Справа № 486/433/24
Провадження № 1-в/486/21/2024
03 квітня 2024 року м. Южноукраїнськ
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Южноукраїнську Миколаївської області подання т.в.о. начальника Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Солончаки, Очаківського району, Миколаївської області, громадянина України, із базовою загальною середньою освітою, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 25 грудня 2003 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки;
- 16 лютого 2006 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ч. 1 ст. 309, ст. 71 КК України остаточно до 4 років 3 місяців позбавлення волі;
- 10 вересня 2008 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ст. 128, ч. 1 ст. 296, ст. 395, ст. 71 КК України остаточно до 3 років позбавлення волі;
- 31 липня 2013 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ч. 1 ст. 317 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік;
- 14 березня 2014 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ч. 2 ст. 307, ст. 71 КК України остаточно до 6 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна;
- 14 квітня 2022 року Южноукраїнським міським судом Миколаївської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі,
за участю: ДОП Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_5 та особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
12 березня 2024 року т.в.о. начальника Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_6 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивує тим, що 30 листопада 2024 року ОСОБА_4 був звільнений з місць позбавлення волі, після чого прибув до м. Южноукраїнськ Вознесенського району Миколаївської області, де мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та перебуває на профілактичному обліку в відділенні поліції №3 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області, оскільки являється особою раніше судимою, яка за ознаками вчиненого раніше злочину формально підпадає під адміністративний нагляд. В зв'язку з цим, ОСОБА_4 було в усній формі роз'яснено про можливе встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якщо він буде вчиняти правопорушення, порушувати громадський порядок та права інших громадян. 12 лютого 2024 року ОСОБА_4 близько 11.30 год. поблизу буд. АДРЕСА_2 знаходився в п'яному стані, що заборонено законом. За даним фактом працівниками поліції було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення ГБВ №577112 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, та винесено письмове попередження під підпис про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду за вчинення ним адміністративних правопорушень.
Але незважаючи на попередження, 14 лютого 2024 року ОСОБА_4 , знову вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП, за що відносно нього було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення ГБВ №577113 та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 51 гривні, та винесено письмове попередження під підпис про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якщо він буде продовжувати вчиняти адміністративні правопорушення, порушувати громадський порядок та права інших громадян.
Незважаючи на проведені працівниками поліції заходи адміністративного та профілактичного впливу 16 лютого 2024 року ОСОБА_4 , знову вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 176 КУпАП (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення), за що відносно нього було складено адміністративний протокол ВАД №359371, піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 51 грн, та винесено письмове попередження під підпис про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якщо він буде продовжувати вчиняти адміністративні правопорушення, порушувати громадський порядок та права інших громадян.
В зв'язку викладеним, просив встановити відносно нього адміністративний нагляд строком на 1 рік з забороною відвідування барів, кафе, ресторанів й інших місць, де проводиться реалізація спиртних напоїв на розлив, забороною виїзду в особистих справах за межі місця постійного проживання, забороною виходу з будинку (квартири) з 22:00 до 06:00 години наступного дня.
Прокурор в судове засідання не з'явився, надав суду заяву із проханням розглядати справу без його участі.
Представник Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області підтримав клопотання.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Вислухавши представника Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області, ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Підставою для цього, відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі», є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті в) статті 3 цього Закону.
Відповідно до положень п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнені з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини,якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Крім того, разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
В силу ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 30 листопада 2023 року звільнився із Державної установи «Казанківська виправна колонія (№93)» Миколаївської області та прибув до м. Южноукраїнськ, де проживає за адресою АДРЕСА_1 /а.с. 11/.
ОСОБА_4 12 лютого 2024 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178КУпАП та до нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн /а.с. 2/.
ОСОБА_4 14 лютого 2024 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178КУпАП та до нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн /а.с. 4/.
ОСОБА_4 16 лютого 2024 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 176КУпАП та до нього застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн /а.с. 7/.
Як зазначено в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
У зв'язку з вчиненням ОСОБА_4 адміністративних правопорушень та притягненням до адміністративної відповідальності були оголошені письмові попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, які містять особистий підпис ОСОБА_4 /а.с. 3, 5, 8/.
З урахуванням викладеного, а також наявних у матеріалах справи постанов про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності та попереджень про встановлення адміністративного нагляду, які було оголошено йому під особистий підпис, характер вчинених останнім адміністративних правопорушень, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення подання та встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік, із наступними обмеженнями: 1) заборонити відвідування барів, кафе, ресторанів й інших місць, де проводиться реалізація спиртних напоїв на розлив; 2) заборонити виїзд в особистих справах за межі місця постійного проживання; 3) заборонити вихід з будинку (квартири) з 22:00 години до 05:00 години наступного дня.
Керуючись ст. 2, п. «в» ст. 3 , ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд
Задовольнити подання т.в.о. начальника Відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік, з наступними обмеженнями:
1) заборонити відвідування барів, кафе, ресторанів й інших місць, де проводиться реалізація спиртних напоїв на розлив;
2) заборонити виїзд в особистих справах за межі місця постійного проживання;
3) заборонити вихід з будинку (квартири) з 22:00 години до 05:00 години наступного дня.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_1