Справа № 560/19952/23
іменем України
28 березня 2024 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючої-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від (№220750001841 від 07.09.2023) щодо відмови у переведенні на пенсію по інвалідності за нормами Закону України "Про державну службу",
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період військової служби з 22.09.2000 по 07.02.2007 роки до стажу державної служби,
зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи в Ізяславській районній державній адміністрації з 22.09.2000 по 31.01.2020 і Шепетівській районній військовій адміністрації з 02.08.2022 по 14.08.2023 та
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести на пенсію державного службовця та здійснити нарахування із розрахунку 60 відсотків суми заробітної плати, зазначеного в довідках Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області від 15.08.2023 №№ 25, 26,27.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що звернуласяся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок пенсії - перехід на пенсію за іншим Законом - призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця у відповідності до вимог пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VІІІ. Рішенням від 07.09.2023 відповідач відмовив у задоволенні поданої заяви, у зв'язку із недосягненням пенсійного віку та відсутністю такого виду пенсії. Вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області порушує її права на соціальний захист та пенсійне забезпечення, просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою від 17.11.2023 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у цій адміністративний справі за правилами спрощеного позовного провадження.
До суду надійшов відзив, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області просить відмовити в задоволенні позовної заяви. Зазначає, що група інвалідності позивачці встановлена 14.02.2022, тобто в період перебування на посаді, не віднесеної до категорії посад державної служби. Вимогою, з якою пов'язане право на пенсію виходячи з пунктів 10 та 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889 та частини першої статті 37 Закону № 3723-ХІІ є досягнення позивачкою, 1974 року народження, віку, встановленого статтею 26 Закону України 1058, якого станом на 31.08.2023 позивачка не досягла. Вважає, що такого виду і умов пенсійного забезпечення як пенсія по інвалідності Закон № 889 не передбачає. Вказує, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 року № 229 не передбачене зарахування до стажу державної служби період проходження строкової військової служби. Порядком обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 передбачалось зарахування до стажу державної служби періодів роботи на посадах службовців в органах, зазначених у пункті 2 Порядку обчислення стажу державної служби, та додатка до нього, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців, однак він втратив чинність з 01.05.2016 згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229. Відтак, не дотримана вимога пункту 10 розділу ХІ "Прикінцевими та перехідними положеннями" Закону № 889, оскільки безпосередньо перед зверненням за пенсією державного службовця позивачка не займала посаду, віднесену до категорій посад державних службовців. Зокрема, у трудовій книжці відсутні відомості щодо звільнення позивачки на момент звернення із заявою від 31.08.2023 із посаді заступника директора-начальника відділу надання комунальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, за якою видано довідку про заробітну плату.
Ухвалою від 20.02.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд залучив до участі у справі співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідач-2 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому стверджує, що пенсії по інвалідності та в разі втрати годувальника, а також пенсії за віком особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723, призначаються за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", як передбачено статтею 90 Закону № 889. Тому, права на перехід на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" позивачка немає, оскільки пенсія по інвалідності за нормами Закону № 889 не передбачена. У задоволенні позову просить відмовити.
Ухвалою від 26.03.2024 Хмельницький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін.
26.03.2024 позивачка надіслана до суду відповідь на відзиви відповідачів, у якій вказує на безпідставність доводів відповідачів. Просить позов задовольнити.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд встановив таке.
Позивачка - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з 14.02.2022 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV.
Відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_1 позивачка:
з 22.09.2000 до 07.02.2007 проходила військову службу за контрактом в Збройних Силах України (підтверджується також військовим квитком серії НОМЕР_2 від 22.09.2000),
з 09.02.2007 до 30.09.2010 прийняла присягу державного службовця і працювала на посаді спеціаліста І категорії сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату Ізяславської районної державної адміністрації,
з 01.10.2010 до 31.01.2020 працювала на посаді завідувача сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату Ізяславської районної державної адміністрації,
з 01.08.2022 до 15.08.2023 працювала на посаді завідувача сектору з питань мобілізаційної та режимно-секретної роботи Шепетівської районної державної адміністрації,
з 16.08.2023 по день подання позову працює на посаді начальника відділу житлово-комунального господарства благоустрою, транспорту та торгівлі Ізяславської міської ради.
28.04.2022 позивачці встановлена ІІ група інвалідності.
31.08.2023 позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про перерахунок - перехід на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу".
Рішенням від 07.09.2023 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відмовило позивачці у переході на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" у зв'язку з недосягненням пенсійного віку, встановленого статтею 37 Закону № 3723.
Листом від 18.09.2023 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило, що підставою для рішення про відмову слугувала відсутність станом на 01.05.2016 як 20-річного так і 10-річного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. Вказало, що відповідно до документів, що містяться у пенсійній справі, стаж на посадах віднесених до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 становить 09 років 02 місяці 22 дні (з 09.02.2007 до 01.05.2016). Період проходження військової служби за контрактом не підлягає зарахуванню до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, оскільки не передбачено чинним законодавством
Вважаючи протиправною відмову у проведенні перерахунку пенсії, позивачка звернулася з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини 1 статті 9 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Тому, призначення особі, яка отримує пенсію, призначену на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсії на підставі іншого закону, зокрема, Закону України "Про державну службу", в розумінні Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" є призначенням пенсії з інших підстав.
01.05.2016 набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII), частиною 2 Прикінцевих та перехідних положень якого визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ мають право особи, які на день набрання чинності Законом №889-VIII: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.
За змістом частини 1 статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Частиною 1 статті 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією: до досягнення особою 23 років включно 2 роки; від 24 років до досягнення особою 26 років включно 3 роки; від 27 років до досягнення особою 31 року включно 4 роки; для осіб 32 років і старших 5 років.
Отже, умовами для призначення пенсії по інвалідності відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі (незалежно від причини інвалідності), є наявність у цих осіб не менше 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та страхового стажу, передбаченого частиною 1 статті 32 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за умови припинення державної служби.
Пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону 889-VIII не встановлені жодні вікові обмеження щодо призначення пенсії по інвалідності відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII особам, які мають відповідний страховий стаж і стаж державної служби, передбачені цими нормами.
Таким чином, висновки відповідача-2 про відсутність у позивачки права на призначення пенсії по інвалідності на підставі Закону № 3723 у зв'язку з недосягненням пенсійного віку, встановленого статтею 37 Закону № 3723, на яких ґрунтується спірне рішення про відмову у перерахунку позивачці пенсії по інвалідності, суперечать положенням зазначеного Закону № 889.
Тому рішення від 07.09.2023 є протиправним та підлягає скасуванню.
Вирішуючи позовні вимоги щодо зарахування періоду військової служби з 22.09.2000 по 07.02.2007 та періодів роботи в Ізяславській районній державній адміністрації з 22.09.2000 по 31.01.2020 та Шепетівській районній військовій адміністрації з 02.08.2022 по 14.08.2023 до стажу державної служби суд враховує таке.
Положеннями статті 46 Закону №889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у частині 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом №889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII.
Згідно з пунктом 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Таким чином, спірні правовідносини регулює Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1994 № 283 (далі - Порядок № 283).
Відповідно до пункту 3 Порядку №283 до стажу державної служби включається, зокрема, час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.
Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Приписами статі 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Таким чином, період проходження особою військової служби в Збройних Силах України, в тому числі за контрактом, зараховується до стажу державної служби, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону №889-VIII.
Аналогічна правова позиція неодновазово висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 03.07.2018 у справі № 569/350/17, від 27.12.2019 у справі №500/2565/18, від 15.12.2020 у справі №560/2398/19.
Суд враховує, що період роботи позивачки з 09.02.2007 до 01.05.2016 зарахований до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, тому вимоги у цій частині є безпідставними.
Разом з тим, відповідно до пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 року №239 "Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців" затверджений Порядок віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців.
Пунктом 1 Порядку №239 передбачено, що до посади працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів відносяться до п'ятої категорії, зокрема, посади голів міст районного значення, селищних і сільських голів; до шостої категорії, зокрема, посади секретарів виконкомів міських Рад народних депутатів і міст районного підпорядкування, селищних і сільських Рад народних депутатів.
Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення стажу держаної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229, до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Отже, як Порядок №283, так і чинний Порядок №229 передбачають, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.
04.07.2001 року набрав чинності закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 року №2493-III (далі Закон №2493-III).
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III передбачено, що дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Верховний Суд у постанові від 10.05.2018, прийнятій у справі №351/1792/17, зазначив, що після набрання чинності законом України "Про державну службу" №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 закону України "Про державну службу" №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховується до стажу державної служби.
Таким чином, період роботи позивачки з 02.05.2016 до 31.01.2020 та з 01.08.2022 до 15.08.2023 на посадах в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державного службовця, який дає право на призначення пенсії.
Вирішуючи позовні вимоги, суд враховує, що підставою для рішення №220750001841 від 07.09.2023 про відмову щодо призначення позивачці пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" слугувало недосягнення пенсійного віку. Наявність умов, визначених цим Законом, для призначення пенсії по інвалідності державного службовця, під час розгляду заяви позивачки відповідачем- 2 не досліджувалось. Зокрема, не досліджувалось питання щодо права позивачки на зарахування періодів з 22.09.2000 до 07.02.2007, з 02.05.2016 до 31.01.2020 та з 01.08.2022 до 15.08.2023 до стажу державної служби. Зазначене підтверджується рішення №220750001841 від 07.09.2023.
Отже, рішення №220750001841 від 07.09.2023 не відповідає приписам пункту 3 частини 2 статті 2 КАС України, оскільки прийняте без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття цього рішення.
Лист від 18.09.2023 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області суд, у якому відповідач 1 фактично розширив перелік підстав для відмови позивачці щодо призначення позивачці пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу", не вважає доказом об'єктивного та повного дослідження відповідчем 2 права на зарахування періодів з 22.09.2000 до 07.02.2007, з 02.05.2016 до 31.01.2020 та з 01.08.2022 до 15.08.2023 до стажу державної служби позивачки.
При цьому, суд враховує, що повноваження щодо дослідження документів, наданих особою до заяви про призначення (перерахунок) пенсії та встановлення наявності умов, встановлених законодавством для призначення призначення (перерахунку) має той орган Пенсійного фонду України , на розгляд якого надійшла відповідна заява.
Разом з тим, у рішенні від 07.09.2023 відповідач 2 єдиною підставою для відмови у переведенні на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" вказав відсутність у позивачки пенсійного віку, необхідного для призначення пенсії державного службовця.
Відповідно до положень статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час судового розгляду суд встановив, що відповідач-2 при розгляді заяви від 31.08.2023 не досліджував умови для призначення пенсії по інвалідності відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.
Тому, вирішення судом позовних вимог щодо зарахування певних періодів роботи до стажу позивача, що дає право на призначення державної пенсії, може призвести дл врегулювання судом неіснуючого спору.
Пунктом 10 частини 2 статті 245 КАС України передбачено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод і інтересів позивача від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод і інтересів.
Відповідачі не розглянули заяву позивачки від 31.08.2023 в порядку, передбаченому пенсійним законодавством, не дослідили та не надали оцінку всім обставинам, які мають значення для вирішення питання про перехід з одного виду пенсії на інший, тому суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву позивачки, з урахуванням висновків суду.
За змістом частин 1 і 2 статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Враховуючи наведене, позовні вимоги необхідно задовольнити частково.
Оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 07.09.2023 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку - переході на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" за заявою від 31.08.2023.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.01.2023 про перерахунок - перехід на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу", з урахуванням правової позиції, викладеної судом у рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350) Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, 7,м. Житомир,Житомирська обл., Житомирський р-н,10003 , код ЄДРПОУ - 13559341)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук