Справа № 354/265/24
Провадження № 3/354/357/24
21 березня 2024 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції №1 (м.Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №994510, 27 січня 2024 року близько 12.00 години в селі Бистриця, участок Довжинець, громадянка ОСОБА_1 в магазині «Продукти» здійснювала торгівлю тютюновими виробами, а саме: пачка сигарет марки «КОМПЛІМЕНТ» без марок акцизного продукту чим порушила одразу три частини ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», а також п.226.5 ст.266 Податкового кодексу України. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 156 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала в повному обсязі, щиро розкаявся.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши їх у своїй сукупності, приходжу до такого висновку.
Частиною першою статті 156 КУпАП передбачена відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку .
Вивчивши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, зокрема даними, які містять протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №994510 від 27.01.2024 (а.с.1), рапорт дільничного офіцера поліції відділення поліції №1 (м.Яремче) в Івано-Франківській області лейтинанта поліції від 27.01.2024 (а.с.2), пояснення ОСОБА_1 від 27.01.2024, фотознімок (а.с.4).
За таких обставин Суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок роздрібної торгівлі тютюновими виробами та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, Суд згідно з вимогами ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про її особу.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність, Судом не встановлено.
Враховуючи викладене, Суд вважає необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу.
Положеннями статті 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст.5 вказаного Закону.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору Суду не подано, а відтак, з останнього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 156, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 гривень 00 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень60 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Остап'юк