Справа № 592/4697/24
Провадження № 2-а/592/75/24
про передачу адміністративної справи за підсудністю
29 березня 2024 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Катрич О.М., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 18.12.2023 року, а також із заявою про поновлення процесуального строку.
Отримавши позовну заяву, суддя перевіряє, в тому числі, підсудність справи суду, до якого вона подана.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Статтею 25 КАС України визначено підсудність справ за вибором позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Підсудність за вибором позивача (альтернативна підсудність) - це такий вид підсудності, за умовами якої позивачеві надається право за своїм вибором пред'явити позов в один з декількох визначених у законі судів.
Тобто, законодавець передбачив можливу альтернативну підсудність розгляду окремих категорій справ і наділив правом вибору звернення до суду виключно позивача.
У позовній заяві позивач не обґрунтував підсудність даної справи Ковпаківському районному суду м. Суми, проте зазначає, що його місце проживання знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , доказів на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця свого проживання (перебування, знаходження) за вказаною адресою позивачем не надано.
Згідно інформації, наданої Сумською територіальною громадою, місце проживання ОСОБА_1 по м. Суми не зареєстроване (а.с. 19)
Як убачається із копії паспорту громадянина України, зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 (а.с.5)
Відтак, підстав для розгляду даної справи Ковпаківським районним судом м. Суми відповідно до положень ч. 1 ст. 25 КАС суддею не встановлено, тому підсудність даної справи слід визначати за загальним правилом.
Так, місцем знаходження відповідача Департаменту патрульної поліції є: м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, що територіально належить до Солом'янського районного суду м. Києва.
За таких обставин, позов є не підсудним Ковпаківському районному суду м. Суми та підлягає передачі для розгляду Солом'янському районному суду м. Києва.
Частиною 5 ст. 171 КАС України визначено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на вищевикладене, вважаю за можливе передати дану адміністративну справу за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва, тобто за місцем знаходженням відповідача .
Керуючись ст. 25, 29, 30, 171, 294 КАС України, -
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення передати на розгляд за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва (м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25)
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.М. Катрич