Єдиний унікальний номер 341/2429/23
Номер провадження 3-в/341/4/24
03 квітня 2024 року м.Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Куценко М.О., розглянувши подання Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області щодо вирішення питань пов'язаних з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Начальник Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області ОСОБА_2 звернулась до суду з поданням щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Подання обґрунтоване тим, що постановою Галицького районного суду Івано-Франківської області від 29.11.2023 року ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, строком на 120 годин.
08.03.2024 року та 19.03.2024 року ОСОБА_1 направлені виклики до органу пробації для виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, за якими отримано повідомлення про відсутність адресата за вказаною адресою, де було зазначено, що особа мобілізована до ЗСУ.
01.04.2024 до органу пробації надійшла інформація з ІНФОРМАЦІЯ_1 , що ОСОБА_1 призваний на військову службу по мобілізації 06.12.2023 року.
На підставі п.п. 13.13, 13.14 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затверджених наказом Міністерства юстиції України №474/5 (далі Порядок), відповідно до ст.. 304 КУпАП, орган пробації вносить подання до суду для вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови.
Вивчивши подання та долучені до нього матеріали суд доходить висновку про необхідність його повернення до Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області з таких підстав.
Наслідки ухилення порушників від виконання адміністративних стягнень у вигляді суспільно корисних робіт викладені у ст. 325-4 КУпАП, відповідно до якої у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'ятнадцяти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати п'ятнадцяти діб.
Відповідно до п. 13.19. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт щодо порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт, уповноважений орган з питань пробації надсилає подання про заміну невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт та особову справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку суспільно корисних робіт адміністративним арештом.
У долучених до подання документах наявні виклики до органу пробації направлені ОСОБА_1 , однак докази отримання зазначених викликів у матеріалах справи відсутні, крім того з матеріалів подання вбачається що ОСОБА_1 проходить службу в ЗСУ у зв'язку з мобілізацією з 06.12.2023 року, що вказує на поважність причин неможливості явки ОСОБА_1 до органу пробації для відбування адміністративного стягнення.
Відповідно до положень п.13.3 Порядку - протягом десяти робочих днів з дня отримання постанови суду порушник повинен приступити до відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).
За таких обставин відсутні правові підстави вважати, що правопорушник ухиляється від прибуття до зазначеного органу пробації для виконання адміністративного стягнення.
Крім того, всупереч вимогам ст. 325-4 КУпАП та п. 13.19. Порядку у поданні відсутня вимога про заміну невідбутого ОСОБА_1 строку суспільно корисних робіт адміністративним арештом, не наведено відповідного розрахунку, не зазначено взагалі що саме повинен вирішити суд.
Суд звертає увагу, що КУпАП є законодавчим актом, тобто має вищу юридичну силу у порівнянні з підзаконними нормативно-правовими актами, тому саме положення цього Кодексу мають застосовуватись уповноваженими особами органів з питань пробації.
Необхідно зазначити, що подання це офіційна письмова заява, яка містить конкретне прохання чи вимогу. Про те, зазначене подання надійшло до суду без зазначення будь-яких вимог чи прохань, які на думку автора подання потрібен вирішити суд. Тобто з подання неможливо зрозуміти вирішення якого саме питання ставиться перед судом, що унеможливлює його розгляд по суті.
З огляду на викладене, суд вважає що подання підлягає поверненню до Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області
Керуючись ст. 304 КУпАП, суд,
Подання начальника Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Івано-Франківського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяМихайло КУЦЕНКО