Постанова від 20.03.2024 по справі 334/1631/24

Дата документу 20.03.2024

Справа № 334/1631/24

Провадження № 3/334/902/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2024 року м. Запоріжжя

Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Гнатюк О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з ГУ ДПС в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 (р.н.к.п.п. НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ", мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №200 ОСОБА_1 керівник ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ" порушив порядок проведення розрахунків, а саме: реалізацію товарів за готівкові кошти на суму - 111,90 грн., по яким розрахункові операції проведені без застосування РРО, а саме: згідно з описом наявності готівки на місці проведення розрахунків в скринці каси (РО фіскальний N?3001113330) знаходились готівкові кошти у сумі 4524,00 грн. при цьому, згідно Х-звіту РРО сума готівкових коштів склала 4412,10 грн. Таким чином, встановлено незастосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій на загальну суму 111,90 грн. Матеріально-відповідальна особа, яка здійснювала розрахунки та складала опис наявності готівки на місці проведення розрахунків, працевлаштовані на ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ"; відповідно до бази даних ДПС України (СОД РРО) встановлено випадки створення в РРО розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв на загальну суму - 1776205,40 грн., які повинні маркуватися марками акцизного податку (Далі МАП), без реквізитів МАП; проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій із порушенням використання режиму попереднього програмування без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості для підакцизних товарів, а саме: 01.01.2024 згідно з фіскальним чеком N?9651 було реалізовано 1 пляшку горілки «Мороша Преміум Пьюріт» за ціною 89,40 грн. та 01.01.2024 згідно з фіскальним чеком №9465 було реалізовано 1 пляшку коньяку «Коблево Резерв 3 зірочки 40 %» за ціною 189,00 грн. з порушенням найменування реалізуємого товару - без зазначення об'єму пляшок реалізуємих алкогольних напоїв. Порушено: п. 1, п. 2, п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року N?265/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 155-1 КпАП України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, повідомлена належним чином.

Надала клопотання про закриття провадження про притягнення до адміністративної відповідальності, в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, зазначивши, що матеріали перевірки не містять доказів вчинення ОСОБА_1 дій у порушення вимог ст. 155-1 КпАП України. Відповідальними особами за порушення, що були виявлені перевіркою є касир та адміністратор (матеріально-відповідальна особа). Протокол про адміністративне правопорушення був складений за її відсутності та з порушенням процесуальних строків.

Дослідивши матеріали провадження, суд приходить наступного.

Відповідно до акту фактичної перевірки від 9.02.2024 року проведено перевірку діяльності господарської одиниці - магазину ТОВ "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ", під час якої встановлено порушення порядку застосування РРО. Перевірка здійснена у присутності ТОВ адміністратора "АПЕЛЬМОН ПРАЙМ" ОСОБА_2 .

До матеріалів перевірки долучено фіскальні чеки №9465, N?9651 від 01.01.2024, де зазначено прізвище працівника, який їх видав - ОСОБА_3 .

Частина 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі, тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до вимог ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Досліджені безпосередньо у суді докази ставлять під обґрунтований та розумний сумнів наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки не доведено те, що саме нею було воно вчинене.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 та ч. 2 ст.284 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст.155-1 ч. 1,247 п. 1,283,284,285 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КпАП України на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти діб з дня винесення постанови через Ленінський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя: Гнатюк О. М.