Справа № 317/1313/24
Провадження № 2-о/317/53/2024
02 квітня 2024 року м. Запоріжжя
Запорізький районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Мінгазова Р.В.
присяжних: Мазур О.В.
Міхайлов Д.С.
при секретарі судового засідання Демко К.І.
представника заінтересованої особи: Писаренко С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Запорізької області (як орган опіки та піклування), ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
У провадженні Запорізького районного суду Запорізької області перебуває заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Запорізької області (як орган опіки та піклування), ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
В заяві про визнання особи недієздатною, заявник ОСОБА_1 ставить питання про необхідність проведення судово-психіатричної експертизи з метою з'ясування здатності особи розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Учасники справи в судовому засіданні не заперечували щодо проведення судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов'язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов'язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Приймаючи до уваги те, що для вирішення питання про визнання ОСОБА_3 недієздатним, необхідні спеціальні знання в області медицини, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 105, 252, 259-261, 353 ЦПК України, -
Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи - задовольнити.
Призначити судово-психіатричну експертизу, поставивши на вирішення експертів наступні питання:
1 Чи хворіє ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання, якщо хворіє, то яким саме?
2. Чи здатний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та чи може керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Запорізької філії судово-психіатричних експертиз державної установи «Інститут психіатрії, судово- психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України» за адресою: 69033, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10 А (на території Комунальної установи «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Зобов'язати ОСОБА_1 доставити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Запорізької філії судово-психіатричних експертиз державної установи «Інститут психіатрії, судово- психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України» за адресою:69033, м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10 А (на території Комунальної установи «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» Запорізької обласної ради) для проведення зазначеної судово-психіатричної експертизи.
Надати експертам дозвіл на використання всіх наявних медичних документів, медичних карток, історії хвороби, консультативних висновків лікаря- психіатра стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити двомісячний строк для проведення експертизи.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Витрати по проведенню експертизи віднести за рахунок держави.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення.
Головуючий суддя Р.В. Мінгазов
Присяжні: О.В. Мазур
Д. С. Міхайлов