Справа №449/372/24
19.03.2024 м. Перемишляни
Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Савчак Андрій Володимирович, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч.2 ст. 187 КУпАП, -
ОСОБА_1 13.02.2024р. о 00.43год., 20.02.2024р. о 00.23год. та 05.03.2024 о 00.34год. був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю.
Оскільки, до суду надійшло три справи про вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, то відповідно до ст. 36 КУпАП слід об'єднати справи №449/372/24 (3/449/274/24), №449/373/24 (3/449/275/24) та №449/374/24 (3/449/276/24) в одне провадження та присвоїти справі -№449/372/24 (3/449/274/24) .
Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Так, відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінивши досліджені докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 , які виразилися у порушенні правил адміністративного нагляду, правильно кваліфіковані за ч.2 ст.187 КУпАП, провину ОСОБА_1 суд вважає доведеною.
Провина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №553962 від 13.02.2024р. , серії ВАД №372552 від 06.03.2024р. та серії ВАД №553963 від 20.02.2024р., письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Стаття 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність, зокрема, за Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі ст.187 КУпАП та керуючись ст.ст. 23, 24, 33,36, 40-1, 284, 287-289 КУпАП,-
Справу-№449/372/24 (3/449/274/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП , справу -№449/373/24 (3/449/275/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП та справу -№449/374/24 (3/449/276/24) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 і за ч.2 ст.187 КУпАП об'єднати в одне провадження та присвоїти справі - №449/372/24 (3/449/274/24) .
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушеннь передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі десяти (10) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень за кожне правопорушення.
У відповідності до ст. 36 КпАП України остаточно накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі десяти (10) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу - 605,60 (шістсот п'ять грн. 60коп.) грн.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Савчак Андрій Володимирович