Ухвала від 28.03.2024 по справі 520/21468/23

УХВАЛА

28 березня 2024 р.Справа № 520/21468/23

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Чалого І.С.,

Суддів: Ральченка І.М. , Катунова В.В. ,

за участю секретаря судового засідання Реброва А.О.,

розглянувши питання витребування доказів за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.10.2023 по справі № 520/21468/23 за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 12.12.23 відкрито апеляційне провадження по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.10.2023 по справі № 520/21468/23 за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та розгляд справи призначено у судове засідання на 28.03.2024 о 09:50.

З огляду на матеріали справи, позивач просить суд поновити його на посаді в органах Національної поліції України та стягнути середній заробіток за час незаконного звільнення.

Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з частиною першою статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача довідку про середньомісячне та середньоденні грошове забезпечення ОСОБА_1 , обчислене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів від 26.04.2022 №486) виходячи з виплат за останні два повних календарних місяців служби, що передували звільненню.

При цьому, суд звертає увагу сторін на те, що відповідно до частин 7 та 8 статті 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Керуючись ст.ст. 9,80 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати у Національної поліції України, довідку про середньомісячне та середньоденні грошове забезпечення ОСОБА_1 , обчислене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів від 26.04.2022 року №486) виходячи з виплат за останні два повних календарних місяців служби, що передували звільненню.

Повідомити Національну поліцію України про необхідність надати вказані документи протягом п'яти робочих днів з моменту отримання копії даної ухвали. Витребувану інформацію надати до канцелярії Другого апеляційного адміністративного суду, в тому числі і засобами електронного поштового зв'язку (inbox@2aa.court.gov.ua).

Зобов'язати Національну поліцію України у разі неможливості подання копій документів, які витребовує суд, або подання у встановлені строки, - повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти робочих днів з дня вручення ухвали.

Попередити Національну поліцію України, що відповідно до ч.8 ст. 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Чалий І.С.

Судді Ральченко І.М. Катунов В.В.

Попередній документ
117980647
Наступний документ
117980649
Інформація про рішення:
№ рішення: 117980648
№ справи: 520/21468/23
Дата рішення: 28.03.2024
Дата публікації: 01.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (10.07.2024)
Дата надходження: 28.06.2024
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
Розклад засідань:
01.02.2024 09:30 Другий апеляційний адміністративний суд
28.03.2024 09:50 Другий апеляційний адміністративний суд
04.04.2024 11:20 Другий апеляційний адміністративний суд