Ухвала від 03.04.2024 по справі 365/86/20

Справа № 365/86/20

Номер провадження: 1-в/365/6/24

УХВАЛА

Іменем України

03 квітня 2024 року с-ще Згурівка

Згурівський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участі

секретаря судового засідання ОСОБА_2

представника ВПД № 1 ОСОБА_3

особи, стосовно якої вирішується питання про

встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 1 подання начальника ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Згурівка Київської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, із повною загальною середньою освітою, працездатного, непрацюючого, раніше судимого вироком Згурівського районного суду Київської області від 11.01.2013 року за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 70 КК України до 7 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю,вироком Згурівського районного суду Київської області від 29.10.2019 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки, вироком Згурівського районного суду Київської області від 19.05.2020 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі,звільненого з місць позбавлення волі 11.10.2023 року умовно-достроково з невідбутим строком покарання 1 рік 6 місяців 26 днів, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_6 звернувся до суду із зазначеним вище поданням, посилаючись на те, що ОСОБА_4 повернувся з місць позбавлення волі 11.10.2023 року і перебуває на обліку у відділі поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд з 18.03.2024 року, оскільки після звільнення останній належних висновків не зробив, зарекомендував себе з негативної сторони, схильний до вживання спиртних напоїв та підтримує стосунки з особами сумнівної поведінки, ніде не працює, на обліку як безробітний не перебуває. ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності і йому виносились офіційні застереження про можливість встановлення адміністративного нагляду, а саме: 03.02.2024 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 170 грн; 14.03.2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 17 грн. Тобто, ОСОБА_4 повністю на шлях адаптації та виправлення не став, тому начальник ВПД № 1 просить встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік та на підставі ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" з відповідними обмеженнями.

В судовому засіданні представник ВПД № 1 ОСОБА_3 подання підтримала, зазначивши, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та становить потенційну небезпеку для суспільства.

Особа, стосовно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з п. "в" ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

В силу ч. 1 ст. 6 Закону України " Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

З матеріалів доданих до подання встановлено, що ОСОБА_4 судимий вироком Згурівського районного суду Київської області від 11.01.2013 року за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 187, ч. 1 ст. 70 КК України до 7 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю,вироком Згурівського районного суду Київської області від 29.10.2019 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки, вироком Згурівського районного суду Київської області від 19.05.2020 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі(а.с. 14-31 - копії вироків Згурівського районного суду Київської області. а.с. 10-12 - вимога про судимість).

ОСОБА_4 звільнений з місць позбавлення волі 11.10.2023 року умовно-достроково з невідбутим строком покарання 1 рік 6 місяців 26 днів (а.с. 44-45 - копія довідки про звільнення).

ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності, а саме 03.02.2024 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 170 грн; 14.03.2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення штраф 17 грн (а.с. 9 - копія постанови по справі про адміністративне правопорушення, а.с. 46 - довідка).

За місцем поживання ОСОБА_4 характеризується негативно (а.с. 38 - довідка-характеристика).

ОСОБА_4 є працездатним, не працює та на обліку в центрі зайнятості як безробітний не перебуває (а.с. 41 - довідка).

ОСОБА_4 строкову військову службу не проходив та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 43 - повідомлення).

ОСОБА_4 на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (а.с. 34, 35 - довідки).

Заслухавши пояснення представника поліції та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що подання є обгрунтованим та підлягає до задоволення, так як ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, вчиняє адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок і зловживає спиртними напоями, а тому відносно ОСОБА_4 необхідно встановити адміністративний нагляд терміном на один рік, що не перевищує термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, з покладенням на нього визначених обов"язків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-159 КВК України, ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,ст. 395 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВПД № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням таких обмежень:

а) заборонити залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 22:00 години до 06:00 години;

б) заборонити відвідувати місця, де спиртні напої реалізуються на розлив;

в) проходити реєстрацію у відділі поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області першого вівторка кожного місяця з 09:00 години до 11:00 години.

Виконання ухвали по здійсненню адміністративного нагляду покласти на відділ поліцейської діяльності № 1 Броварського РУП ГУ НП в Київській області.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1