Справа № 2-5324/10
25 жовтня 2010 року Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді ТІМОНОВОЇ В.М.,
при секретарі - Василенко О.І.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача- Пономаренка О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ЖИТЛОВО_КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА «КУРГАНСЬКЕ» про стягнення майнової шкоди, -
24 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просив стягнути з ЖКГ «Курганське» майнову шкоду в розмірі 44450 грн, завдану в результаті залиття квартири 08 січня 2010 року, та судові витрати.
25 жовтня 2010 року позивач уточнив позовну заяву і залучив до участі у справі всіх співвласників квартири.
Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання про призначення по справі будівельно-технічної експертизи для встановлення причини залиття квартири позивачів та товарознавчої експертизи для встановлення розміру майнової шкоди, чим фактично заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши думку позивача та його представника, які заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на наявність в матеріалах справи незалежної оцінки, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-технічну та товарознавчу експертизи, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін виникає спір.
Оскільки для з»ясування обставин, що мають значення для справи про відшкодування майнової шкоди необхідно встановити наявність майнової шкоди, в результаті яких дій відповідача чи їхньої бездіяльності це відбулося, встановити причинний зв»язок між залиттям і діями (бездіяльністю) відповідача та сам розмір шкоди, а для цього потрібні спеціальні знання у галузі техніки, то суд задовольняє клопотання представника відповідача і призначає по справі судово-технічну та товарознавчу експертизи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.. 10, 11, 60, 143, 144 ЦПК України, суд -
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ЖИТЛОВО_КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА «КУРГАНСЬКЕ» про стягнення майнової шкоди судову будівельно-технічну та судову-товарозначву експертизи, на вирішення яких поставити питання :
Яка причина аварії, яка відбулася 08 січня 2010 року в сел.. П»ятигірське АДРЕСА_1, та які обставини її зумовили?
Який розмір матеріальної шкоди заподіяної власниками нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1?
Проведення експертизи доручити експертам Харківського науково -дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса (м. Харків вул. Золочівська, 9-А ).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на відповідача по справі - Житлово-комунальне господарство «Курганське» (сел. П»ятигірське Балаклійського району Харківської області вул.. 50 років СРСР,3) зобов'язавши його протягом 5 днів з дня отримання повідомлення про вартість експертизи і реквізитів банку сплатити їх.
У разі неоплати судової експертизи у встановлений судом строк суд скасовує ухвалу про призначення експертизи.
Для проведення експертизи направити копію ухвали про призначення експертизи, надати у розпорядження експертів для проведення експертизи матеріали цивільної справи за № 2- 5324/10.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала щодо призначення експертизи оскарженню не підлягає.
СУДДЯ -