Справа № 766/4611/24
н/п 3/766/4569/24
29 березня 2024 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Радченко Г.А, розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
встановив:
28.03.2024 року до суду надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченогост. 183 КУпАП.
У відповідності із ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В ході вивчення протоколу про адміністративне правопорушення було встановлено, що він не відповідає вимогам КУпАП, оскільки інші відомості, необхідні для вирішення справи у протоколі відсутні та до матеріалів не долучені. Так, згідно відомостей, що зазначені у протоколі ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення досяг 16 річного віку (29.03.2007 р.н.).
Статтею 13 КУпАП встановлено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Стаття 24-1 КУпАП, зокрема, передбачає такий захід впливу, як передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють.
Разом з тим, до протоколу не долучено свідоцтва про народження або іншого документа, що засвідчує вік ОСОБА_1 та свідчення про його батьків або осіб, що їх замінюють з наданням відповідних документів.
Не долучено до протоколу і жодного доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, вищезазначені порушення свідчать про неповноту складеного протоколу про адміністративне правопорушення, що унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення, оскільки вказані недоліки обмежують права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та перешкоджають об'єктивному розгляду і встановленню істини у справі. А тому приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення слід повернути для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
постановив:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183 КУпАП повернути до Відділення поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г.А. Радченко