Постанова від 30.08.2010 по справі 2а-2478/10/6/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 серпня 2010 р.Справа №2а-2478/10/6/0170

( 11:51)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. ,

при секретарі Усковій О. І.,

за участю представника позивача Олійник М. О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Сімферополя в інтересах держави в особі Сімферопольського міського центру зайнятості

до Закритого акціонерного товариства "Торгівельний дім "Кримвино"

про стягнення штрафних санкцій

Суть спору: прокурор м. Сімферополя в інтересах держави в особі Сімферопольського міського центру зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Торгівельний дім "Кримвино" 12600,00 грн. штрафу за порушення ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", мотивуючи позовні вимоги тим, що під час перевірки на базі відпочинку "Новий Світ" ЗАТ "Торгівельний дім "Кримвино" було встановлено, що з 2004 року на посаді газоелектрозварника без дозволу Державної служби зайнятості працював громадянин Російської федерації ОСОБА_3.

У судовому засіданні представник позивача на позовних вимогах наполягав з підстав викладених у позовній заяві.

Прокурор до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив.

Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єкта владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 34 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ”N 1533-III від 02.03.2000 року забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі Фонд).

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” № 1533-III від 02.03.2000 року функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України “Про зайнятість населення ”№ 803-XII від 01.03.1991 року, ст. 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Отже, судом встановлено, що Сімферопольський міський центр зайнятості являється установою Державної служби зайнятості, та підпорядковується Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, яке відповідно до п. 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим від 13.06.2005 року № 249 являється республіканським органом виконавчої влади.

За змістом Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” № 1533-III від 02.03.2000 року Сімферопольський міський центр зайнятості, реалізуючи свої завдання та функції у відносинах з фізичними та юридичними особами являється органом виконавчої влади та, відповідно, суб'єктом владних повноважень.

Судом встановлено, що 03.09.2010 року інспекцією з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення було складено акт № 100/ш про порушення законодавства України про зайнятість населення, а саме: використання праці громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 без дозволу державної служби зайнятості України. ОСОБА_3 перебував у трудових відносинах с ЗАТ "Торговий дім "Кримвино" з 16.02.2002 року по 12.08.2009 року. наказ про прийняття та звільнення ОСОБА_3 не видавався, при цьому фактично він був допущений до роботи.

Факт порушення підтверджується поясненнями іноземного громадянина ОСОБА_3 та виконавчого директора бази відпочинку "Новий Світ" ЗАТ "Торговий дім "Кримвино" ОСОБА_5, а також протоколом Судакського МВ ГУ МВД України в АР Крим про адміністративне правопорушення № КР 007819 від 13.08.2009 року, постановою від 13.08.2009 року про порушення провадження про адміністративне правопорушення прокуратури м. Судака і постановою Судакського міського суду від 18.08.2009 року по справі № 3-995/1009.

Акт про порушення законодавства України про зайнятість населення від 03.09.2009 року у двох примірниках разом з супровідним листом № 13-03-3318/0-09 було направлено рекомендованим листом на адресу відповідача для ознайомлення, підписання та виконання.

Зазначений документ отриманий відповідачем 09.09.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 975/047.

Розмір штрафних санкцій, який належить до сплати ВАТ "Торгівельний дім" Кримвино" складає 12 600,00 грн. ( 630,00 грн. х 20).

В зазначений термін штраф не сплачений відповідачем.

Згідно із ч. ч. 2, 3 ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", іноземці та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Працевлаштування в Україні іноземців, найнятих інвестором у межах і за посадами (спеціальністю), визначеними угодою про розподіл продукції, здійснюється без отримання дозволу на працевлаштування. У разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.1999р. №2028 "Про затвердження порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні" - дозвіл на працевлаштування оформляється та видається Державним центром зайнятості для роботи на підприємстві, в установі, організації, які запросили іноземця на певну посаду (за фахом)- тобто, конкретному роботодавцю на працевлаштування іноземця на конкретному робочому місці чи посаді.

Законом України "Про зайнятість населення" передбачено, що у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", Державна служба зайнятості має право стягувати штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості.

З акту № 100/ш від 03.09.2010 року вбачається, що відповідачем порушена норма ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення" у частині використання праці іноземця без дозволу державної служби зайнятості України громадянина Російської Федерації ОСОБА_6.

Згідно з Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази сплати штрафу за порушення ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", у зв'язку з чим суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що прокурор не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 30.08.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 06.09.10 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Торгівельний дім "Кримвино" (юридична адреса: 95000, АДРЕСА_1; фактична адреса: 95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Лугова, 6, ЗКПО 31532293) 12600,00 грн. штрафу за порушення ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", перерахувавши (п/р 37171305900002 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 20708706, код платежу 50040500).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.