Справа № 461/1079/24
Провадження №3/944/1297/24
28.03.2024 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з УПП в Дніпропетровській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1
за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
31 грудня 2023 року о 15год. 30хв. ОСОБА_1 на трасі М30 916км+8м Кам'янського району Дніпропетровської області керував транспортним засобом марки «ВMW Х5» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами. Дане порушення вчинене повторно протягом року, чим порушив вимоги п.2.1аПравил Дорожнього Руху України, тобто вчинив правопорушення, передбачене частиною 5 статті 126 КУпАП.
Вказаний протокол разом з додатками надійшов з Галицького районного суду Львівської області 12.03.2024 вх.4122.
В судове засідання ОСОБА_1 , не з'явився, хоч на вказаний в протоколі номер мобільного телефону було скеровано смс-повідомлення про виклик ОСОБА_1 в судове засідання, яке було доставлено ОСОБА_1 об 10:04:42 - 25.03.2024 що підтверджується довідкою про доставку смс-повідомлення на № мобільного телефону НОМЕР_3 який зазначив ОСОБА_1 в адмінпротоколі, відтак, слід вважати, що про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 був повідомлений належним чином.
Жодних клопотань про відкладення судового засідання, не подав. Згідно вимог ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. За відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до вимог ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172,-173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Тобто участь особи, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП не обов"язкова.
Вважаю, що така поведінка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою уникнути відповідальності за правопорушення, передбачене ч.5 ст. 126 КУпАП.
Беручи до уваги те, що з одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя повинен провести розгляд справи за відсутності особи. Безпідставне умисне затягування нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
З урахуванням наведеного, суддя дійшла висновку розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності оскільки безпідставне умисне затягування розгляду справи, нівелює завдання Кодексу України про
адміністративні правопорушення, яким зокрема є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП), а також завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема щодо своєчасного розгляду справи (ст. 245 КУпАП).
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить по умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було зневільовано ключовий принцип верховенства права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП.
Вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема: рапортом поліцейського взводу 1 роти №2 батальйону №3 УПП в Дніпропетровській області ДПП Лищенко А.О., постановою про накладення адміністративного стягнення серії БАБ №733941 від 24.07.2023року, відповідно до якої ОСОБА_1 керував транспортним засобом як особа , позбавлена права керування транспортним засобом, відповідно до даної постанови його визнано винним у вчиненні адмінправопорушення передбаченого ч.4 ст.126КУпАП, рапортом, карткою обліку адміністративного правопорушення від 16.04.2023року, з якої слідує що ОСОБА_1 Нікопольським міськрайонним судом Дніпропетровської області 16.04.2023року накладено стягнення за ч.1 ст.130КУпАП, посвідчення водія у ОСОБА_1 було вилучено 17.12.2021року.
Обираючи адмінпорушнику ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення, враховую обставини справи, особу адмінпорушника та його ставлення до вчиненого.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
При обранні виду та міри адміністративного покарання суддя враховує характер та обставини адміністративного правопорушення, які не є тяжкими, дані про особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, його матеріальний стан, та вважаю за необхідне, визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року із змінами та доповненнями станом на 01.01.2024р. встановлена ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто стягненню підлягає судовий збір в розмірі 605грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.23-24, 268, 283-284 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП та накласти на
нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі дві тисячі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на (п'ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 605 (шісот п'ять) грн. 60 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
СУДДЯ: Швед Н.П.