Справа № 276/524/24
Провадження по справі № 3/276/367/24
02 квітня 2024 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Бобер Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, інвалідності не має, за ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
12.03.2024 року до Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №757561 (справа №276/524/24) та протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №664850 (справа №276/525/24) для притягнення до адміністративної ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП.
Вказані справи, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями, передані на розгляд судді Бобру Д.О.
Відповідно до статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З врахуванням викладеного, суддя вважає за доцільне об'єднати зазначені вище справи.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Таким чином, об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП необхідно присвоїти № 276/524/24.
01.03.2024 року о 23 год. 30 хв. в смт. Хорошів по вул. Самоцвітна гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ-2101, н.з. НОМЕР_1 без посвідчення водія, тобто не маючи права керувати таким транспортним засобом, дане правопорушення вчинено повторно, за протоколом ААБ №229227 від 02.06.2023р. та рішенням Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області по справі №276/1105/23 від 05.07.2023 року притягнуто до відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.5 ст.126 КУпАП.
01.03.2024 року о 23 год. 30 хв. в смт. Хорошів по вул. Самоцвітна гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ВАЗ-2101, н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів порушення мови. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Alcotest 6810», а також від проходження такого огляду у медичному закладі водій відмовився.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП та ст.ст.10, 63 Конституції України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав, підтвердив викладені у протоколах про адміністративне правопорушення обставини, зокрема, зазначив, що дійсно 01.03.2024 року у вечірній час завозив автомобіль до місця стоянки та був зупинений працівниками поліції, на їх пропозицію пройти огляд на стан сп'яніння відмовився, так як поспішав.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 5 ст.126 КУпАП передбачає притягнення особи до адміністративної відповідальності за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою-четвертою цієї статті.
Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП, доведена доказами, доданими до матеріалів справи, зокрема:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ААД №757561, серії ААД №664850,в яких зафіксовано суть адміністративних правопорушень, зміст протоколів відповідає вимогам, визначеним КУпАП;
- копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ББА №321571 від 01.03.2024 року, згідно якої 01.03.2024 року ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.122, ч.5 ст.121, ч.1 ст.122 КУпАП, за що до нього застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу;
- копією постанови Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 05.07.2023 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126, ч.1 ст.126 КУпАП та застосовано захід адміністративного впливу у виді суворої догани;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 , який мав ознаки сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови) не проводився;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння в заклад охорони здоров'я КНП «Хорошівська лікарня», згідно якого ОСОБА_1 в результаті огляду, проведеного поліцейським, мав ознаки сп'яніння, однак його огляд в медичному закладі не проводився;
- відеозаписом події, що відбулась 01.03.2024 року за участю ОСОБА_1 .
Своїми діями, що виразилися у відмові водія транспортного засобу на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
Своїми діями, що виразилися у повторному протягом року вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно довідки інспектора сектору адміністративної практики Житомирського РУП лейтенанта поліції Світлани Тичини слідує, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч.5 ст. 126 КУпАП 09.06.2023 року та притягувався до адміністративної відповідальності 05.07.2023 року у вигляді суворої догани, транспортний засіб марки ВАЗ-2101, н.з. НОМЕР_1 зареєстрований та належить ОСОБА_2 , відповідно до даних системи ІПНП посвідчення водія не отримував.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, беручи до уваги, що порушник посвідчення водія в ТСЦ не отримував, транспортний засіб у власності останнього не перебуває, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, із врахуванням вимог ст.36 КУпАП, за санкцією ч.5 ст.126 КУпАП у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.5 ст.126, ч.1 ст.130, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд -
Об'єднати в одне провадження справи № 276/524/24 та № 276/525/24 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 зач.5 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 зач.5 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення присвоїти номер 276/524/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченихч.5 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст.36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції частини 5 статті 126 КУпАП у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подан ня апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її постановлення.
Апеляційна скарга може бути подана до Житомирського апеляційного суду через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Д.О.Бобер