Справа № 366/804/24
Провадження № 1-в/366/23/24
Іменем України
03 квітня 2024 року Іванківський районний суд Київської області в складі: головуючого-судді - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , в порядку ч. 4 ст. 107 КПК України, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванків Київської області, подання начальника Відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Жеревпілля Іванківського району Київської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, раніше судимого:
13 грудня 2017 року Іванківським районним судом Київської області за ч. 3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на строк 4 роки,
19 липня 2023 року Іванківським районним судом Київської області за ч. 1 ст. 125 КК України до 100 (ста) годин громадських робіт -
15 березня 2024 року начальник Відділу поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду з визначенням відповідних обмежень, з посиланням на те, що після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став. Неодноразово порушував громадський порядок, встановлені правила адміністративного нагляду та вчиняв адміністративні правопорушення. За час проживання на обслуговуваній території ОСОБА_4 зарекомендував себе, як особа, яка зловживає спиртними напоями і на ґрунті цього, здійснює правопорушення, постійного місця роботи не має, участі в громадському житті селища не приймає, на шлях виправлення своєї поведінки стати не бажає.
Статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) встановлено порядок розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду, зокрема, що подання розглядається у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
У судове засідання учасники судового процесу не з'явилися.
Представник Відділу поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 звернувся до суду із заявою про розгляд справи без участі представника поліції, подання підтримують.
Особа, щодо якої внесено подання - ОСОБА_4 звернувся до суду із заявою про розгляд подання без його участі, з рішенням суду згоден.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши подані працівниками поліції матеріали, з яких вбачається, що ОСОБА_4 раніше судимий, після звільнення з місць позбавлення волі притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
12.05.2023 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу на суму 51 грн.;
21.06.2023 року за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення та звільнено від відповідальності за ст. 22 КУпАП;
06.09.2023 року за ч. 1 ст. 182 КУпАП визнано винним та накладено стягнення у виді штрафу 85 грн.;
05.10.2023 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП визнано винним та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 119 грн.;
06.03.2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП визнано винним та накладено стягнення у виді попередження;
07.03.2024 року за ч. 2 ст.178 КУпАП визнано винним та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 51 гривня.
Окрім того, ОСОБА_4 письмово попереджався 12.05.2023, 21.06.2023, 06.09.2023, 05.10.2023, 06.03.2024 та 07.03.2024 про те, що якщо він не припинить ведення антигромадського способу життя та вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, відносно нього може бути продовжено або повторно встановлено адміністративних нагляд.
Постановою Іванківського районного суду Київської області від 03.03.2023 року (справа № 366/2062/23) ОСОБА_4 було встановленого адміністративний нагляд, терміном 1 рік.
Незважаючи на це, ОСОБА_4 скоїв проступок за ч. 1 ст. 125 КК України, за що вироком Іванківського районного суду Київської області був визнаний винуватим у вчиненні даного кримінального проступку та засуджений до покарання у виді 100 (ста) годин громадських робіт.
Відповідно до ст. 1 та 2 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до пункту «в» ч. 1 ст. 3 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно із статтею 4 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", матеріали органів Національної поліції є підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а)заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу; б)заборона перебування у визначених місцях району (міста); в)заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району(міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Як вбачається із матеріалів подання начальника Відділу поліції № 1 Вишгородського РУПГУНП в Київській області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, неодноразово порушував громадський порядок, вчиняв адміністративні правопорушення та скоїв кримінальний проступок, суд дійшов висновку про наявність визначених законом підстав для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду строком на 1 рік з метою попередження вчинення ОСОБА_4 адміністративних правопорушень та злочинів, оскільки останній потребує посиленої профілактичної роботи з боку працівників поліції.
Відповідно частини третьої статті 6 Закону термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду, а обов'язки піднаглядних передбачені статтею 9 Закону.
Керуючись статтями 1-6, 9, 10, 13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника Відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.
Заборонити ОСОБА_4 виходити з будинку за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22:00 години до 06:00 години наступного дня.
Заборонити ОСОБА_4 виїжджати за межі Вишгородського району Київської області без дозволу відділення поліції № 1.
Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтись до відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області другого четверга кожного місяця для реєстрації з 10:00 год. до 16:00 год.
Заборонити ОСОБА_4 перебувати в місцях громадського харчування, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.
Термін адміністративного нагляду починається з 03 квітня 2024 року.
Роз'яснити ОСОБА_4 обов'язки, передбачені статтею 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме, вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Попередити ОСОБА_4 про те, що у випадку порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності згідно діючого законодавства.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на ВП № 1 Вишгородське РУП ГУНП в Київській області.
На постанову може бути подано апеляцію до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд протягом 7 днів з часу проголошення.
Суддя: ОСОБА_1