Ухвала від 28.03.2024 по справі 640/16752/22

УХВАЛА

28 березня 2024 року

м. Київ

справа №640/16752/22

адміністративне провадження №К/990/11731/24

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду:

судді-доповідача - Яковенка М. М.,

суддів - Дашутіна І. В., Шишова О. О.,

перевіривши касаційну скаргу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2024 року у справі №640/16752/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш Енд Кері Україна" до Головного управління ДПС у Житомирській області, Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Метро Кеш Енд Кері Україна» звернулось до суду із позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області, Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому з урахуванням зміни позовних вимог просило суд про скасування податкових повідомлень-рішень,

- № 0022400706, згідно з яким до ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна» застосовано штрафну санкцію на суму 43 399,48 грн. (відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за оптову торгівлю алкогольними напоями (сидром) без наявності ліцензії);

- № 0023260706, згідно з яким до ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна» застосовано штрафну санкцію на суму 17 000,00 грн. (відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка);

- № 0023270706, згідно з яким до ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна» застосовано штрафну санкцію на суму 21 699,74 грн. (відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру;

№ 0005430705, згідно з яким застосовано штрафну санкцію на суму 7 199 348,67 грн. (відповідно до п. 1, п. 7 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через РРО).

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2023 року у задоволенні позову відмовлено повністю.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2024 року, скасовано рішення Київського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2023 року, прийнято нову постанову, якою позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш Енд Кері Україна" задоволено.

Не погоджуючись з рішеннями суддів апеляційної інстанції, від скаржника надійшла касаційна скарга.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, Суд дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до касаційної скарги, зокрема, додається документ про сплату судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду сплачується 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, чинній на час звернення позивача до суду, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, розмір судового збору складав 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-під, розмір судового збору складав 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» визначено, що станом на 01 січня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2481,00 грн.

Позов у цій справі заявлено юридичною особою у 2022 році, який містить вимоги майнового характеру у загальному розмірі 7281447,89 грн.

Таким чином, ставка судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 49 620,00 грн (7281447,89 х 1,5 %)х200%, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб).

При поданні до суду процесуальних документів в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (3028,00 х 0,8).

Отже, скаржнику потрібно сплатити судовий збір у розмірі 39696,00 грн.

Отже, відповідно до ст. 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установлення скаржнику строку для усунення її недоліків шляхом надання до Суду документів про сплату судового збору в установленому законом розмірі.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києва/Печерський район/22030102; рахунок отримувача: UA288999980313151207000026007; код ЄДРПОУ: 37993783; код банку отримувача: 899998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030102 «Судовий збір (Верховний Суд, 055)»; призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ______ (дата оскарження справи) по справі _________(номер справи), ВЕРХОВНИЙ СУД (Касаційний адміністративний суд) (назва суду, де розглядається справа).

Керуючись ст. 329, 332 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2024 року у справі №640/16752/22 залишити без руху.

Установити скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач М. М. Яковенко

Судді І. В. Дашутін

О. О. Шишов

Попередній документ
117974533
Наступний документ
117974535
Інформація про рішення:
№ рішення: 117974534
№ справи: 640/16752/22
Дата рішення: 28.03.2024
Дата публікації: 01.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; акцизного податку, крім акцизного податку із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (15.05.2024)
Дата надходження: 30.04.2024
Предмет позову: про скасування податкових повідомлень-рішень
Розклад засідань:
22.11.2022 11:00 Окружний адміністративний суд міста Києва
05.07.2023 11:00 Київський окружний адміністративний суд
19.07.2023 00:00 Київський окружний адміністративний суд
19.07.2023 11:00 Київський окружний адміністративний суд
16.08.2023 00:00 Київський окружний адміністративний суд
16.08.2023 11:00 Київський окружний адміністративний суд
13.09.2023 11:30 Київський окружний адміністративний суд
13.02.2024 10:50 Шостий апеляційний адміністративний суд
20.02.2024 11:40 Шостий апеляційний адміністративний суд
12.03.2024 12:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
АЛІМЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЯКОВЕНКО М М
суддя-доповідач:
АЛІМЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БАЛАКЛИЦЬКИЙ А І
БАЛАКЛИЦЬКИЙ А І
ВЄКУА Н Г
ЯКОВЕНКО М М
відповідач (боржник):
Головне управління державної податкової служби у Житомирській області
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області
Головне управління ДПС у Житомирській області
Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
заявник касаційної інстанції:
Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків
заявник про винесення додаткового судового рішення:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш Енд Кері Україна"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш Енд Кері Україна"
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Метро Кеш Енд Кері Україна"
Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ УКРАЇНА"
представник позивача:
Адвокат Ганущак Оксана Ігорівна
Козленко Марія Сергіївна
представник скаржника:
Удод Ігор Олександрович
суддя-учасник колегії:
БЕЗИМЕННА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
БЄЛОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
ДАШУТІН І В
КУЧМА АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
ШИШОВ О О