Справа № 202/759/24
Провадження № 3/202/1668/2024
Іменем України
28 березня 2024 року суддя Інудстріального районного суду м.Дніпропетровська Шофаренко Ю.Ф. розглянув матеріали справи, що надійшла з ВП ДРУП ГУНП у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце перебування АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 195-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надалі КУпАП),
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03.01.2024 року, ОСОБА_1 , у дворі будинку по АДРЕСА_2 підірвав петардру, чим порушив порядок використання піротехнічних засобів.
Правова кваліфікація діяння особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:
Такі дії ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч.1 ст. 195-6 КУпАП.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення:
В судове засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,- не з'явився.
З матеріалів справи відомо, що у нього були отримані пояснення, але до справи додано їх ксерокопію, яку прочитати неможливо.
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні письмові докази:
На підтвердження обставин викладених у протоколі та винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, надано такі докази:
- протокол про адміністративне правопорушення, в якому викладена суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 195-6 КУпАП, зміст якого викладено вище;
- ксерокопія рапорту, ксерокопія пояснення, фотографія до протоколу огляду місця події, без зазначено хто на ній зображений.
ІV. Застосоване судом законодавство, оцінка суду щодо фактичних обставин справи та висновки суду на підставі наданої оцінки:
Адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтуються на конституційному принципі: презумпції невинуватості, передбаченого статтею 62 Конституції України, згідно з якою всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст.9 КУпАП).
Тобто адміністративне правопорушення - це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте, щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення, а саме: об'єктивну сторону, об'єкт, суб'єктивну сторону (внутрішня сторона діяння, елементами якої є вина, мотив і мета) і суб'єкт. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.
Згідно статті 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положень статті 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У протоколі про адміністративне правопорушення( ст.. 256 КУпАП) зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Із фабули протоколу про адміністративне правопорушення убачається, що ОСОБА_1 2 підірвав петардру, чим порушив порядок використання піротехнічних засобів, будь якого посилання на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення протокол, в порушення вимог статті 256 КУпАП, на містить.
Фактично об'єктивна сторона правопорушення в протоколі не розкрита, якщо є порядок використання, то в протоколі повинно бути зазначено, що передбачає такий порядок, якщо встановлений порядок порушено, то повинно бути зазначено що саме порушено.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи те, що при розгляді справи, доказів, що стверджують факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 195-6 КУпАП не було встановлено, суд переконаний, що необхідно закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 1,7, 9, 245, 247, 251, 276, 283-285 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 195-6 КУпАП, закрити на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП, - у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через місцевий суд протягом десяти днів з дня її винесення, а також потерпілим.
Суддя: Юрій ШОФАРЕНКО