79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
11.10.10 Справа№ 6/154(2010)
За позовом: Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради, м.Львів
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Пустомити
третя особа: Управління Держкомзему у м.Львові, м.Львів
про: стянення 130000грн. 00коп.
Суддя: Гоменюк З.П.
Представники:
від прокуратури: не з'явився
від позивача : не з'явився
від відповідача : ОСОБА_2
від третьої особи: не з'явився
Суть спору: Позов заявлено прокурором Залізничного району м.Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення в доход державного бюджету 130000грн. 00коп. шкоди заподіяної самовільним захопленням земельної ділянки. В якості третьої особи до участі у справі залучено Управління Держкомзему у м.Львові.
Ухвалою суду від 05.09.2010р. за даним позовом порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 28.09.2010р. Ухвалою суду від 28.09.2010р. розгляд справи відкладено на 11.10.2010р.
В судовому засіданні 11.01.2010р. представник відповідача повідомив суд про те, що відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (копію долучено до матеріалів справи) станом на 28.09.2010р. внесено рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця така особа позбавляється статусу підприємця.
Стаття 21 ГПК України передбачає, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу.
Згідно з ст. 1 ГПК України право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Тобто стороною у господарському процесі може бути підприємство, установа чи організація які мають статус юридичної особи та громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
З огляду на викладені обставини, суд прийшов до висновку припинити провадження у справі, оскільки підприємство чи організацію, які є сторонами, ліквідовано.
Керуючись п.6 ст.80, ст. 86 ГПК України, суд
Провадження у справі припинити.
Суддя