, заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:
Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n);
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки.
Зазначене в сукупності дає підстави для висновку, що для обчислення розміру пенсійної виплати відповідно до положень Закону №1058-IV враховуються: стаж особи; її заробітна плата за період страхового стажу; та показник середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки.
Поряд з цим, зазначений механізм обчислення пенсійної виплатиОСОБА_1 , як і заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, до 29.10.2021 не застосовувалися, оскільки її пенсія державного службовця обчислювалася виключно із заробітної плати, отриманої за період роботи на державній службі.
Аналіз наведених норм свідчить, що ч.3 ст.45 Закону №1058-IV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058-IV.
Водночас, судом встановлено, що позивачу призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону №3723-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV із врахуванням такої розрахункової величини як "середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески" позивач звернулася вперше.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на призначення пенсії за віком відповідно Закону №1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення з заявою за призначенням пенсії за віком.
Такий висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 22.02.2018 у справі №310/3774/17 та від 22.01.2019 у справі №577/2457/17.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З матеріалів справи вбачається, що позивачу з призначено пенсію відповідно до Закону №3723-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії відповідно до Закону №1058-IV позивач звернувся вперше 29.10.2021. Розрахункова величина "середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески" для обчислення розміру пенсійної виплати ОСОБА_1 , до 29.10.2021 ніколи не враховувалася, та, відповідно, за 2014-2016 роки не може бути застосована при визначення пенсійної виплати за віком позивачу.
За таких обставин, у цьому випадку мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду пенсії на інший, а отже пенсійний орган мав враховувати єдино можливий показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії - пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV.
Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги необґрунтоване і протиправне застосування (використання) відповідачем механізму переведення з одного виду пенсії на інший, а саме з пенсії по інвалідності призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» на пенсію за віком відповідно доЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд дійшов висновку, що при обчисленні у спірному випадку пенсії ОСОБА_1 належним способом захисту прав позивача є зобов'язання ГУ ПФУ в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату призначеної з 29.10.2021 пенсії за віком з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка, відповідно до Закону України«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, враховується для обчислення пенсії за 2018, 2019, 2020 роки.
Решта доводів та аргументів учасників справи не впливають на результати вирішення спору по суті, не спростовують встановлених судом обставин у спірних правовідносинах та викладених висновків суду.
Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, ці норми одночасно покладають обов'язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.
Належних і достатніх доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач під час розгляду справи не надав.
Враховуючи вищевикладене, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає, що у відповідності до приписів частини 1статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи відсутність доказів понесення судових витрат, підстав для їх розподілу немає.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо розрахунку ОСОБА_1 пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 , починаючи з 29.10.2021 пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018-2020 роки, з урахуванням раніше проведених виплат.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 ;
відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код юридичної особи 20551088), адреса: вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, 76018.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.