Справа № 560/4978/23
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Михайлов О.О.
Суддя-доповідач - Сапальова Т.В.
27 березня 2024 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сапальової Т.В.
суддів: Капустинського М.М. Ватаманюка Р.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 червня 2023 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" до Головного управління ДПС України у Хмельницькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Хмельницькій області (відокремлений підрозділ Державної податкової служби України), в якій просило:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області (відокремлений підрозділ Державної податкової служби України) №8079352/43291498 від 13.01.2023 про відмову у реєстрації податкової накладної №171 від 23.12.2022, складеної Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія".
2. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №171 від 23.12.2022, складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія".
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 червня 2023 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що в податковій накладній №171 від 23.12.2022, складеній Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія", допущено описку щодо найменування поставленого товару. Проте, зазначений код УКТЗЕД відповідає поставленому товару, а всі надані контролюючому органу первинні документи підтверджують вчинення господарської операції, на виконання якої було оформлено податкову накладну №171 від 23.12.2022. Крім того, апелянт вказує на відсутність конкретного переліку первинних документів, які необхідно було надати для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Від відповідача до суду надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому представник відповідача просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги позивача та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, суд апеляційної інстанції відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" є юридичною особою, код ЄДРПОУ 43291498.
Основний вид економічної діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" - 20.14 виробництво інших основних органічних хімічних речовин.
Позивач є платником податку на додану вартість з 01.12.2019, що підтверджується витягом з реєстру платників податку на додану вартість №1922174500023 від 20.12.2019. У позивача наявна ліцензія на виробництво біоетанолу, реєстраційний номер 990116202100001, терміном дії з 15.06.2021 по 15.06.2026.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейд 2017" (покупець) укладено договір поставки №О-1710/П-45 від 17.10.2022.
Відповідно до п.1.1 вказаного договору постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця розчинник універсальний "Оксор" згідно з ТУ У 20.5-43291498-003:2022, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар.
За наслідками здійснення господарської діяльності з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейд" Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" було сформовано та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №171 від 23.12.2022 на суму 1 319 904,00 грн, в тому числі ПДВ 219 984,00 грн.
Згідно з квитанцією від 27.12.2022 №9280188694 зупинено реєстрацію податкової накладної №171 від 23.12.2022 та зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 21.12.2022 №171 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3814, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник "D"=1.2875%, "Р"=0".
Позивач подав повідомлення №13 від 09.01.2023 про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №171 від 23.12.2022, реєстрацію якої зупинено, та скановані копії документів.
За вих. №0901/13 від 09.01.2023 позивачем до контролюючого органу також подано пояснення до податкової накладної №171 від 23.12.2022.
Рішенням №8079352/43291498 від 13.01.2023 відмовлено в реєстрації податкової накладної з підстав надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.
У додатковій інформації також вказано, що встановлена невідповідність номенклатури, згідно з ПН №171 від 23.12.2022 - Оксигенат органічних рідин згідно з ТУ У 20.5-43291498-001:2020, відповідно наданих пояснень та видаткової накладної №702 від 25.12.2022 до покупця ТОВ "Ресурс Трейд 2017" здійснюється поставка: Розчинник універсальний "ОКСОР".
Вважаючи рішення Головного управління Державної податкової служби в Хмельницькій області про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №8079352/43291498 від 13.01.2023 протиправним, позивач звернувся до суду.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 затверджений, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.
Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
За правилами пункту 7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Приписами пунктів 10, 11 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до отриманої платником податків квитанції, реєстрація податкової накладної від 23.12.2022 №117 зупинена у зв'язку з її відповідністю пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку.
Додатком 3 до Порядку №1165 визначено критерії ризиковості здійснення операцій.
Так, відповідно до п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Згідно з квитанцією про зупинення реєстрації ПН запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН / РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520 (далі - Порядок №520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Отже, пункт 5 Порядку №520 визначає перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, який не є вичерпним та не передбачає необхідності надання платником податку усіх документів згідно такого переліку. Конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.
Згідно з пунктом 11 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Так, рішенням №8079352/43291498 від 13.01.2023 відмовлено в реєстрації податкової накладної з підстав надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. У додатковій інформації також вказано, що встановлена невідповідність номенклатури, згідно з ПН №171 від 23.12.2022 - Оксигенат органічних рідин згідно з ТУ У 20.5-43291498-001:2020, відповідно наданих пояснень та видаткової накладної №702 від 25.12.2022 до покупця ТОВ "Ресурс Трейд 2017" здійснюється поставка: Розчинник універсальний "ОКСОР".
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів встановила, що відповідно до договору поставки №О-1710/П-45 від 17.10.2022, який укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейд 2017" (покупець), постачальник зобов'язується поставити та передати у власність покупця розчинник універсальний "Оксор" згідно з ТУ У 20.5-43291498-003:2022, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар.
За наслідками здійснення господарської операції з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейд" Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" було сформовано та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №171 від 23.12.2022.
Однак, відповідно до змісту податкової накладної №171 від 23.12.2022 позивачем поставлено інший товар, ніж зазначено в договорі поставки №О-1710/П-45 від 17.10.2022, а саме: Оксигенат органічних рідин згідно ТУ У 20.5-43291498-001:2020".
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата складання податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;
й) індивідуальний податковий номер.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Позивачем за вих. №0901/13 від 09.01.2023 до контролюючого органу подано пояснення до податкової накладної №171 від 23.12.2022, а також копії первинних документів, зокрема: договору поставки №О/1710/11-45 від 17.10.2022, платіжного доручення №277 від 23.12.2022, рахунку на оплату №159 від 23.12.2022, видаткової накладної №702 від 25.12.2022, товарно-транспортної накладної №702 від 25.12.2022 та ін.
Крім того, позивачем зазначено, що "Оксигенат органічних рідин" та "розчинник універсальний "Оксор"" мають однаковий код УКТЗЕД 3814009019.
Дослідивши зміст наданих позивачем первинних документів, колегія суддів встановила наступне.
Згідно з податковою накладною №171 від 23.12.2022, реєстрацію якої зупинено, позивачем поставлено Оксигенат органічних рідин згідно з ТУ У 20.5-43291498-001:2020" в кількості 24 000 на суму 1 319 904 грн з ПДВ.
Водночас, згідно з наданою позивачем контролюючому органу та суду видатковою накладною №702 від 25.12.2022 поставлено розчинник універсальний "Оксор" згідно з ТУ У 20.5-43291498-003:2022 в кількості 23 930 кг на суму 1 316 054,28 грн з ПДВ. Товарно-транспортна накладна №702 від 25.12.2022 також оформлена на товар в кількості 23 930 кг на суму 1 316 054,28 грн з ПДВ.
При цьому, рахунок на оплату та платіжна інструкція оформлені на товар розчинник універсальний "Оксор" згідно з ТУ У 20.5-43291498-003:2022 в кількості 24 000 кг на суму 1 319 904 грн з ПДВ.
Таким чином, надані позивачем первинні документи містять розбіжності щодо найменування поставленого товару, його кількості та вартості.
Отже, позивачем на розгляд Комісії подано пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної податковій накладній №171 від 23.12.2022, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, які містять розбіжності щодо найменування поставленого товару, його кількості та вартості.
Таким чином, платником податків на розгляд Комісії не надано первинних документів, які розкривають зміст господарської операції, за наслідком якої складено податкову накладну №171 від 23.12.2022.
Доводи апелянта про те, що в податковій накладній №171 від 23.12.2022 допущено описку та помилково зазначено найменування товару колегія суддів вважає необгрунтованими, оскільки в поясненнях від 09.01.2023, наданих контролюючому органу, відсутнє посилання на відповідні пояснення.
Посилання апелянта на порушення відповідачем принципу правової визначеності, що призвело до необізнаності платника податків про необхідність подати вичерпний перелік документів, колегія суддів вважає необґрунтованим, оскільки підставою відмови в реєстрації податкової накладної не є відсутність/неподання платником податків певного документу, а подання документів, складених з порушенням законодавства.
Отже колегія суддів дійшла висновку, що позивачем до контролюючого органу було подано копії первинних документів, які не підтверджують наявність підстав для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної. Під час прийняття оскаржуваного рішення відповідачу не було відомо про наявність помилки у податковій накладній, та прийнято рішення в межах своєї компетенції та виключно на підставі наданих позивачем документів, які містять розбіжності в номенклатурі товару, їх кількості та вартості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).
Доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах законодавства та не спростовують висновків суду першої інстанції, суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша подільська енергетична компанія" залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 червня 2023 року - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття відповідно до ч.1 ст.325 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку з підстав, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.
Згідно з ч.1 ст. 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий Сапальова Т.В.
Судді Капустинський М.М. Ватаманюк Р.В.