02 квітня 2024 року Справа № 608/493/24
Номер провадження3/608/301/2024
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Яковець Н. В. , розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Чортківського РВП Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , пенсіонера, одруженого, освіта середня-спеціальна, несудимого, до адміністративної відповідальності не притягався, -
В провадженні Чортківського районного суду Тернопільської області знаходяться адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за №608/493/24 (номер провадження №3/608/301/2024) за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за №608/546/24 (номер провадження 3/608/319/2024) за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП .
Згідно протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями, дві адміністративні матеріали по відношенню до ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.173-2 КУпАП автоматизовано розподілено на головуючу суддю Яковець Н.В.
Розгляд вищезазначених адміністративних матеріалів призначений на 02.04.2024 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 540307 від 20 лютого 2024 року, складеного ПОГ СВГ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області капітаном Галатом В., вбачається, що 20 лютого 2024 року о 17 год 00 хв гр. ОСОБА_1 по місцю свого проживання в с. Косів Чортківського району вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , в ході якого виражався нецензурними словами, а також штовхав та шарпав за одяг, бив по голові, внаслідок чого могла завдана шкода її психологічному та фізичному здоров'ю.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД№ 540311 від 26 лютого 2024 року, складеного ПОГ СВГ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області капітаном поліції Галатом В. вбачається, що 26 лютого 2024 року біля 19 год гр. ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , в ході якого виражався нецензурними словами та виганяв з будинку.
Під час судового засідання, судом на обговорення поставлено питання про об'єднання в одне провадження адміністративних матеріалів по відношенню до ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Гр. ОСОБА_1 в судовому засіданні щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, особистими поясненнями та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушення, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП,допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
Пунктом 2.22 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року N 173 визначено, що у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.
На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне два матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти адміністративній справі єдиний унікальний номер провадження 3/608/301/2024 та справи №608/493/24.
Дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої адміністративним правопорушенням визнається умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Відповідно до ст. ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З врахуванням наведених вище обставин вчиненого правопорушення, особи, що вчинила правопорушення, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаюється, в результаті вчиненого правопорушення будь-які шкідливі наслідки не наступили, а тому його слід звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Об'єднати справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за №608/493/24 (номер провадження №3/608/301/2024) за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за №608/546/24 (номер провадження 3/608/319/2024) за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП в одне провадження присвоївши № 608/493/24 (провадження 3/608/301/2024).
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Н. В. Яковець