Постанова від 19.10.2010 по справі 2а-12139/10/13/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 жовтня 2010 р.Справа №2а-12139/10/13/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Військового прокурора Євпаторійського гарнізону в інтересах особи ОСОБА_1

до Військової частини А 4519

про визнання протиправною бездіяльність та стягнення

за участю представників сторін:

прокурора - Рибкіна О.Ю., посвідчення № 335;

позивач - не з'явився;

представник відповідача - не з'явився;

Обставини справи: Військовий прокурор Євпаторійського гарнізону звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах ОСОБА_1 про стягнення з Військової частини А 4519 про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати начальнику складу роти матеріального забезпечення старшому прапорщику ОСОБА_1 індексації його грошових доходів за періоди часу з вересня по грудень 2008 року та з листопада по грудень 2009 року у розмірі 1646,27 грн. та стягнення з Військової частини А 4519 на користь начальника складу роти матеріального забезпечення старшому прапорщика ОСОБА_1 індексацію його грошових доходів за періоди часу з вересня по грудень 2008 року та з листопада по грудень 2009 року у розмірі 1646,27 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач проходив військову службу у вч А 4519, а з 1997 року на посаді начальника складу роти матеріального забезпечення Військової частини А 4519. Згідно з ст.ст. 2,9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити адміністративний позов.

Позивач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового засідання був сповіщений належним чином - судовою повісткою.

Відповідач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив. Письмові заперечення на адміністративний позов до суду не надходили.

Розглянув матеріали справи, заслухавши думку прокурора, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, ї права, та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Відповідно до ст. 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Частиною 1 ст.9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до ст. 1-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Нормативно-правові акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги військовослужбовців та членів їх сімей, є недійсними.

Згідно з ст. ст. 2, 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України.

Щодо стягнення з відповідача 1646,27 грн. індексації з вересня по грудень 2008 року та з листопада по грудень 2009 року суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Пунктом 1.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої Наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Розміри посадових окладів, окладів за військовими званнями, додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців установлюються відповідно до чинного законодавства.

Відповідно ст. 33 Закону України «Про оплату праці» в період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати індивідуальна заробітна плата підлягає індексації згідно з чинним законодавством.

Згідно з ст.ст. 1,2,4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.

Відповідно до статей 5, 9 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України. Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.

Згідно довідки командира військової частини А 4519 від 27.05.2010 року № 837/2, старший прапорщик ОСОБА_1 дійсно проходить службу у в/ч А 4519 з 30 грудня 1988 року по теперішній час.

Згідно роздавальної відомості на виплату індексації офіцерам, прапорщикам та військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом в/ч А 4519 за вересень - грудень 2008 року старшому прапорщику ОСОБА_1 нарахована індексації його грошових доходів за вересень 2008 року у сумі 206,38 грн., за жовтень 2008 року у сумі 212,74 грн., за листопад 2008 у сумі 224,12 грн. та за грудень 2008 у сумі 239,50 грн., а загалом у сумі 882,74 грн., з яких до видачі - 865,09 грн.

Згідно роздавальної відомості на виплату індексації офіцерам, прапорщикам та військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом в/ч А 4519 за листопад - грудень 2009 року старшому прапорщику ОСОБА_1 нарахована індексації його грошових доходів за листопад 2009 року у сумі 392,83 грн. та за грудень 2009 року у сумі 409,20, а загалом у сумі 802,03 грн., з яких до видачі - 781,18 грн.

Відповідно довідки командира в/ч А 4519 від 27.05.2010 року № 837/3, старшому прапорщику ОСОБА_1 нарахована індексація з вересня по грудень 2008 року та з листопада по грудень 2009 року у розмірі 1646,27 грн.

Таким чином ОСОБА_1 має право на індексацію грошового забезпечення за вересень - грудень 2008 року та листопад - грудень 2009 року.

Позовні вимоги позивача, щодо визнання протиправною бездіяльність відповідача по невиплаті начальнику складу роти матеріального забезпечення старшому прапорщику ОСОБА_1 індексації його грошових доходів за періоди часу з вересня по грудень 2008 року та з листопада по грудень 2009 року у розмірі 1646,27 грн. не підлягають задоволенню, оскільки, невиплата грошової компенсації ОСОБА_1 пов'язана в тому числі з недостатнім фінансуванням Військової частини А 4519.

У зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

За згодою прокурора в ході судового засідання, яке відбулось 19.10.2010, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 22.10.2010.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Військової частини А4519 (97400, АР Крим, м. Євпаторія) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) заборгованість з індексації грошових доходів за вересень - грудень 2008, листопад - грудень 2009 у розмірі 1646,27 грн.

В задоволені інших позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.